Лучшее

image

Справа миколаївського бізнесмена Тітова лусне в суді, як мильна булька - адвокати

В «УНІАН» відбулась прес-конференція за участю адвокатів 5-ти громадян України, яких у рамках розпіареної справи було затримано 29 серпня 2017 року в місті Миколаєві. Зокрема, адвокат миколаївського бізнесмена Михайла Тітова і ще двох затриманих повідомив журналістам про численні факти зловживань та порушень закону зі сторони прокуратури, яка проводила слідство. Повне відео з прес-конференції: «Ситуація, яку ми...
image

Законно обрана Громадська рада Фонду соцстрахування вимагає звільнення керівництва Фонду та звіту за три роки

В ІА «Укрінформ» відбулась прес-конференція активу Громадської ради Фонду соціального страхування України (ФССУ), на якій було висунуто ряд вимог до керівництва ФССУ, і оприлюднені факти корупційних зловживань стосовно управління активами Фонду та саботажу результатів виборів Громадської ради ФССУ. Відео з прес-конференції: Зокрема, новообраний голова Громадської ради ФССУ, представник Всеукраїнської спілки...
image

Офицерам налоговой милиции есть место в новой службе

Тотальный кадровый голод. Так можно охарактеризовать то, что творится сегодня в украинских силовых ведомствах. Как выйти из ситуации, когда на одного следователя – тысяча уголовных производств? Свое решение вопроса предлагают авторы концепции Службы финансовой безопасности Вадим Мельник и Вячеслав Некрасов, законопроект о создании которой Петр Порошенко намерен лично внести в Раду. Эксперты, которые сегодня активно консультируют...
image

Підприємці пікетували АПУ з вимогою до Порошенка підписати закон 6776-д, який зупинить блокування податкових накладних

Зранку 22 грудня під Адміністрацією Президента зібрались активісти малого та середнього бізнесу, з метою переконати президента України Петра Порошенка до 26 грудня 2017 року підписати закон 6776-д. Цей закон нещодавно був прийнятий Верховною Радою у якості рятівного круга для малого та середнього бізнесу, який зазнав нищівних втрат від помилкового блокування податкових накладних (ПН) автоматичною системою СМКОР. Зокрема, даний...
image

Суд по делу о скандальном захвате базы «Козинка» решал три часа, на какую дату перенести заседание

Утром, 13 декабря, в Киевском апелляционном хозяйственном суде было жарко. На 11:10 было назначено заседание по иску Киевского отделения УООР к ЧП «Речная поляна» о возвращении незаконно присвоенного имущества рыболовно-спортивной базы «Козинка» (Дело № 910\8306\17). Речь идет о классическом рейдерском захвате всего имущественного комплекса базы «Козинка» вместе с землей, капитальными строениями, инвентарем, ранее...
image

Яків Осташ розповів, коли на Майдані запрацює «Скляна кімната»

У Києві, на Майдані Незалежності, за участі активістів ГО «Молодь війни» та ГО «Світле майбутнє України» відбулася презентація концепції рупору української молоді – так званої «Скляної кімнати». За словами ініціатора даного проекту, відомого громадського діяча і молодіжного лідера Якова Осташа, це буде дійсно прозора кімната з трибуною всередині, з мікрофоном, де кожен бажаючий зможе виступити та висловити своє бачення розвитку...

Последние блоги

Справа миколаївського бізнесмена Тітова лусне в суді, як мильна булька - адвокатиВ «УНІАН» відбулась прес-конференція за участю адвокатів 5-ти громадян України, яких у рамках розпіареної справи було затримано 29 серпня 2017 року в місті Миколаєві. Зокрема, адвокат миколаївського бізнесмена Михайла Тітова і ще двох затриманих повідомив журналістам про численні факти зловживань та порушень закону зі сторони прокуратури, яка проводила слідство.

Повне відео з прес-конференції:«Ситуація, яку ми спостерігаємо навколо цієї справи дуже загрозлива, але на жаль, типова для вітчизняного сьогодення. Бачимо явні ознаки вибіркового правосуддя, політичного тиску, безкарності правоохоронців, які ведуть цю справу», – заявив Сергій Войченко, адвокат затриманих Михайла Тітова, Олега Коноваленка і Дмитра Леонова.

«Нагадаю присутнім обставини справи, і з чого все починалось. 29 серпня 2017 року у Миколаєві була гучна «спецоперація» — тоді затримали п’ятьох громадян України. У затриманні брали участь співробітники військової прокуратури, СБУ — високі чини тоді пропіарились у ЗМІ про взяття під варту, начебто, небезпечних злочинців. Але саме затримання було абсолютно незаконним та безпідставним. Не було жодного доказу їхньої причетності до якихось злочинів, не було жодної причини брати підозрюваних під варту без можливості внесення застави — ніхто з них не збирався нікуди тікати, а деякі епізоди, які їм інкримінували, стосувались 2013 року. Більше того, статті, по яким намагалися обвинуватити затриманих, належать до підслідності поліції. Проте справу забрала прокуратура і військова прокуратура України, які за законом не мають права цього робити, бо це не відноситься до їх підслідності. Далі, за рішенням Матіоса, справу передають з Миколаєва у Маріуполь, і затриманих перевозять у прифронтове місто – ще одне безглузде рішення, і грубе порушення прав людини та процесуального законодавства.

Чому справу вирішили розглядати у Маріуполі? Тоді як всі епізоди, свідки та інші особи, які мають відношення до справи, знаходяться за 500 км. На Миколаївщині. Окрім того, що це безглуздо, це ще й марнотратство, бо слідчі прокуратури, прокурори їздять на судові засідання, витрачаючи чималі кошти платників податків. Судді теж регулярно порушують процедури, нехтують аргументами сторони захисту, і приймають безпідставні рішення про тримання підозрюваних під вартою. Доказова база не витримує ніякої критики. Щодо свідків і потерпілих, то ми не побачили ще жодного, хто б міг розказати – коли, як і яким чином він потерпів від затриманих. Більшість так званих «потерпілих», взагалі, не знають жодного з затриманих, і не мали з ними ніяких справ, не вважають себе потерпілими, і відчувають тиск зі сторони прокуратури», — розповів адвокат.

На думку Сергія Войченка, ця справа ще й політично вмотивована, бо затриманим інкримінують якісь політичні уподобання, що не збігаються з президентською лінією.

«Коли генпрокурор Луценко представляв прокурора Миколаївської області Дунаса, він дав йому 3-4 місяці для розслідування цієї справі та передачі її до суду. Тому, напевно, і бачимо такий безлад і беззаконня — коли все робиться незрозумілими методами, з грубими порушеннями КПК і всіх норм моралі і здорового глузду. Рецепт прокуратури — зібрати міські чутки, і на основі цих чуток будувати свої обвинувачення. Жоден з 131 обшуків, жодна з 50 експертиз не дали ні вагомих доказів, ні законних підстав для висунення обґрунтованого обвинувачення. Докази, які наводить прокуратура, розсипаються одразу ж.

Натомість, за свідченням сторони захисту, прокуратура регулярно втручається в адвокатську діяльність. Останній приклад це створення проблем для адвоката одного з затриманих О. Пеліпаса — Володимира Тимошина, який не зміг приїхати на прес-конференцію. При тому, що сторона захисту всіляко підкреслює, що всі підозрювані і адвокати відкриті для нормальної співпраці, і ніхто не бажає йти на конфронтацію.

