Лучшее

image

Начальник Київської митниці Тупальський провернув корупційні схеми на 270 млн. гривень – нардеп Немировський

21 квітня 2017 року, в агентстві УНІАН відбулась прес-конференція народного депутата України Андрія Немировського, під час якої депутат звернувся до керівництва НАБУ, ДФС, ГПУ, СБУ та НАЗК, щодо шахрайських схем в.о. начальника Київської міської митниці та начальника митного поста «Столичний» Сергія Тупальского. Зокрема, Андрій Немировський заявив про відсутність реакції з боку правоохоронних органів, відносно фактів...
image

Директор «Фанчі-інвест» Роман Стефанчишен заявив про системне переслідування з боку правоохоронних органів Миколаївщини

Зокрема, під час прес-конференції в «Інтерфакс» Роман Стефанчишен поскаржився журналістам на дії поліції і прокуратури Новоодеського і Вознесенського районів, Миколаївської області, відзначивши прокурора Вознесенського району Віталія Шевченка, суддю Баранкевич та новоодеського прокурора Олега Наливайченка. За його словами, переслідування розпочалось у 2014 році, після смерті його батька, який з 2012 року придбав базу і...
image

Українському бізнесу по пунктам розповіли, як реально завоювати арабо-африканські ринки - відео

В агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція UCCI Group, на якій презентували унікальні можливості для вітчизняних компаній на ринку ОАЕ, країн Близького Сходу і Африканського регіону. На думку організаторів прес-конференції, даний напрямок є одним з найбільш перспективних для розвитку міжнародної торгівлі українських виробників товарів і послуг. Головне в цьому процесі — об'єктивно оцінити свої можливості і скористатися...
image

Влада продала структурам екс-міністра Захарченка золотий рудник Мужієво — представники інвестора

В УНІАН відбулася прес-конференція, під час якої представники американської компанії–інвестора Cengart Financial Inc. звернулися до Порошенка і Луценка із закликом повернути інвесторам втрачений контроль над золотовидобувним підприємством ТОВ «Закарпатполіметали» та його активами, з метою відновити роботу мужіївського родовища, що в Береговському районі на Закарпатті. Зокрема, юрист Cengart Financial Inc. Дмитро Зайцев...
image

У Порошенка запитали, як фермеру захиститись від бандитів, якщо тих покриває влада - відкрите звернення

Протистояння між фермером з Чаплинського району Херсонщини Миколою Мартиновцем і рейдерами мафіозної структури «Украгросолід Інтернешнл», що знищують його посіви, техніку і отруюють землю хімікатами, досягло останньої межі. Сюжет журналістського розслідування на ТРК «Ера», програма «Територія закону»: В Росії на корумповану місцеву владу жаліються Путіну, бо вірять, що цар-батюшка добрий, а бояри – погані. В Україні...
image

Підлеглий Луценко їздить на «віджатому» авто без техпаспорта

«Кримінальний огляд» у рамках підтримки журналістів Миколаївщини, які ведуть розслідування сумнівних оборудок керівника Новоодеського відділу, Вознесенської місцевої прокуратури Олега Наливайченка, звертає увагу суспільства на цю ситуацію, яка не вирішується по закону. Прокурор Олег Наливайченко Згідно відомостей та фактів, що викладені в матеріалі http://novosti-n.org/ukraine_article/read/13911.html , мешканець Нової Одеси...

Последние блоги

Начальник Київської митниці Тупальський провернув корупційні схеми на 270 млн. гривень – нардеп Немировський

21 квітня 2017 року, в агентстві УНІАН відбулась прес-конференція народного депутата України Андрія Немировського, під час якої депутат звернувся до керівництва НАБУ, ДФС, ГПУ, СБУ та НАЗК, щодо шахрайських схем в.о. начальника Київської міської митниці та начальника митного поста «Столичний» Сергія Тупальского.Зокрема, Андрій Немировський заявив про відсутність реакції з боку правоохоронних органів, відносно фактів протиправної діяльності Київської міської митниці, виявлених та висвітлених ЗМІ під час журналістських розслідувань.

Відео-звернення з прес-конференції: https://ovva.tv/unian-konferencii/obrashtenie-k-rukovodstvu-nabu-dfs-gpu-i-sbu-otnositelno-moshennicheskih-shem-kievskoj-tamozhni-full?utm_source=all&utm_medium=player&utm_campaign=media

Повну версію відео з прес-конференції можна скачати тут: http://dropmefiles.com/1etVR

«Хочу звернутись до керівництва НАБУ, НАЗК, СБУ, ДФС та Генеральної прокуратури з приводу перевірки фактів незаконної діяльності в.о. начальника Київської міської митниці та начальника митного поста «Столичний» Сергія Тупальского, — розпочав свій виступ народний депутат. — Діяльність цього високопосадовця привертає увагу не тільки тому, що останнім часом багато корупційних схем за його участю було опубліковано в ЗМІ, а й тому, що завдяки зв'язкам цієї людини з керівниками правоохоронних органів, заяви громадськості, журналістів та народних депутатів нахабно ігноруються цими органами, які не хочуть помічати очевидні факти і схеми корупційної діяльності», — зазначив Андрій Немировський.

