Последние блоги

Чому мер-регіонал утік від одеситів?

В Одесі відбулась подія знакова для всього Півдня та Сходу нашої країни, одесити вигнали мера-регіонала з мітингу який він спробував перетворити на власне піар-шоу.


Сотні мешканців Південної Пальміри вийшли протестувати проти прийняття проекту генплану міста, у якому передбачена фактична ліквідація багатьох парків та скверів, значне скорочення міського електротранспорту, зокрема трамвайних маршрутів, ліквідуються автостоянки на тисячі паркомісць а взамін нічого не пропонується. Проект генплану від Партії Регіонів та Олексія Костусєва не вирішував жодної стратегічної проблеми міста, враховуючи переважно комерційний інтерес певних бізнесових та політичних кіл. Можливо натхненні свіжим прикладом мешканців Стамбулу, одесити миритись із порушенням своїх прав не стали. Розгорнувся громадський рух «Генеральний Протест!». Масштабні громадські слухання, експертні обговорення, звернення до міст-побратимів, акції прямої дії – все це змусило владу відступити, Олексій Костусєв заявив про відтермінування затвердження генплану міста.

Це важлива, але не остаточна перемога громади міста. Розуміючи це, оголошується збір учасників руху «Генеральний Протест» у формі мітингу під час сесії одеської міської ради, депутатський корпус має відчувати пильність громадського контролю!

В цей час Олексій Костусєв, усвідомлює провал «бліцкригу» з прийняттям генплану пробує змінити тактику. «Мер» Одеси почяв діяти за принципом: «Якщо п'янку не можна зупинити, її треба очолити». Смішно, але міський голова став заявляти про те, що він не допустить прийняття генплану з помилками, усі винні будуть покарані! Повторити цю нісенітницю мер від Партії Регіонів збирався перед мітингарями у присутності спеціально заангажованих для цього, зокрема загальноукраїнських ЗМІ. Убивця міста мав перевтілитись у його рятівника, одеситам біля мерії відводилась скромна роль масовки.

Проте і цей план Олексія Костусєва зазнав поразки, пересічні мешканці швидко оговтались від такої «приємної несподіванки» і не повіривши у чарівне перетворення політика буквально вигнали його з мітингу під супровід різного роду зауважень.

В Одесі триває боротьба за врахування інтересів городян у генплані, але після подій вісімнадцятого червня це боротьба вільних і рівних людей за свої права, а не прохання холопів до баріна, як дехто намагався трактувати. Сусіди, приєднуйтесь!
comments powered by Disqus