«Але, зважаючи на хід справи, ми будемо змушені подавати скарги у міжнародні інстанції. Також, ми очікуємо якнайскорішої передачі справи в суд, бо впевнені, що в суді ця справа лусне, як мильна булька», — підкреслив Сергій Войченко.

Адвокат іншого затриманого Бориса Серафімова, Вікторія Беліменко повідомила журналістам звістку, що буквально за день до прес-конференції Апеляційний суд Донецької області прийняв рішення змінити запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт для її підзахисного.

«Сьогодні мій підзахисний Серафімов нарешті приїхав додому. Будемо сподіватись, що більше ніяких сюрпризів, нових «потерпілих», чи нових, «висмоктаних з пальця», претензій від прокуратури не буде, і підозрюваний, згідно з законом, зможе дочекатись суду у колі родини», — висловила надію Вікторія Беліменко.

«Майже всі потерпілі, яких у суді представляє прокуратура, взагалі незнайомі з підозрюваними. Справа розслідується у стилі роману Агати Крісті «10 негренят», коли голос зверху постійно говорить і диктує, що і як треба робити – все робиться з порушенням закону, процесуальних норм. Затриманим інкримінують чи не половину статей КК України. Це суцільний фарс – коли суддя запитує у прокурора, чому саме ця стаття, а прокурор відповідає «прочитаєте про це в нарадчій кімнаті». Хіба це нормально! Не можна переслідувати людей лише за те, що вони думають не так, як хочеться владі, та опинились на шляху бажання зробити піар на гучній справі. Але сподіваємось, що закон і правда переможе, а ЗМІ і громадськість не дадуть здійснитись беззаконню». – підсумувала адвокат.

P.S. На даний момент під вартою в маріупольському СІЗО залишаються двоє підозрюваних з п’яти раніше затриманих по справі – Михайло Тітов і Дмитро Леонов.

Законно обрана Громадська рада Фонду соцстрахування вимагає звільнення керівництва Фонду та звіту за три рокиВ ІА «Укрінформ» відбулась прес-конференція активу Громадської ради Фонду соціального страхування України (ФССУ), на якій було висунуто ряд вимог до керівництва ФССУ, і оприлюднені факти корупційних зловживань стосовно управління активами Фонду та саботажу результатів виборів Громадської ради ФССУ.

Відео з прес-конференції:Зокрема, новообраний голова Громадської ради ФССУ, представник Всеукраїнської спілки працівників наземного, водного та авіаційного транспорту Дмитро Сар`ян звернув увагу громадськості і журналістів на кошти у розмірі 49 мільярдів гривень, які впродовж останніх трьох років Фонд розподіляє за власним бажанням, і не звітує – куди і на яких підставах.

«Наразі, ніхто не знає, куди вони поділися, а коли ми від імені законно обраного контролюючого органу задали це питання керівництву ФССУ, то наштовхнулись на саботаж, відверте нехтування законом і спробу розвалити, зробити Громадську раду недієздатним органом, через створення фейкової ініціативної групи, яка начебто готує нові вибори до Громадської ради на підставі того, що на установчому засіданні були присутні менше двох третин зареєстрованих членів.

Але це повна нісенітниця! Ми вже обрали легітимну, законну і повноважну Громадську раду 14 грудня 2017 року, де були присутні більшість членів громадських організацій, які офіційно зареєструвались для участі в установчих зборах, щодо формування складу Громадської ради Фонду соцстрахування. А саме, на цьому засіданні були присутні 19 з 31 зареєстрованих кандидатів, тобто значна більшість, що повністю відповідає закону і положенням, які викладені у постанові Кабміну № 555. Тобто, Громадська рада обрана, вона існує, і має всі повноваження передбачені законом.

Натомість, голова правління ФССУ пан Володимир Саєнко в своєму блозі на http://blog.liga.net ставить під сумнів легітимність зборів, і хоче обрати нову Громадську раду, яка (дослівно) «не гратиме у власну гру, а стоятиме на сторожі ефективної роботи фонду». Звичайно, йому не подобається незалежна Громадська рада, яка вимагає прозорості і абсолютно справедливо прагне контролювати діяльність керівництва ФССУ.

Дмитро Сар`ян наголосив, що платниками у ФССУ є мільйони людей, і вони мають право знати – як і куди розподіляються кошти Фонду.

«Від імені Громадської ради, я звертаюсь до Правління та виконавчої дирекції ФССУ з вимогами:

— По-перше, припинити дії по перешкоджанню діяльності Громадської ради;

— По-друге, зупинити протизаконні дії по утворенню рейкової ініціативної групи;

— По-третє, надати Громадській раді Фонду звіт за 2015, 2016 та 2017 роки;

— По-четверте, створити систему за допомогою якої кожна людина, яка сплачує до ФССУ, мала б можливість бачити куди витрачаються її кошти — до копійки;

— По-п`яте, зробити роботу Фонду публічною та прозорою;

— По-шосте, звільнити директора виконавчої дирекції ФССУ Баженкова Євгена Володимировича та його радника Беліневича Павла Вадимовича з займаних посад».

Також, голова Громадської ради ФССУ повідомив журналістам, що зараз тривають слідчі дії, щодо зловживань та порушень законодавства в управлінні коштами ФССУ: «Вже сьогодні Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ України розслідується кримінальне провадження за фактами заволодіння грошовими коштами Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності в особливо великих розмірах та зловживання службовими особами вказаної установи своїм службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України. На підставі ухвал суду працівниками ГПУ були проведені обшуки у приміщеннях Фонду та за адресами проживання його службових осіб. Досудове розслідування триває. Як Громадська рада, ми слідкуватимемо та контролюватимемо хід розслідування і не дамо спустити його на гальмах», — заявив Дмитро Сар`ян.

Голова Громадської ради ФССУ також повідомив, що теперішнє керівництво Фонду збирається звільнити 35% його штатних працівників. — «Ми не дамо цього зробити, бо це порушує законні права працівників Фонду, громадян України. Також, ми перевіримо інформацію про корупційні схеми у ФССУ, стосовно дерибану коштів у сфері санаторного лікування. Закликаємо громадськість, ЗМІ разом з нами слідкувати за розвитком подій та вимагати реформування ФССУ, бо ця справа стосується кожного з нас», — підсумував Дмитро Сар`ян.

Секретар Громадської ради ФССУ, представник Всеукраїнської профспілки працівників сфери бух. обліку та аудиту Дмитро Ходос, звернув увагу журналістів на підозрілі і незрозумілі, з точки зору закону і здорового глузду, дії керівництва ФССУ.

«Ми не розуміємо, чому керівництво ФССУ, відмовляючись визнавати діючий склад новообраної Громадської ради, намагаючись дискредитувати вибори, вирішило змінити положення про кворум. Але ж у постанові Кабміну № 555 від 05.08.2015 р., що регламентує вибори, чітко зазначається, що Установче засідання Громадської ради ФССУ визнається чинним, якщо на ньому присутня більшість зареєстрованих делегатів. Із 31 зареєстрованих на засіданні 14 грудня були присутні 19 членів, тобто переважна більшість. Які можуть бути претензії, чому керівництво ФССУ вирішило змінити правила, і хто давав їм на це право? Це — абсурд і беззаконня. Тому ми вимагаємо щоб правоохоронні органи розібратись з цією ситуацією, і надати їй правову оцінку, про що ми написали відповідні заяви», — зазначив Дмитро Ходос.