Депутат нагадав, що у 2010 році Сергієм Тупальским разом з рідним братом Олександром Тупальским було засновано митно-брокерську компанію ТОВ «Тріумф-СВ», яка і до сьогоднішнього дня займається комерційною діяльністю, хоча Сергій вже, нібито, «на папері» не має до неї відношення. За свідченням А. Немировського, юридична адреса компанії співпадає з місцем реєстрації та фактичного проживання Олександра Тупальского (на столичних Вітряних горах.).

«Схема роботи дуже проста, — розкриває подробиці нардеп.- Як тільки Сергій Тупальський приходить керувати черговим митним постом, він намагається перенаправити усі найприбутковіші підприємства та організації оформлювати документи саме через фірму свого брата. Наприклад, з січня по серпень 2015року Тупальский очолював митний пост «Святошин», де оформленням вантажно-митних декларацій почала займатися саме «Тріумф-СВ», про яку до нового керівника на «Святошин» навіть ніхто не чув. За вісім місяців через неї було оформлено 475 вантажно-митних декларацій.

Також до серпня 2015 року на посту «Столичний» через «Тріумф-СВ» було оформлено тільки 86 декларацій, а вже з серпня 2015 року, коли Тупальський почав працювати на цьому посту, по січень 2016 року вже 269», — повідомив журналістам Андрій Немировський.

Народний депутат зазначив, що згідно ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» рідний брат відноситься до близьких осіб, а конфліктом інтересів вважається суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи невчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.

За словами А.Немировського, це не єдиний факт, який було викрито ЗМІ в журналістських розслідуваннях, і за яким зазначені особи звертались до органів, які займаються протидією корупційним злочинам.

Зокрема, одна із схем викрита журналістами на посту «Столичний» (ТОВ «Софія промтех»), за якою однією із фірм не зазначалася реальна вага та замінювались в документах реальні якісні показники товару, змінилася на більш цікаву схему, яка полягає в наступному.

Схема шахрайства

За даними розслідування, в митній декларації тепер вказують реальний товар (описують, наприклад тканину, яка вона є). Але митну ціну вказують мінімально можливу. Як приклад, тканина може бути із ввізним імпортним митом в 0%, 1%, 2%, 5%, 8%. Митна ціна ризику для неї складає 3,3 дол/кг и 3,75 дол/кг на всю тканину. В декларації заявляють тканину зі ставкою мита 8%, а ціну ставлять 2,2 дол/кг, а то і 0,5 дол/кг при реальній ціні ризика 3,75 дол/кг.

Для того, щоб визначити справжні характеристики товару та ціну ввізного мита, товар направляється в лабораторію. Лабораторія винесе рішення про те, який це саме вид тканини, щоб потім правильно визначити суми ввізного мита. Тільки після того, як лабораторія визначила що це за вид тканини — декларація відправляється в тарифний відділ для визначення ціни.В підсумку митниця за результатами експертизи знає, який це товар і може визначити на нього ціну.

В приведеному вище випадку з тканиною, необхідно дати ціну не нижче, ніж ризикова ціна, тобто підняти її необхідно з 2,2 дол/кг до 3,75 дол/кг.Але в чому ж полягає хитроумна схема?

За той період — це приблизно 30-45 днів — поки лабораторія виносить рішення з визначення «Що це за товар?», юридична особа, яка цей товар завезла (імпортер по митній декларації) просто припиняє своє існування і закривається. Таким чином, мито до бюджету платиться набагато менше, ніж необхідно, за рахунок доплати. А компанія по суті вже не існує і доплату стягнути нема с кого. Наприклад, за фактами, які оприлюднив народний депутат, компанія ТОВ «КІЙ ТОРГ» за 10 днів оформила 80 контейнерів з тканиною за такою схемою. І поки лабораторія видасть рішення про товар, а митниця порахує суму доплати до бюджету України, ТОВ «КІЙ ТОРГ» закриється і доплатити буде просто нікому. Бюджет не отримає гроші.

Андрій Немировський також повідомив, що аналогічна схема недоплати діє і по взуттю.

«З березня 2017 року весь потік тканини з Одеського порту був перенаправлений до Києва на пост «Столичний», оформлення якого діє за такою ж схемою: тканина заявляється за заниженою вартістю, а так як митниця повинна перевірити вагу та характеристики товару, щоб виявити вартість вантажу, митниця відбирає зразки для визначення митного коду товару, а суб'єкт, який не хоче чекати експертизи і платити за простій товару, подає тимчасову декларацію, за якою сплачує до бюджету копійки від реальної вартості, і зникає з цим вантажем.

По завершенню експертизи лабораторією компанія вже не існує, а відтак нема з кого стягнути борги», — зазначив Немировський.

За його інформацією, тільки за березень 2017 р., шістьма фірмами–примарами, як їх називають у Києві, було оформлено біля 200 контейнерів з тканинами за такою ж схемою. Це спричинило бюджетних втрат приблизно на 50 млн грн.! Загалом, за інформацією депутата, збиток від оборудок на Київській митниці лише за два місяці цього року нараховує більше 9 млн. доларів США, або близько 270 млн. гривень!