Ще один учасник прес-конференції, член Громадської ради ФССУ, представник профспілки працівників агропромислового комплексу Сергій Кондрюк наголосив на неприпустимості втручання керівництва ФССУ у створення Громадської ради: «Ми тут хотіли говорити про реформування ФССУ, про майбутній розвиток цієї структури. Натомість змушені спростовувати дезінформацію та звертатись до громадськості, щоб розказати правду. Сформована 14 грудня 2017 року Громадська рада ФССУ за всіма ознаками була обрана прозоро, легітимно, законно. Жодна громадська або правоохоронна структура не оскаржила результати цих виборів. Натомість, керівництво ФССУ вирішило не визнавати ці результати, а хоче обрати нову Громадську раду під власні смаки. Але так бути не може. Тому ми закликаємо профільні установи – Мін’юст, Мінсоцполітики, ГПУ – дати відповідь, як таке, взагалі, могло статись в Україні? Очевидно, що керівництво ФССУ боїться, що його викриють, та заставлять відповісти за розкрадання коштів.

Звичайно, ми плануємо системні кроки щодо реформування ФССУ – хочемо зробити його діяльність відкритою, прозорою, щоб усі могли побачити рух коштів. Хочемо, щоб керівництво ФССУ обиралось за участю основних делегатів-платників внесків, і ще маємо багато пропозицій», — розповів Сергій Кондрюк.

Вадим Бодаєв, голова Ради Всеукраїнського об`єднання «Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України» у своєму виступі підкреслив, що АПУ є найбільшим платником у Фонд соцстрахування, тому його представники хочуть мати чітку відповідь – де їхні кошти, як вони витрачались, і куди зникли. — «Ми хочемо створити механізм контролю за витрачанням коштів, за управлінням фінансами ФССУ, і сподіваємось, що новообрана Громадська рада ФССУ впорається з цим завданням. Закликаємо суспільство не бути байдужими та вимагати реформування ФССУ, як структури, яка розпоряджається життєво важливими для кожного українця коштами», — підкреслив він.

Офицерам налоговой милиции есть место в новой службеТотальный кадровый голод. Так можно охарактеризовать то, что творится сегодня в украинских силовых ведомствах. Как выйти из ситуации, когда на одного следователя – тысяча уголовных производств? Свое решение вопроса предлагают авторы концепции Службы финансовой безопасности Вадим Мельник и Вячеслав Некрасов, законопроект о создании которой Петр Порошенко намерен лично внести в Раду. Эксперты, которые сегодня активно консультируют создателей президентского законопроекта, уверены: у новой службы не будет кадровых проблем. И вот почему.


Вадим Мельник

«Вопрос: «Где брать людей?» – один из ключевых. Но я проработал в налоговой милиции 16 лет, и могу четко сказать, что большинство сотрудников этой службы – ребята, которые хотят работать, умеют работать и готовы работать в новых условиях и новой философии, – заявил Вадим Мельник, отвечая на вопрос правозащитника Андрея Савицкого в эфире телеканала «Репортер». – На открытый кадровый конкурс будут допущены все сотрудники. Кто пройдет по своим профессиональным качествам, тот и будет работать. Люди есть. И наша задача – «закрутить» работу по новой философии, правильно организовать обучение специалистов, которое станет для них обязательным. Ни один человек не приступит к работе, пока не пройдет первичное обучение в тренинговом центре, который будет создан при нашей службе».


Правозащитник Андрей Савицкий

По словам Вячеслава Некрасова, большое подспорье создателям будущей финслужбы оказал печальный опыт Национальной полиции:

«С какой проблемой они столкнулись? С тем, что кадры заменили на новые, а подходы оставили старые. В чем суть старых моделей? Система расследований старых преступлений, казалось бы, очень проста. Поступает какая-то информация правоохранительных органов о совершившемся преступлении. Вносятся данные в Единый реестр досудебных расследований, начинается процесс расследования. Точно так же делается в Европе. Но почему же тогда у них раскрываемость только растет, а у нас результат – 3% раскрытых преступлений по всей Украине, при ежегодном росте преступности на уровне 9%? Почему у нас только по экономике одно зарегистрированное – на 300 незарегистрированных, а по коррупции – одно на три тысячи латентных? Рэкета – одно к 17,5 тысячам. И как физически человек может успеть расследовать преступления, если у него их в одновременном производстве – не меньше тысячи?»


Вячеслав Некрасов

«И мы нашли решение. Мы же договорились с западными коллегами о создании внутри новой структуры тренингового центра и разработки новых программ обучения на основе лучшего мирового опыта. Мы сформировали общую методологию системы подготовки специалистов аналитического отдела и службы детективов. Систему, основанную – подчеркиваю – на новой философии расследования преступлений, которая успешно используется в других странах. Ее суть: в четком разделении функций между аналитиками и детективами. При которой первые занимаются только фиксацией, вторые – разработкой глобальных стратегий по выявлению всей инфраструктуры преступных схем», – подчеркивает эксперт.«Второй момент. Аналитики не будут иметь возможности контакта со средой, которая в данной ситуации им будет интересна. Вы прекрасно знаете, что коррупция рождается там, где существует человеческий фактор и контакт. На сегодняшний момент в Европе разработаны хорошие методологии и программные продукты, способные анализировать, прогнозировать и работать с большими массивами информации – без проведения контактных мероприятий. Эти методы также позволяют очень успешно выявлять причины ухода бизнеса в тень. Почему люди не могут работать «в белую»? Какие системные схемы им мешают? И когда вы выясняете эти причины, вычленяете всю криминальную инфраструктуру, вы ее прессуете всеми законными методами. И тогда реальный сектор экономики начинает дышать, выходить из тени. Это и является новой философией», – резюмирует Вячеслав Некрасов.

Источник: https://www.facebook.com/finbez/

Підприємці пікетували АПУ з вимогою до Порошенка підписати закон 6776-д, який зупинить блокування податкових накладнихЗранку 22 грудня під Адміністрацією Президента зібрались активісти малого та середнього бізнесу, з метою переконати президента України Петра Порошенка до 26 грудня 2017 року підписати закон 6776-д. Цей закон нещодавно був прийнятий Верховною Радою у якості рятівного круга для малого та середнього бізнесу, який зазнав нищівних втрат від помилкового блокування податкових накладних (ПН) автоматичною системою СМКОР. Зокрема, даний законопроект передбачає призупинення автоматичного блокування ПН, що дасть час для пошуку конструктивних рішень по цій ситуації, поки ще є що і кого рятувати.Лише за півроку існування системи СМКОР від неправомірного блокування податкових накладних постраждали 30 тисяч реальних підприємств малого і середнього бізнесу (МСБ), що спричинило збитків на 15(!) мільярдів гривень. Такі цифри не вкладаються в голові, проте вони абсолютно правдиві і відображають весь масштаб тиску на реальний сектор економіки.Під час акції координатор руху «Бізнес HELP» Оксана Згур’єва зачитала відкрите звернення до президента України, яке ми наводимо далі.Головним меседжем до Порошенка є заклик підписати законопроект 6776-д, який дасть змогу десяткам тисяч підприємств закінчити календарний рік без катастрофи у податкових звітах і бухгалтерських документах та вберегти від додаткових втрат у розмірі 1,5 млрд. гривень. А якщо конкретизувати – то підписання закону збереже ці підприємства від повного знищення, бо від згубної політики МІНФІНУ, який ініціював запровадження по суті антиконституційної системи СМКОР, близько 30 тисяч фірм — регулярних і сумлінних платників податків, опинились на межі закриття.

Тепер доля МСБ залежить від гаранта Конституції. Що вибере Порошенко – прикриє недолугу і безвідповідальну роботу МІНФІНУ і сховає голову в пісок, показавши свою безпорадність? Або продемонструє мудрість, далекоглядність, візьме ініціативу в свої руки, і вчинить як справжній відповідальний лідер в скрутний для країни час?

Відмова Петра Олексійовича підписувати рятівний законопроект буде означати, що він не зміг звільнитись від тиску олігархів і транснаціональних компаній, які не підпадали під блокування та отримують від СМКОР свої шкурні «дивіденди». А ще це буде означати, що президент фактично став на бік крупних ПДВ-шахраїв. Бо з часу введення СМКОР суми фіктивного відшкодування ПДВ збільшились у кілька разів, про що говорять експертні цифри, і це свідчить про повну безпорадність СМКОР у боротьбі зі «схемщиками» і «скрутчиками», для боротьби з якими вона власне і створювалась.

Натомість, під ніж пішла найбільш активна, думаюча частина громадян, яка не скаржиться на погані умови, а працює, заробляє гроші і наповнює бюджет. Але у змаганні з бездарним управлінням малий і середній бізнес поки що програє.

Навіщо Порошенку 100 тисяч відчайдушних революціонерів?

До чого може призвести зволікання із виходом з цієї складної ситуації. Хочеться думати, що радники, які дорожать своїми теплими місцями, підкажуть українському лідеру правильний вихід.

Малий та середній бізнес поки що в масі своїй утримувався від участі у протестах, маршах за імпічмент, бо звик заробляти сам і будувати свій добробут, не жаліючись на обставини, або поганого президента. Активісти і експерти шукали конструктивних рішень, намагались вести діалог із владними структурами відповідальними за провал СМКОР. Та влада на чолі з міністром фінансів Данилюком не бажала їх чути, перекручувала факти і цифри, робила вигляд, що нічого особливого не відбувається.

Зрештою, віра у спроможність достукатись до чиновників мирним шляхом вже майже згасла. Люди у відчаї, і готові вибухнути в будь-який момент. Усюди по регіонах останнім часом пройшли багатолюдні пікети МСБ, підприємці активно виходять на протести під державні адміністрації та фіскальні органи.

Якщо Порошенко не почує цих настроїв, не усвідомить всю небезпеку ігнорування підприємницької спільноти — вулиця може отримати десятки, сотні тисяч свіжих та активних протестувальників, яким вже буде нічого втрачати. Та чи потягне Україна такий розвиток подій?

Певну надію на позитивне вирішення даної ситуації дає той факт, що до підприємців з АПУ вийшов представник президента Мельник Сергій Володимирович — офіційно прийняв звернення та пообіцяв особисто звернути увагу Петра Порошенка на цю проблему. Лист було зареєстровано і спрямовано до канцелярії АПУ.


Мельник Сергій Володимирович

До 26 грудня залишилось кілька днів, які будуть вирішальними не тільки для МСБ, але й для всієї України. Бо держава, в якій малий та середній бізнес знищуються зверху, не має жодних перспектив не тільки для розвитку, але й для існування взагалі.


Звернення до П. Порошенка отримав Мельник С.В.

Гройсман теж відповідає!

Після пікету АПУ, представники МСБ відвідали КАБМІН, де передали іншого листа, з вимогою допустити своїх працівників до розробки нових, більш досконалих критеріїв оподаткування МСБ і реєстрації ПН.

Зокрема, активіст, експерт Едуард Курганський повідомив, що Міністерство фінансів вже почало готувати новий порядок роботи СМКОР. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. N 996 про «Порядок проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики»: «в обов’язковому порядку проводяться консультації з громадськістю… щодо проектів нормативно-правових актів, які… передбачають… встановлення обмежень для суб’єктів господарювання та інститутів громадянського суспільства». Вимагаємо від міністра фінансів аби підготовка постанови КМУ щодо СМКОР відбувалась через консультації з громадськістю, а саме:

— інформація, пов’язана з організацією та проведенням консультацій з громадськістю, має бути оприлюднена в спеціальній рубриці «Консультації з громадськістю» веб-сайту Міністерства фінансів;

— консультації з громадськістю мають пройти у формі публічного громадського обговорення;

— строк проведення таких консультацій повинен становити не менш як 15 календарних днів.

Суд по делу о скандальном захвате базы «Козинка» решал три часа, на какую дату перенести заседаниеУтром, 13 декабря, в Киевском апелляционном хозяйственном суде было жарко. На 11:10 было назначено заседание по иску Киевского отделения УООР к ЧП «Речная поляна» о возвращении незаконно присвоенного имущества рыболовно-спортивной базы «Козинка» (Дело № 910\8306\17).Речь идет о классическом рейдерском захвате всего имущественного комплекса базы «Козинка» вместе с землей, капитальными строениями, инвентарем, ранее принадлежавшем Киевскому отделению Украинского товарищества охотников и рыболовов (УТОР). О чем журналистам рассказал директор УООР Владимир Ласкаржевский.


Директор Киевского УООР (УТМР) Владимир Ласкаржевский

Видео из здания судаВ двух словах, суть конфликта заключается в следующем. Арендатор базы с 2007 года, директор ЧП «Речная поляна» Александр Щербаков обманным путем, используя поддельные документы, переоформил через БТИ право собственности на капитальные строения (домики) базы на себя. Параллельно земля базы «Козинка», принадлежащая по документам городу Киеву и находящаяся в долгосрочном пользовании УООР, через незаконное решение Козинской сельрады в 2010 году была передана в частное владение в пользу Щербакова и его подельников, и по поддельным документам выведена из собственности Голосеевского района столицы. Все это делалось втайне от законных владельцев базы, с грубейшими нарушениями договора аренды комплекса «Козинка», с единственной целью — последующей продажи базы и домов на ней третьим лицам. А сколько стоит земля и недвижимость в Конча-Заспе, даже по бросовым ценам – можно легко увидеть, зайдя на профильные сайты.На защиту базы от рейдеров пришло несколько десятков людей, старых рыбаков, членов Товарищества рыболовов и охотников. С тех пор, как на базе сменили охрану и перестали пускать туда отдыхающих, многие члены УООР лишились единственного места отдыха под Киевом.Защитить базу от рейдеров пришел также и народный депутат Сергей Мельничук, который много лет является активным членом УООР. Депутат сообщил журналистам, что намерен пристально следить за ходом этого дела, и принять все возможные меры в границах его полномочий, дабы справедливость восторжествовала — база «Козинка» вернулась к законным владельцам, а виновные были наказаны. Он рассказал, как недавно, благодаря слаженным усилиям, удалось вырвать из лап рейдеров базу отдыха «Изумрудная», что на Оболони. В частности, Сергей Мельничук сообщил, что сделал несколько депутатских запросов в соответствующие правоохранительные органы, а также будет подавать жалобы в органы судебного контроля на недобросовестное судейство и неправомерные решения, если таковые будут иметь место. Кстати, одно неправомерное, по всем признакам, решение в данном случае уже состоялось — в суде первой инстанции (хозсуд г. Киева), где скандально известная судья Инна Михайловна Отрош оправдала на четвертом заседании действия рейдеров по захвату базы «Козинка». Тогда как на первых двух она грозилась возбудить против рейдеров два уголовных дела (еще бы, при таком-то букете явных нарушений закона!). Почему так резко поменялась позиция молодой судьи, несколько лет как переехавшей в Киев из Луганска? Ответ на этот вопрос предстоит дать компетентным полномочным органам.