Депутат підкреслив, що про всі ці схеми добре відомо правоохоронцям, які все це, напевне, і покривають, тому що реакції на публічні заяви журналістів поки що немає. Також під час розслідування справи з'ясувалось, що заступник директора НАБУ Анатолій Новак і Сергій Тупальський є кумами. Може саме цей факт і є поясненням небажання НАБУ реагувати на кричущі факти корупції?

«Навіть навпаки, — говорить А.Немировський, — тиск іде з боку правоохоронних структур на тих людей, які займаються розкриттям цих схем, з приводу чого я вже звернувся до правоохоронних органів, а також до вищого керівництва правоохоронних структур країни. Сподіваюсь, що відповідні органи займуться, нарешті, розслідуванням цих фактів», — наголосив депутат.

Директор «Фанчі-інвест» Роман Стефанчишен заявив про системне переслідування з боку правоохоронних органів Миколаївщини

Зокрема, під час прес-конференції в «Інтерфакс» Роман Стефанчишен поскаржився журналістам на дії поліції і прокуратури Новоодеського і Вознесенського районів, Миколаївської області, відзначивши прокурора Вознесенського району Віталія Шевченка, суддю Баранкевич та новоодеського прокурора Олега Наливайченка.За його словами, переслідування розпочалось у 2014 році, після смерті його батька, який з 2012 року придбав базу і започаткував підприємство з виробництва сільськогосподарської продукції.

«Коли помер батько, я на той час був держслужбовцем, але розуміючи, що батьківська справа може зникнути, що все майно без господаря розкрадуть, я прийняв рішення очолити підприємство. І в серпні 2014 р. була заснована компанія «Фанчі-інвест». Ми розбудували базу, закупили обладнання в Німеччині, створили холдинг повного циклу з вирощування, переробки і виробництва готової сільгосппродукції. Зараз в нас працює 300 чоловік, ми експортуємо свою продукцію до 6 країн, і являємся найбільшими платниками податків в Новоодеському районі», — розповів Роман Стефанчишен.

Відео про розвиток підприємства:«Але відразу, як я виявив бажання продовжити родинну справу, на мене розпочався тиск зі сторони очільників місцевих правоохоронних органів — вони хотіли поставити своїх керівників і отримати контроль над підприємством. Звичайно ж, я на таке не погодився, — розповідає директор ТОВ «Фанчі-інвест». — Відтоді на мене і підприємство розпочався тиск – різноманітні перевірки, обшуки, надумані кримінальні справи. Зокрема, шукаючи привід, щоб ускладнити мені життя, керівник Новоодеської поліції порушив справу за ст.243 – незаконне зберігання зброї, відкриту по факту придбаного мною сувеніра – козацької шаблі. І це при тому, що я офіційно оформив її в поліції та була проведена експертиза цієї шаблі, яка не виявила нічого протизаконного».

Заява Стефанчишена, щодо сувенірної шаблі:«Ситуацію ускладнило й те, що я погодився продати автівку мого батька – «Тойоту камрі» керівнику Новоодеського відділу, Вознесенської місцевої прокуратури Олегу Наливайченку. Отримавши контроль над автівкою, прокурор відмовився платити гроші, натомість розпочав компанію по переслідуванню мене і мого підприємства», — поскаржився Роман Стефанчишен.

Подробиці шахрайських дій прокурора Наливайченка: http://novosti-n.org/ukraine_article/read/13911.html

«Звичайно, я не збирався здаватись, і написав декілька заяв до вищих інстанцій, зокрема, ГПУ. На честь вищого керівництва української прокуратури, вони відреагували адекватно і по закону. Проти Наливайченка була порушена справа, кілька слідчих були відсторонені від роботи. Але для поліпшення загальної картини цього замало», — наголошує Роман Стефанчишен.

За словами директора ТОВ «Фанчі-інвест», на місцевому рівні в Новоодеському і Вознесенському районах відбуваються дивні речі. Замість того, щоб виконувати свою роботу, захищати закон та припиняти незаконні дії, місцеві силовики кришують шахраїв, які розкрадають все, що погано лежить, та закривають очі на численні правопорушення — такі як незаконна вирубка лісів, або незаконний видобуток піску. Більше того, силовики переслідують місцевих активістів, які прагнуть домогтися справедливості та відстоюють інтереси громади.

«В районі безліч корупційних проблем. Наприклад за одну ніч, в лісі Новоодеського району було незаконно вирубано та вивезено більш як 300 вікових дерев! Як фаховий юрист, я допомагав одному Новоодеському активісту, що бореться проти вирубки лісів. В цього активіста виникли проблеми із ново одеською суддею Баранкевич, яка дала Вознесенській прокуратурі санкцію на обшук в господарстві цього активіста. Обшук проводила слідча – підлегла прокурора Наливайченка, за поданням судді із іншого району. Це пряме порушення територіальної підслідності, що свідчить про міцні корупційні зв’язки. І такі приклади типові для місцевих правоохоронців.

Нещодавно був випадок, коли людину намагались незаконно осудити за вбивство, підкинувши на місце злочину його недопалки. На щастя, суд виправдав цю людину, але такі методи застосовуються скрізь. Більшість людей боїться відкрито виступати проти місцевих корупціонерів.

Вони діють хитро і підступно – відкривають надумані справи не проти когось конкретно, а за фактом. Тим самим, усуваючи людину, на яку хочуть тиснути, від права ознайомлюватись із документами слідства»,– розповів Роман Стефанчишен.

На останок, директор «Фанчі-інвест» виразив надію, що ситуація із корупцією на місцевому рівні поліпшиться і люди, які хочуть працювати чесно, будуть відчувати підтримку закону. Але для цього керівництву країни треба докласти максимальних зусиль та продемонструвати не на словах, а на ділі своє бажання викорінити ганебні явища в правоохоронних органах.

Довідка: ТОВ «Фанчі-інвест» — сільськогосподарський виробничий холдинг повного циклу. Є найбільшим платником податків в Новоодеському районі, Миколаївської області. Виробляє крупи, кілька видів макаронної продукції торговельної марки «Fanchi», смажені зернята торговельної марки «FanSnekki» від «Fanchi», паливні гранули із лушпиння насіння соняшника. На підприємстві працює 300 людей, є власна сертифікована лабораторія перевірки якості. Продукція «Фанчі-інвест» експортується до 6 країн.

Українському бізнесу по пунктам розповіли, як реально завоювати арабо-африканські ринки - відеоВ агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція UCCI Group, на якій презентували унікальні можливості для вітчизняних компаній на ринку ОАЕ, країн Близького Сходу і Африканського регіону.

На думку організаторів прес-конференції, даний напрямок є одним з найбільш перспективних для розвитку міжнародної торгівлі українських виробників товарів і послуг. Головне в цьому процесі — об'єктивно оцінити свої можливості і скористатися послугами професіоналів.

Відео з прес-конференції:


Вікторія Рахматулліна, директор з розвитку UCCI Group, особисто представила громадськості Практичну модель розвитку ділових взаємин між Україною і арабо-африканським регіоном.

За її словами, метою даного проекту UCCI є створення розгалуженої мережі національних лобі з просування комерційних інтересів українських компаній в арабо-африканському регіоні.

«Для цього ми створили два реально працюючих майданчика. Перший — в ОАЕ, фрі-зона JAFZA, який покриває весь арабський регіон, і другий — в Нігерії, що покриває Західну і Центральну Африку», — розповіла Вікторія.

Директор з розвитку UCCI Group розповіла про методи просування українських компаній на арабо-африканський регіон.

За її словами, в першу чергу, успіх на цих ринках для українських компаній стане можливим і відчутним, якщо грамотно приймати участь в профільних виставках та на спеціалізованих підготовлених майданчиках, які і створює UCCI Group.

«Робота на реальних майданчиках на кінцевих ринках дуже важлива, це дозволяє всім учасникам спілкуватись і встановлювати контакти з активними місцевими гравцями реального сектора економіки. Хочу зазначити, що UCCI Group розробляє і супроводжує реалізацію індивідуальних схем роботи для кожної окремої компанії через дві структури: Бізнес Інкубатор і Бізнес Центр. У нас немає кліше — ми працюємо індивідуально з кожним підприємством. Нам важливо, щоб кожне підприємство отримало конкретну реалізацію на цих ринках. Крім того, з метою інформування про принципи і методи роботи на арабо-африканських майданчиках, ми проводимо виїзні тематичні заходи в регіонах України, побудовані на практичних прикладах і оцінці ризиків виходу на кінцеві ринки», — підкреслила Вікторія.

Український Бізнес Центр UCCI

«Український Бізнес Центр — це майданчик для пільгової реєстрації компаній, з метою подальшого самостійного просування на арабо-африканський ринок. Також, це ефективні платформи для комерційного запуску сформованих і вже попередньо випробуваних стартап-компаній та проектів. В роботі Бізнес Центру найважливіше — це створення системних рішень для роботи з проблемними країнами в Африканському та Арабському регіонах, а також організація роботи з безліччю м'яких валют цих країн, що дозволяє без ризиків і потрясінь освоювати нові перспективні напрямки», -пояснила головні моменти Вікторія Рахматулліна.Також, експерт розповіла про принципи роботи UCCI Incubator.

«Для роботи в новому регіоні, особливо такому як африканський і арабський, головне правильно оцінити свій потенціал, перспективи і можливості реалізації танаскільки бізнес зможе створити вдалу комерційну історію в нових специфічних умовах. І дуже часто постає питання, як же це зробити з мінімальними витратами і з максимальним ефектом. Саме для допомоги українським компаніям у вирішенні даного питання і був створений UCCI Incubator. Методи роботи через UCCI Incubator логічні і зрозумілі для всіх. Ми надаємо робочий простір на майданчиках UCCI в ОАЕ і Нігерії. На всіх етапах, ми забезпечуємо підтримку і допомогу на новому для вітчизняного бізнесу ринку. Це і супровід угод під ключ, допомога в переговорах, організації зустрічей з потенційними партнерами та багато іншого — все дуже індивідуально, під кожну компанію. Наш 15-річний досвід і можливість працювати через наші майданчики, користуючись нашою репутацією в цьому регіоні, дозволяє українським компаніям мінімізувати фінансові витрати і ризики, і досягати реальних результатів», — розповіла Вікторія.