Депутат Сергей Мельничук

На вопросы журналистов – как же так получилось, что арендатор вдруг неожиданно стал владельцем всей базы, а земля, принадлежащая Киеву, вдруг стала принадлежать другим людям по распоряжению Козинского сельсовета, который не имел ни малейшего права распоряжаться этой землей, директор ЧП «Речная поляна» Александр Щербаков ответил, что действовал исключительно по закону, и что его правоту и законность действий Козинского сельсовета подтвердил суд. Тот самый суд с Инной Отрош.


Директор ЧП «Речная поляна» Александр Щербаков

Что ж, дело обещает быть резонансным и показательным. На коллегии судей лежит огромная ответственность. Неслучайно, данным разбирательством заинтересовалось около 10 различных СМИ.

Шли минуты, часы, а заседание все не начиналось. Тем временем, в душном коридоре справедливости ожидали три десятка людей, среди которых было несколько 80-летних стариков с костылями. Журналисты, вместе с депутатом Сергеем Мельничуком, попытались узнать причину такой необычной задержки. Однако никаких разумных объяснений они не получили. Видимо, судьи просто переволновались, оказались не готовы к такому резонансу. Или, быть может, просто не успели как следует изучить дело.

В результате, коллегия судей в составе Куксов В. В. (глава), Гаврилюк О. М., Чорна Л. В., после почти 3 часового «предсудебного совещания» постановила перенести заседание на 24 января 2018 года.

Решение о переносе мотивировано необходимостью пригласить на слушание «третьих лиц» — физлиц, которым отводились спорные земельные участки, с требованием продемонстрировать оригиналы правоустанавливающих документов и дать пояснения.


Условия аренди базы

Что ж, мужественное решение, если учесть, что предыдущее судебное решение, оправдавшее рейдерский захват базы «Козинка», явно шито белами нитками, и, по мнению депутата Мельничука, должно стать объектом разбирательства Высшей квалификационной комиссии судей. Объектом расследования столичной прокуратуры оно уже стало, и теперь ясно, что спустить на тормозах, а тем более «продать» его, так просто не удастся.

До новоназначенного заседания больше месяца. Думается, за это время у судей хватит времени как следует изучить дело, а главное, хватит воли и профессионализма, на основании полученных доказательств вынести законный вердикт, поставить рейдеров на место и вернуть базу законному владельцу.

Виктор Собко
**************************************************************************
Довідка по справі, надана адвокатом УТМР Дмитром ВласенкоІ. Рішенням Виконавчого комітету Київської міської ради народних депутатів від 05.05.1988 року на підставі заключення агропромислового комітету Київської області було закріплено за КМО УТМР в постійне користування земельну ділянку площею 2,0 гектари під будівництво риболовно-спортивної бази «Козинка» (Копія Рішення додається). Технічним звітом по встановленню зовнішніх меж землекористування 9040210, 9040211 було встановлено зовнішні межі земельної ділянки, виділеної на підставі Рішення ВК КМРНД (Копія Технічного звіту додається).

З моменту виділення земельної ділянки КММ РВП КМО УТМР здійснювалося будівництво окремих об’єктів нерухомого майна, і станом на 15.04.2008 року, на земельній ділянці 9040210, 9040211 (Голосіївський район, місто Київ, вулиця Конча Озерна 1) знаходились об’єкти нерухомості, зафіксовані в Технічному паспорті від 15.04.2008 року, виготовленому КМ БТІ (Копія Технічного паспорту додається).

ІІ. У 2007 році, між Київським міським мисливсько-рибальським виробничим підприємством Київської міської організації Українського товариства мисливців і рибалок, код ЄДРПОУ 22860157 та Приватним підприємством «Річкова поляна», код ЄДРПОУ 35437031 терміном на 3 (три) роки було укладено Договір оренди № 18 від «19» грудня 2007 року. Відповідно до положень пункту 1.1 Договору, Орендодавець передав, а Орендар прийняв у термінове платне володіння та користування (в оренду) майно рибальсько-спортивної бази «Козинка», на земельній ділянці площею 1,5 га за адресою: Україна, м. Київ, Конча-Заспа, згідно Акту інвентаризаційного опису № 1 від «19» грудня 2007 року (Додаток №1 до Договору), далі за текстом «Об’єкт оренди». Згідно умов Договору Об’єкт Оренди було передано Позивачем та прийнято Відповідачем згідно Акту інвентаризаційного опису та Акту приймання-передачі (Додаток №2 до Договору) (копії додаються).

У відповідності до п. 4.2.2 Договору ПП «Річкова поляна» взяло на себе зобов’язання вносити орендну плату у відповідності до умов Договору, що складає 10 000 (десять тисяч) грн. на місяць (п. 3.2. Договору). З жовтня місяця 2009 року, відповідно до Додатку № 5 від 01.10.2009 року до Договору оренди № 18 від «19» грудня 2007 року, орендна плата за Об’єкт оренди складає 15 000, 00 грн. (п'ятнадцять тисяч гривень 00 коп.). Пунктом 4.2.6 Договору закріплено, що у випадку припинення даного Договору Орендар зобов’язаний повернути Орендодавцю об’єкт оренди; Пунктом 4.2.9 Договору закріплено, що з моменту передачі майна згідно Акту приймання-передачі, Орендар приймає на себе повну матеріальну відповідальність за його збереження, раціональне використання та ремонт. Пунктом 8.6 Договору закріплено, що договір вважається розірваним з моменту підписання відповідної Додаткової угоди.

05 лютого 2008 року Директор ПП «Річкова поляна» Щербаков О.І. звернувся до КММ РВП КМО УТМР з листом Вих.№2/2 з проханням погодити реконструкцію цегляних будинків РСБ «Козинка» згідно кошторису та плану, Виготовленими ТОВ «Дерев’яна оселя», та 30 червня 2008 року надав Акт №2 здачі-прийому виконаних робіт (Копії документів додаються).

Після проведення реконструкції будинків, директор ПП «Річкова поляна» Щербаков О.І. та ряд інших фізичних осіб (Зуборєва Н.Є, Євсєєв Є.В., Матіяшу А.М.), звернулися із заявами до Козинської селищної ради Обухівського району Київської області, та отримали у власність земельні ділянки (в частках на кожну особу), під РСБ «Козинка», а також зареєстрували право власності на будинки, які належали КММ РВП КМО УТМР в БТІ міста Обухів, як збудоване ними майно, попри те, що вказані будинки виступали об’єктом оренди за Договором №18 від 19 грудня 2007 року.

ІІІ. Рішеннями Козинської селищної ради Обухівського району Київської області від 03.02.2010 року № 7/67, 7/68, 7/69, 7/70 — було передано у приватну власність земельні ділянки громадянам Зуборєвій Н.Є, Євсєєву Є.В., Щербакову О.І., Матіяшу А.М…

Рішенням Козинської селищної ради Обухівського району Київської області від 01.04.2017 року №17, було затверджено технічну документацію із землевпорядкування для вказаних громадян.