За її експертної думки, дуже хороший ефект досягається від участі вітчизняних компаній у виїзних практичних заходах Українського Бізнес Центру за підтримки найбільшої СЕЗ в світі JAFZA.

«Зовсім недавно ми провели такий практичний захід Українського Бізнес Центру UCCI в ОАЕ, учасниками якого були чотири структури:

1. ПАТ «ПОЛТАВСЬКИЙ АВТОАГРЕГАТНИЙ ЗАВОД» — в особі генерального директора Литовченко Андріана і комерційного директора Гончарова Артема;
2. ТОВ «УКР-ТРЕЙД-ГРУП» — в особі комерційного директора Резника Сергія;
3. ТОВ «Агрозоосвіт» — в особі директора та власника Антонова Сергія;
4. Глави «Національного галузевого партнерства в легкій промисловості України» — Голди Виноградської.

Було багато корисних зустрічей, учасники оцінили свої можливості, свій потенціал на цих ринках, були проведені предметні переговори про подальшу співпрацю, намітились потенційні партнери і клієнти. Всі залишилися дуже задоволені, і налаштовані на подальшу плідну роботу. Ще раз скажу, ми відкриті для всіх компаній, незалежно від їх розміру, і готові допомагати і прокладати дорожню карту для наших партнерів під будь-який запит», — підкреслила Вікторія Рахматулліна.

«Для цього, ми організуємо українські стенди на різних великих виставках, які можуть зацікавити український бізнес, що шукає шляхи виходу на нові ринки. Користуючись нагодою, хочу анонсувати дві дуже важливих події.

Від імені UCCI Group запрошую український бізнес до участі на виставці INDEX DesignSeries яка пройде 22-25 травня 2017 року. INDEX DesignSeries є найважливішою подією дизайну для регіону і відображає новітні світові тенденції. Ми запрошуємо професіоналів будівельної галузі, представників архітектурних бюро, дизайнерів інтер'єрів. Понад 35 тис. відвідувачів, 45 країн-учасниць, 20 павільйонів, 9 напрямків. Виставкова площа 32 тис. кв. м.

До речі, одна з компаній, яка брала участь у виїзній сесії в ОАЕ вже бере участь в цій виставці», — акцентувала спікер.

«Наступна подія — найбільша подія для харчової галузі, яка проводиться в Африканському регіоні. Це — FOOD WEST AFRICA — УНІКАЛЬНА ПЛАТФОРМА ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ХАРЧОВИКІВ.

Це наймасштабніша продуктова виставка африканського континенту FoodWestAfrica, яка відбудеться 17-19 травня 2017 Landmark центр, Лагос, Нігерія. На виставковій площі понад 3 тис. кв. м будуть представлені понад 200 експонентів з 25 країн світу. UCCI Group є організатором колективного стенду України, на якому вітчизняні компанії зможуть гідно представити країну. Ставши її учасником, вони отримують доступ на динамічно зростаючий нігерійський ринок, який має особливу потребу в продуктах харчування.

Крім, власне, бізнес-напрямків директор з розвитку UCCI Group розповіла також і про такий цікавий проект, як UCCI EDUCATION.

«Для того, щоб тепер і в майбутньому зв'язки і порозуміння між нашими країнами були більш глибокими і, як наслідок, робота результативною, ми і почали наш проект UCCI Education. В рамках даного проекту нами організований обмін студентами між провідними ВНЗ України та арабо-африканськім регіоном, як по академічним, так і практичним програмам. Це дозволяє будувати майбутнє і готувати ґрунт для подальшої співпраці за всіма перспективними напрямками», — зазначила Вікторія Рахматулліна.

У прес-конференції також брала участь Глава „Національного галузевого партнерства в легкій промисловості України» Голда Виноградська, яка наголосила на важливості прямого спілкування з партнерами арабо-африканського регіону.

«Спасибі UCCI Group за можливість побувати в ОАЕ і познайомитися з новою системою координат ведення бізнесу. Це був неоціненний досвід і яскраві враження, — звернулася до присутніх Голда Виноградська. — Наше агентство спеціалізується на допомозі і просуванні наших дизайнерів і виробників товарів легкої промисловості на міжнародні ринки. Видно, UCCI Group, завдяки системності і чітко вибудуваній платформі, робить дуже правильні кроки. Все продумано — з чого починати, які юридичні, ментальні проблеми можуть бути і як їх уникнути, як шукати клієнтів і правильно працювати з партнерами, як правильно завершувати угоди. У нас був цілий ряд корисних зустрічей, які показали нові перспективи зростання. Були намічені плани і алгоритм дій, які ми будемо пропонувати для потенційних учасників — представників української сфери легкої промисловості. Нещодавно ми проводили конкурс «Прорив в легкій промисловості» (Львів), в рамках якого учні профільних училищ розробляли уніформу для готельного і ресторанного бізнесу. Моделі вже зацікавили цей бізнес, замовлення будуть виконувати на базі училищ-учасників конкурсу. Ми також розраховуємо, що цей напрямок буде користуватись попитом і на міжнародних ринках», — розповіла Голда Виноградська.

Чому Україна має перспективи на арабо-африканських ринках?