Земельні ділянки, які передавалися, знаходилися в межах Голосіївського району міста Києва, та відносились до території Риболовно-спортивної бази «Козинка», якій було присвоєно міський кадастровий номер (код 90:402:010, 90:402:011) та яка перебувала у постійному користуванні Київської міської організації Українського товариства мисливців та рибалок, під обслуговування Риболовно-спортивної бази «Козинка».

При цьому, дії Козинської селищної ради з приводу розпорядження вказаною земельною ділянкою порушували права територіальної громади міста Києва та КММ РВП КМО УТМР, як власника ряду об’єктів нерухомого майна (капітальні будинки), що знаходились на території риболовно-спортивної бази.

05.09.2017 року КММ РВП КМО УТМР звернулося з листом до Департаменту Земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації з проханням надати інформацію з приводу приналежності зазначеної вище земельної ділянки до меж міста Києва і отримало ствердну відповідь, що наведена вище ділянка дійсно відноситься до меж міста (Копія додається).

В той же час, дій посадових осіб Козинської селищної ради можуть свідчити про перевищення наданих їм повноваженням, оскільки вказані особи не мали права розпоряджатися земельною ділянкою, котра не відноситься до меж їхньої територіальної одиниці.

Крім того, В.В. Гартіком та Н.М. Барандич було видано ряд підроблених документів, які ними було надано:

— 10.03.2010 року Щербакову Олександру Ігоровичу про те, що дійсно земельна ділянка площею 0,0659 га (в межах РСБ «Козинка») використовується ним більше 15 років із цільовим призначенням «для індивідуального дачного будівництва»

— 10.03.2010 року Матіяш Анатолію Миколайовичу про те, що дійсно земельна ділянка площею 0,0797 га (в межах РСБ «Козинка») використовується ним більше 15 років із цільовим призначенням «для індивідуального дачного будівництва»

— 10.03.2010 року Зуборєвій Наталії Єгорівні про те, що дійсно земельна ділянка площею 0,0366 га (в межах РСБ «Козинка») використовується нею більше 15 років із цільовим призначенням «для індивідуального дачного будівництва»

— 10.03.2010 року Євсєєву Євгену Вікторовичу про те, що дійсно земельна ділянка площею 0,0634 га (в межах РСБ «Козинка») використовується ним більше 15 років із цільовим призначенням «для індивідуального дачного будівництва»

В той же час, вказана інформація повністю не відповідає дійсності, що може бути підтверджено документально, і свідчить про вчинення В.В. Гартіком та Н.М. Барандич службових підроблень

IV. На сьогоднішній день Щербаков О.І. здійснює продаж майна КМО УТМР, розміщуючи оголошення в мережі «Інтернет» http://www.newbiz.com.ua/Sale/sale_2591.html, http://sdelki.interexpo.com.ua/rus/sdelki-catalog/part_1-cat_15-items_941-mode_full.html

Можна звернути увагу на контактний номер телефону «продавця». Це – Олександр Щербаков, директор ПП «Річкова поляна», який всіх запевняє, що не має ніякого відношення до захоплення бази.

Крім того, майно Організації перебуває у володінні сторонніх осіб, про що може свідчити Висновок експертного земельно-технічного дослідження від 18.10.2013 року № 8913/13-41, складений Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз, зі змісту якого вбачається, що: в межах земельної ділянки РСБ «Козинка» (місто Київ, вулиця Конча-Озерна 1) знаходяться земельні ділянки передані рішенням Козинської селищної ради у власність громадянам за рахунок земельної ділянки на якій розташовано РСБ «Козинка», а саме:

— Земельна ділянка Павлик Л.Б. з будівлями «ДЖ» (дерев’яна житлова) та «ДН» (дерев’яна нежитлова);

— На земельній ділянці Зуборєвої Н.Є — дві будівлі «ДЖ»;

— На земельній ділянці Щербакова О.І. дві будівлі «КЖ» (капітальна житлова);

— На земельній ділянці Євсєєва — дві будівлі «КЖ»;

— На земельній ділянці Колеснікова В.М. – дві будівлі КН;

— На земельній ділянці Матіяш А.М. – дві будівлі «ДН» дві «МН» (металева нежитлова).

Також в результаті обстеження в натурі встановлено, що в межах контурів РСБ «Козинка» згідно Технічної документації знаходиться будівля «КЖ», користувач якої невідомий.

При цьому згідно Технічного паспорту БТІ по вулиці Конча-Озерна 1 в Голосіївському районі міста Києва від 15.04.2008 року та довідки РСБ «Козинка» про перебування на бухгалтерському обліку(балансі) рибальської спортивної бази «Козинка» будівель за РСБ «Козинка» обліковуються:

— Будинок відпочинку 1986 року (літера «З») забудови на земельній ділянці Павлик Л.Б;

— Два будинки відпочинку 1986 року забудови (літера «Ж», «Е») на земельній ділянці Зуборєвої Н.Є.

— Два будинки відпочинку 1986 року забудови (літери «Г», «Д»)на земельній ділянці Щербакова О.І.;

— Два будинки відпочинку 1986 року забудови (літери «Б», «В») на земельній ділянці Євсєєва Є.В.

— Туалет 1986 року забудови (літера «Я») на земельній ділянці Колеснікова В.М… (Копія висновку додається).

Яків Осташ розповів, коли на Майдані запрацює «Скляна кімната»

У Києві, на Майдані Незалежності, за участі активістів ГО «Молодь війни» та ГО «Світле майбутнє України» відбулася презентація концепції рупору української молоді – так званої «Скляної кімнати».За словами ініціатора даного проекту, відомого громадського діяча і молодіжного лідера Якова Осташа, це буде дійсно прозора кімната з трибуною всередині, з мікрофоном, де кожен бажаючий зможе виступити та висловити своє бачення розвитку держави та її майбутнього.

«Перш за все, ми чекаємо активну, талановиту, патріотичну молодь, яка не хоче їхати за кордон, а хоче працювати і розбудовувати свою країну, готова брати відповідальність на себе, пропонувати і реалізовувати цікаві проекти. «Скляна кімната» задумувалася як рупор української молоді. Тут, на Майдані, ми будемо шукати кращих, активніших, сміливіших, тих, хто готовий ставити перед собою завдання і досягати успіху. Завдяки «Скляній кімнаті» ми хочемо дізнатись чого прагне молодь, якою вона бачить власне майбутнє в Україні» — зазначив Осташ.«Навколо трибуни буде працювати цілий осередок, із дискусіями та цікавими зустрічами. Ми будемо пропонувати нові ідеї, створювати проекти, розробляти цікаві і потрібні законопроекти для ефективного розвитку України. Так як ми живемо зараз, як нами керують – це вчорашній день. Світ не стоїть на місці, і щоб не пасти задніх, країні потрібні рішучі зміни на всіх рівнях».

Осташ наголосив, що тут не збираються створювати черговий протестний осередок, і шантажувати владу радикальними діями: «Ми відкриваємо «Скляну кімнату» заради пошуку конструктивних і ефективних рішень для економічного зростання та налагодження комунікації між талановитими українцями і владними структурами. Бо те, що відбувається зараз, коли влада відгородилась від народу – не відповідає ні інтересам держави, ні інтересам її громадян».