Відповідаючи на питання журналістів, зокрема, які результати вже досягнуті і які галузі, крім традиційно затребуваної аграрної, можуть зацікавити арабо-африканські ринки, зокрема ринок Еміратів, Вікторія Рахматулліна пояснила, що насправді ОАЕ — це відкрита книга, куди можуть заходити всі.

«Не варто забувати, що Емірати постійно ростуть, там будується безліч готелів, бізнес і торгових центрів. Їм потрібні нові дизайнерські рішення в галузі архітектури та інтер'єру, і у наших компаній в цьому напрямку відмінні можливості — вони цілком конкурентні. Україну все ще позиціонують, як аграрну країну. Треба йти від цих стереотипів, йти від сировини і виходити на готову продукцію з високою доданою вартістю. У зв'язку з цим, показовим є приклад українського заводу ПААЗ, який є нашим клієнтом — зараз він поставляє автозапчастини для ринку Близького Сходу. Під нашою парасолькою працюють компанії, які продають обладнання для виробництва масла Ірану і ОАЕ. Є компанії з експорту торфу, у них також, завдяки нашій допомозі, йде успішна торгівля на Близькому Сході. Ряд невеликих продуктових компаній за нашого сприяння вже знайшли свої ринки збуту в ОАЕ, і успішно працюють з місцевими супермаркетами.

Якщо виходити на ринок самим — це великі фінансові та часові витрати. Лобі та професійний супровід набагато спрощує і прискорює процес виходу на міжнародні ринки. Якщо бізнес буде це розуміти, то буде краще для всіх. Наш інкубатор допомагає м'яко зайти на ці ринки, спробувати себе, отримати відповідь — так чи ні, чому ні. Це теж дуже важливо — реально оцінити свої можливості, свій потенціал в цьому напрямі, щоб знати, куди і як рухатися. Головне — діяти системно і дотримуватись умов, прописаних в контрактах і угодах», — підсумувала Вікторія Рахматулліна.

Влада продала структурам екс-міністра Захарченка золотий рудник Мужієво — представники інвестораВ УНІАН відбулася прес-конференція, під час якої представники американської компанії–інвестора Cengart Financial Inc. звернулися до Порошенка і Луценка із закликом повернути інвесторам втрачений контроль над золотовидобувним підприємством ТОВ «Закарпатполіметали» та його активами, з метою відновити роботу мужіївського родовища, що в Береговському районі на Закарпатті.

Зокрема, юрист Cengart Financial Inc. Дмитро Зайцев розповів журналістам, як ось уже 10 років іноземні інвестори, котрі вклали у розробку мужіївського родовища та побудову збагачувальної фабрики $5млн, потерпають від рейдерських атак та спроб захопити перспективне підприємство. В результаті нерівної боротьби, численних махінацій та неправомірних рішень судуінвестор втратив інвестиції й контроль над родовищем.
Історія питання

Закарпаття багате на корисні копалини. Одним із найперспективніших є родовище в селі Мужієво, яке, за попередніми оцінками спеціалістів, може містити близько 50 тонн золота.У рамках програми «Золото України» у 1998–1999 роках до розробки цього родовища були залучені іноземні інвестори, які за управлінням компанії Cengart Financial Inc. вклали кілька мільйонів доларів США, запустили виробництво й утворили підприємство ТОВ «Закарпатполіметали», що й мало забезпечувати всю роботу.

Але далі почали коїтися дивні речі. Держава, яка виступала в цьому процесі гарантом захисту інвестицій та партнером, замість всебічної підтримки почала робити все, щоб підприємство ТОВ «Закарпатполіметали» не вийшло на рівень самоокупності, не кажучи вже про повернення грошей інвестора.

З іншого боку вітчизняні керівники підприємства, м’яко кажучи, не впоралися зі складним завданням швидко запустити всі процеси, й у ТОВ «Закарпатполіметали» накопичились борги, яких не мало бути.

Як виявилось, це була лише прелюдія, аби надалі підготувати захоплення.

З 2007 року розпочались фіктивні справи про банкрутство. В результаті незаконними рішеннями судів, за допомогою нового керівника ТОВ «Закарпатполіметали» В.Василинця, земельні ділянки підприємства а також усе майно були переписані на приватні фірми ТОВ «Сауляк» (директор Михайло Гожик) та ТОВ «Береговополіметали». За останніми фірмами, звісно ж, стояли замовники рейдерського захоплення.

Ось так, лихим задумом, одним розчерком пера, за допомогою державних структур, в інвесторів не лише вкрали контроль над їхнім підприємством та родовищем, але й позбавили прав на майно, в яке вони вже вклали купу грошей!

Але інвестори не збиралися здаватись без бою. Представник інвесторів і найбільший кредитор ТОВ «Закарпатполіметали» — Cengart Financial Inc. — зробили все можливе, щоб повернути контроль над підприємством і право власності на майно. У 2009–2010 роках, ціною неймовірних зусиль юристів компанії-інвестора, через суди вдалося відновити втрачені позиції, було повернуто активи та права власності на землю і нерухомі активи. Планувалися нові інвестиції…

Але змінилася влада, і ТОВ «Закарпатполіметали» з усім майном та активами знову припало до очей рейдерів-можновладців. На цей раз — структурам тодішнього міністра МВС, соратника Януковича В.Захарченка.

Схеми були вже відпрацьовані, тож діяли цинічно й зухвало. Відновили справу про банкрутство і через суди змінили арбітражного керуючого. В результаті підкуплений ліквідатор усунув законних кредиторів від процесу і незаконно продав майновий комплекс ТОВ «Закарпатполіметали» структурі Захарченка, «Карпатській рудній компанії», лише за 5 млн грн.

Також рішенням судів 400 тонн уже видобутої збагаченої руди безоплатно передали рейдерам.

Всією оборудкою керував той самий Михайло Гожик, який забезпечував першу спробу захоплення ТОВ «Закарпатполіметали».

Тут слід відзначити злагоджену «роботу» вітчизняних судів: усі вони, починаючи із Закарпатського господарського суду — на чолі з суддею, який вів цю справу і веде зараз — Васьковим О.В., і аж до Вищого господарського суду, очолюваного тоді В.Татьковим та А.Ємельяновим, приймали незаконні, необґрунтовані рішення.

Як розповіли учасники прес-конференцій, на суддів чинився шалений тиск, ну, й без «умаслення», мабуть, не обійшлося.

Представники інвесторів, як могли, боролися із беззаконням, оскаржували рішення, зверталися до вищих інстанцій.

Революція — мати рідна рейдерам

Після Революції Гідності ситуація дещо змінилася. Структури Захарченка втратили свій вплив, і з’явилася можливість відновити справедливість. Господарський суд Закарпатської області визнав незаконним продаж майна ТОВ «Закарпатполіметали» за заниженою вартістю, був замінений незаконно призначений раніше арбітражний керуючий. Були вжиті заходи, спрямовані на повернення майна і активів, відновлення кредиторських вимог. Зокрема, накладено арешт на майно ТОВ «Карпатська рудна компанія» і оскаржена незаконно передача рейдерам 400 тонн руди.

Але рейдери й не думали відступати. Швидко домовившись із новою владою, вони перейшли до дій. Підкупивши суддів Львівського господарського суду, який зупинив розгляд заяв про визнання незаконними попередні дії та рішення, рейдери швидко, за кілька місяців, розікрали й розпродали все, що можна було вивезти з рудника та збагачувальної фабрики.

Більше того, шахраї задумали взагалі усунути інвесторів від розробки корисних копалин і захопити сам золотоносний рудник.

Спершу, у 2015 році, вони за тією ж старою схемою, через підкуплений суд, через ДАК «Українські поліметали» знову призначають свого арбітражного керуючого ТОВ «Закарпатполіметали», який саботує всі законні процеси та вимоги кредиторів. Далі, за посередництвом Державної служби геології та надр, передають право на видобування копалин й розробку мужіївського родовища дуже цікавій компанії — Avelana Gold. Причому голова профільної Держслужби на сайті та в ЗМІ офіційно представляє цю компанію як нового, потужного американського інвестора, з яким, нарешті, до української скарбниці потечуть ріки золота. І планує передати їм право на видобуток надр, що під час оборудок було незаконно передано «Карпатській рудній компанії». Але на ділі виявилось, що Avelana Gold — типова шахрайська структура, правонаступниця захарченківської «Карпатської рудної компанії», яку було зареєстровано на Кіпрі лише 2016 року. Хоча на сайті Держслужби значилося, що ця фірма виношувала плани інвестування в Україну ще з 2014 року.Ну як так можна брехати, та ще й на всю країну!?

А на додачу до загальної картини рейдерського «бєспрєдєлу» навколо ТОВ «Закарпатполіметали» та долі активів кредиторів і справжніх інвесторів, відзначимо, що представником Avelana Gold, цієї контори «Роги й копита» є той самий Михайло Гожик, який 10 років тому стояв у витоків захоплення підприємства і родовища.

Все, картина завершена. Справа зайшла у глухий кут.
Що далі?

На прес-конференції Дмитро Зайцев, представник Cengart Financial Inc., найбільшого інвестора і кредитора ТОВ «Закарпатполіметали», звернув увагу журналістів на кричущу тенденцію — свідоме потурання нової української влади діям рейдерів, і навпаки — повне ігнорування інтересів і прав іноземних інвесторів.

Напевно, оце й є справжня Державна програма і політика з підтримки інвестицій: заманити інвестора, видурити в нього якомога більше грошей, а потім цинічно і безкарно забрати все майно і активи.

Та попри все інвестори не збираються складати зброю: вони планують боротися за свої права й відновити можливість розробляти мужіївське родовище. Також дуже актуальною є доля 400 тонн збагаченої золотої руди, яка знаходиться у хвостосховищах і по праву належить ТОВ «Закарпатполіметали». Це важливо для інвестора, бо з цієї руди можна дістати 1,9 тонни золота, що може стати гарним підґрунтям для відновлення виробництва. Отже, боротьба триває, і надія на відновлення законності є.

Для цього залучатимуться громадськість, ЗМІ та міжнародна спільнота. Під час прес-конференції, Юрій Поліщук, голова Спілки професійних журналістів, від імені колег та інвесторів звернувся до Президента України Петра Порошенка, генерального прокурора Юрія Луценка, голови Вищого господарського суду Богдана Львова із закликом звернути увагу на цей кричущий випадок і змусити представників закону відновити справедливість. Рейдери-злочинці мусять бути покарані.