Активіст наголосив, що рух української молоді обов’язково принесе країні величезну користь та дасть поштовх для її розвитку. Головне завдання — створити для молоді такі умови, щоб вона могла реалізовувати свій потенціал тут, в Україні, щоб країна стала могутньою, розвинутою державою з інноваційною конкурентною економікою, а не була лише сировинним придатком транснаціональних корпорацій.

Організатори анонсували, що «Скляна кімната» запрацює вже 17 грудня найближчої неділі, після закінчення ходи за очищення влади. Відкриття трибуни для всіх бажаючих планується біля 16:00 +. Точний час буде повідомлено додатково.

Під час Маршу за Імпічмент, який зібрав 30 тисяч учасників, Яків Осташ закликав випустити політв’язнівТретього грудня, в Києві відбувся багатолюдний Марш за імпічмент, який організувала патріотична опозиція діючій владі (не плутати з проросійським «оппоблоком»)Перебуваючи в гущині подій і дивлячись на те, як висвітлюють акцію більшість ЗМІ, ставало сумно за українську журналістику, яка продалась владі і олігархічним ФПГ. Бо навіть «Українська правда» наводила цифри про 3 тисячі мітингувальників, тоді як неозброєним оком було добре видно, що людей за самими скромними підрахунками, значно більше ніж 10 тисяч. Голова многолюдної колони вже піднімалась до Алеї Героїв Небесної сотні, а хвіст лише спускався з бульвару Тараса Шевченка. І хоча деякі патріотичні ЗМІ давали цифру чи не пів сотні тисяч учасників, реально, щоб не брехати самим собі, на мітингу за імпічмент було приблизно 25-30 тисяч учасників. В будь-якому разі, це вже разів в десять (!) більше, ніж було на минулому мітингу проти корупції в діючій владі.Влада і численні владні посіпаки – журналісти і блогери (порохоботи, як їх називають в соцмережах), не розуміють, що намагаючись не помічати, принижувати народні протести, прагнучи дискредитувати саме право народу на висловлення невдоволення діями влади, вони наближають самих себе до краху. Таку кількість людей, яка була на Європейській площі сьогодні, 3 грудня, неможливо проплатити. Цього не розумів під час обох Майданів Путін і Янукович, цього не розуміє, як видно, і обраний Президент України Порошенко. Показово, що центральні телеканали теж наступають на старі граблі, як у часи Януковича, ігноруючи або зневажаючи протести, виконуючи темники олігархів, які змогли зберегти свої шахрайські схеми, і домовитись з владою про паритетні умови.Із головних вимог, які озвучили виступаючі (депутати Єгор Соболєв, Сергій Лещенко, Євген Дерев`янко, мер Конотопа Артем Семеніхін, громадський діяч Яків Осташ, Михайло Саакашвілі та інші) – це прийняття закону про імпічмент, для того, щоб у простих громадян був дієвий механізм відкликання президента, який порушує Конституцію та не виконує своїх обіцянок. Також говорилось про необхідність зламати олігархічну систему -бо поки олігархи і влада діють як союзники, народ, а з ним і вся Україна, будуть вимирати, занепадати та скочуватись у прірву. Серед інших вимог – нове виборче законодавство, яке не дасть змоги прийти в Раду за закритими списками злодіям і шахраям, створення антикорупційного суд, а також дати можливість працювати НАБУ, єдиному органу, що дійсно намагається боротись з корупцією в Україні.

Наостанок мітингу, активіст і громадський діяч Яків Осташ, голова руху «Молодь війни» виконав Гімн Молоді України, який разом з ним співала вся багатотисячна Європейська площа. Після чого Я.Осташ закликав владу випустити усіх політв’язнів, а простих людей — не складати зброю, об’єднуватись на засадах патріотизму і високих моральних принципів, наполегливо працювати заради майбутнього та вірити у перемогу здорових, прогресивних сил. Активіст відзначив напрочуд важливу роль молоді у відбудові держави та звернув увагу на необхідність активніше впроваджувати в економіку нові технології, замість того, аби бути сировинним придатком Європи. Такий народний дух, який ми побачили в цей день, дійсно не зламати.Наступний мітинг на Майдані, як було анонсовано, пройде через тиждень, 10 грудня. І якщо динаміка зростання народного протесту збережеться, то можна буде очікувати вже близько 100-та тисяч незгодних з політикою діючої влади, яка замість реформ і розбудови держави, нажаль обрала політику витискання останніх ресурсів з української землі, а також залякування, брехню та замилювання очей світової спільноти, тоді як український народ ледве виживає, і зводить кінці з кінцями, або масово виїжджає у пошуках кращої долі закордон.

Публічний звіт МУМ за 2016-2017 роки

Протягом останніх двох років організація провела безліч різноманітних заходів, та реалізувала низку проектів спрямованих на патріотичне виховання молоді на засадах любові до України та її героїчного минулого.

Фінансування проектів було забезпечено за власні кошти Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодь України за майбутнє» отримані у якості членських внесків та благодійні пожертви підприємств та установ.

Зокрема, за означений період відбулися наступні акції:

«Хлопці з нашого двору» — патріотична програма спрямована на увіковічення молодих героїв України, що зі зброєю в руках боронять незалежність країни в АТО. Кількість залучених людей – 1000.

«Ми різні-ми рівні» — соціально-патріотичний проект спрямований на підтримку молодих людей з вадами здоров’я. В рамках проекту відбулося напрацювання взаємодії між державними і благодійними установами для покращення якості допомоги молодим людям. Кількість залучених людей – 1000.

Семінар по обміну «Україна – сильна і єдина». Під час семінару 60 учасників з усіх куточків України обмінювались досвідом розбудови держави, досвідом участі у громадському житті в своєму регіоні.

Також на протязі означеного періоду співробітники ГО «Молодь України за майбутнє» проводили майстер-класи для студентів і молоді по темі визначення професіональних здібностей і напрямку суспільної реалізації. Кількість залучених людей – 100.

Свої завдання ВМГО «Молодь України за майбутнє» бачить у всебічній підтримці молодих людей у розробці і здійсненні прогресивних ідей у різноманітних областях людської діяльності; захистові цільових економічних інтересів української молоді, сприянні вирішення її соціальних і побутових проблем, підвищенні суспільної, культурологічної і наукової активності молоді, а також у формуванні досвіду загальної міжнародної, політичної, ділової і гуманітарної діяльності української молоді.

Для реалізації своїх цілей і завдань в подальшому молодіжна організація планує працювати в таких напрямках: організація і проведення науково-практичних конференцій, «круглих столів», організація упорядженого дозвілля молоді, зокрема проведення конкурсів, фестивалів і інших культурно-масових заходів, організація зустрічей молодих людей з видатними вченими, політичними діячами, художниками, відомими підприємцями й ін.

Скандал вокруг блокирования налоговых накладных возник из-за служебной небрежности, – Вячеслав Некрасов

Конфликты, которые сегодня сотрясают Министерство финансов, – это результат банального пренебрежения своими обязанностями со стороны чиновников.Так считает соавтор Концепции создания Службы финансовой безопасности Украины Вячеслав Некрасов.Комментируя конфликт между предпринимателями и Минфином на тему многочисленных ошибок в работе автоматической системы блокирования налоговых накладных, эксперт заявил: «Система оценки налоговых накладных работает в автоматическом режиме. Саму методологию и процесс этой работы прописывало Министерство финансов. Ему же принадлежит и право администрирования этой системы. А значит, что именно Минфин должен мониторить работу своей системы, отслеживать все связанные с этим процессы, чтобы не допускать таких ошибок. Сам подход к решению вопроса – что система должна работать в автоматике – это правильно. Но то, что происходит с ней сейчас, дает право говорить о возможной служебной небрежности отдельных чиновников».

«В уголовном Кодексе Украины существует статья 211, которая предусматривает уголовную ответственность за издание нормативно-правовых актов, которые влияют негативно на наполнение бюджета», – добавляет соавтор Концепции создания СФБУ Вадим Мельник.

Больше читайте здесь: «Схематоз и коматоз. Как вывести бизнес из тени, а страну – из кризиса?» http://ivasi.news/ivasi-top/shematoz-i-komatoz-kak-vyivesti-biznes-iz-teni-a-stranu-iz-krizisa-video/

Служба Финбеза решит проблему ошибок при блокировании налоговых накладных – Вадим Мельник

Система получения информации следователями-аналитиками Службы финансовой безопасности построена так, что при рассмотрении налоговых накладных того или иного предпринимателя можно без труда понять – это не «схематозник».Об этом Вадим Мельник, соавтор Концепции создания СФБУ, заявил в эфире одного из украинских телеканалов, отвечая на реплику генерального директора юридической компании «Спадщина Капитал» Олега Володарского.«В течение прошлых двух-трех недель граждане Украины наблюдали за попыткой министра финансов Александра Данилюка обвинить в бездействии руководство ГФС Киева, – говорит Олег Володарский. – Причиной конфликта является массовое неблокирование рисковых налоговых накладных, чем допущено формирование фиктивного НДС на миллионный суммы. Стороны публично обвиняют друг друга, и порой дело доходит до откровенно комичных ситуаций.

Вообще блокирование налоговых накладных – это отдельный и очень интересный вопрос, и в первую очередь тем, что блокируются налоговые накладные живого бизнеса. Приведу один из тысяч примеров. Предприятие по производству асфальта закупает компоненты для его изготовления, и в дальнейшем этот асфальт реализует. Однако его налоговую накладную система блокирует в связи с тем, что асфальт не был приобретен.

Так он действительно был не приобретен, а изготовлен. Однако система это почему-то считает «пересортом». Это в свою очередь не дает права на формирование налогового кредита по НДС покупателю такого асфальта. И покупатель откажется от этого производителя, потому что не имеет права на налоговый кредит по НДС. Что же делать производителю? Закрывать производство?».

По мнению правозащитника, ситуация вокруг блокирования налоговых накладных может спровоцировать массовое недовольство представителей бизнеса.

«Предприниматели Украины стали объединяться в общественные движения, протестуя против этого ноу-хау. Они утверждают, что система выдает огромное количество ошибок при оценке факторов риска. А если бы служба финразведки уже работала и действовал ее аналитический центр – был бы обнаружен аналитиками такой фиктивный НДС?, — задал вопрос Володарский. — И еще: если министр финансов Украины заявил о формировании фиктивного НДС на миллионные суммы, нужно ли было внести эти сведения в ЕРДР? Обязаны ли следователи налоговой милиции начать досудебное расследование и таким образом отреагировать на практически сообщение о преступлении через СМИ?».

«Комизм ситуации заключается в том, что упомянутый производитель асфальта получает заключение о пересорте и автоматическую блокировку накладной только потому, что на входе у него асфальта нет и быть не может, – заявил Вадим Мельник. – Ведь на входе у него – отдельные компоненты, из которых он и должен сделать свой асфальт!

Что касается конфликта между Министерством финансов и ГФС Украины – рассуждать о нем я не могу, потому что досконально его сути не знаю. Просто тоже читаю в прессе, не более того. Но то, что система сегодня работает с перебоями – факт. Многие накладные предприятий живого бизнеса блокируются по ошибке, и человек не может продать свой товар, потому что его никто не будет покупать без налоговой накладной – невыгодно.

Наш аналитический блок не выявил бы пересорта в этом конкретном случае. Более того, мы данного производителя вообще бы не трогали. Наша система получения информации построена так, что мы без труда бы поняли – это не схематозник. Как? По целому ряду признаков. Это не просто прохождение налоговой накладной, но и другие параметры, которые мы получим через свои базы данных. И такой подход для честного бизнеса неоценим – он позволяет ему не нервничать и продолжать работать спокойно.

Даже если мы видим, что в одном из звеньев все-таки есть пересорт и берем этот конкретный случай в работу, это не значит, что замеченный в нем конкретный человек из живого сектора экономики однозначно виновен. Закупая, к примеру, товар у фирмы-«бабочки» во втором или третьем звене, он мог и не знать о ее преступной деятельности. Он купил кирпич, а что там на входе были бананы – он же мог просто не знать!».

Больше читайте здесь: «Схематоз и коматоз. Как вывести бизнес из тени, а страну – из кризиса?» http://ivasi.news/ivasi-top/shematoz-i-komatoz-kak-vyivesti-biznes-iz-teni-a-stranu-iz-krizisa-video/

МУМ провела патріотичну акцію

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Молодь України за майбутнє» (МУМ) підбила підсумки акції «Хлопці з нашого двору». Це патріотична програма, що спрямована на увіковічення молодих героїв України, які зі зброєю в руках боронять незалежність країни в АТО, а також на допомогу військовим у пошуку роботи та свого місця у мирному житті.Протягом 2016-2017 років у рамках програми, волонтери МУМ збирали кошти, речі, допомагали з інформацією, методичною літературою, набуттям нових навичок і знань. Загалом в акції прийняли участь та отримали допомогу близько 1 000 людей. Проводились лекції, читання, зустрічі молоді з військовими, на яких відбувалося спілкування і обговорення важливих питань. Проводилась активна робота із залучення державних установ до участі в допомозі потребам військових.

Вячеслав Некрасов: «Запад готов финансировать создание Службы финбезопасности. Главное – его не разочаровать»

Соавтор Концепции создания в Украине Службы финансовой безопасности Вячеслав Некрасов заявляет, что представители международных организаций высоко оценили предложения по созданию СФБУ, выдвинутые им в соавторстве с Вадимом Мельником.«Буквально на прошлой неделе мы обсудили свою концепцию с представителями ОБСЕ и Совета Европы, – отвечает Вячеслав Некрасов. – И когда мы объяснили им сам механизм расследования, когда показали, как может работать эта структура, обрисовали ключевые проблемы, не дающие нашему обществу и силовым структурам развиваться, они согласились с тем, что мы идем по правильному пути. Мы все в месте сошлись в едином мнении – на основе этой концепции можно создать уникальнейший проект, который даст правильный вектор движения и другим силовым структурам Украины».Не менее важно при создании СФБ – найдутся ли деньги для реализации этого проекта?

«Запад готов к финансированию подобного рода структур. Но только при одном условии: если новые проекты не повторят ошибок уже созданных», – уверен создатель концепции Финбеза.

Больше читайте здесь: «Схематоз и коматоз. Как вывести бизнес из тени, а страну – из кризиса?» http://ivasi.news/ivasi-top/shematoz-i-komatoz-kak-vyivesti-biznes-iz-teni-a-stranu-iz-krizisa-video/