Це вкрай важливо, бо доля України, її майбутнє багато в чому залежить від іноземних інвестицій. Якщо інвестори стикаються з таким відвертим беззаконням, дарма очікувати на зацікавленість міжнародних партнерів до вкладання грошей в Україну. Більше того, Україна може швидко скотитись на задвірки цивілізованого світу, потонувши у рейдерських скандалах.

У Порошенка запитали, як фермеру захиститись від бандитів, якщо тих покриває влада - відкрите зверненняПротистояння між фермером з Чаплинського району Херсонщини Миколою Мартиновцем і рейдерами мафіозної структури «Украгросолід Інтернешнл», що знищують його посіви, техніку і отруюють землю хімікатами, досягло останньої межі.

Сюжет журналістського розслідування на ТРК «Ера», програма «Територія закону»:В Росії на корумповану місцеву владу жаліються Путіну, бо вірять, що цар-батюшка добрий, а бояри – погані. В Україні президента аж ніяк не сприймають, як відірваного від «злої влади» доброго наглядача. Проте, в більшості випадків, саме Петро Порошенко, з вибудованою ним вертикаллю влади, сприймається як остання інстанція, яка може вплинути на корупційні дії місцевих царьків та «силових баронів».

По всій Україні зараз тривають жорстокі рейдерські війни, коли найманці великих земельних латифундій намагаються відібрати землю в малих і середніх фермерів. Вже були летальні випадки, але дивним чином ситуація ще тримається на тоненькому волоску, аби не впасти в хаос безконтрольного збройного протистояння з численними жертвами.

Бандити-рейдери діють за однією схемою – через підкуплених нотаріусів та державних реєстраторів змінюють право власності або право оренди на інших осіб. Рецепту від такого беззаконня, як і закону, який би унеможливлював подібні дії, поки що немає. Тільки рушниця та рішучість селян, як це зараз відбувається, наприклад, в Попасному, що на Дніпропетровщині, де фермери зі зброєю в руках денно і нощно охороняють свою землю, яку вкрали підручні нардепа Нестеренка через незаконні зміни у державному реєстрі.

Саме так і відбувається в Чаплинському районі, Херсонської області, де рейдери в особі керівників ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» Сергія Назарчука і Валентина Сидоренка, за допомогою бойовиків селищного голови с. Преображенка Володимира Артюшенка, останні півроку намагаються забрати землю, яку вже 20 років обробляє фермер Микола Мартиновець.

Ця справа стала відомою на всю Україну, http://n-v.com.ua/poroshenka-zaklikali-priborkati-zemelnu-mafiyu-xersonshhini/ про неї знають в ГПУ, МВС, ГУ Нацполіції. Проте рівень корумпованості місцевої влади та правоохоронних органів настільки жахливий, що ніякі заяви, звернення, резонансні публікації досі не можуть зупинити бандитів. Залишається останній шанс, остання карта – президентська. Якщо після звернення до Петра Порошенка з тими неспростовними доказами, які надані в підтвердження, бандити й далі продовжуватимуть, як сталінські чекісти, безкарно нищити посіви, палити техніку і фермерське майно, бити і залякувати людей — ситуація кепська. Не стільки для фермера, який не складе зброю, і буде до останнього подиху боронити свою землю — для самого президента, для України взагалі! Із вигнання селян зі своєї землі починався страшний Голодомор. Із-за безкарного захоплення фермерської землі почнеться селянська революція. Якщо шановний Петро Олексійович цього не зрозуміє – то може втратити все.

Журналістська спільнота підготувала текст звернення до Петра Порошенка, і закликала його негайно втрутитись у події, що прямо зараз відбуваються в Чаплинському районі, Херсонської області.

Джерело:http://n-v.com.ua/u-poroshenka-zapitali-yak-fermeru-zaxistitis-vid-banditiv-yakshho-tix-pokrivaye-vlada-vidkrite-zvernennya/

Підлеглий Луценко їздить на «віджатому» авто без техпаспорта

«Кримінальний огляд» у рамках підтримки журналістів Миколаївщини, які ведуть розслідування сумнівних оборудок керівника Новоодеського відділу, Вознесенської місцевої прокуратури Олега Наливайченка, звертає увагу суспільства на цю ситуацію, яка не вирішується по закону.


Прокурор Олег Наливайченко

Згідно відомостей та фактів, що викладені в матеріалі http://novosti-n.org/ukraine_article/read/13911.html, мешканець Нової Одеси Володимир Стефанчишен став жертвою шахрайських дій з боку прокурора Олега Наливайченка, який незаконним способом заволодів його автомобілем «Тойотою Камрі» 2008 року випуску.


Декларація Наливайченка

Звернення до сумління та закону, до правоохоронних органів ні до чого не призвели. Тому «Кримінальний огляд» спрямовує відкритий журналістський запит на ім`я генерального прокурора України Юрія Луценка. Наливайченко – його безпосередній підлеглий, і саме генпрокурор має зробити все можливе, щоб в цій історії прокуратура вийшла з чистим обличчям!

Отже, публікуємо текст редакційного запиту до ГПУ, і сподіваємось, що розголос дозволить вирішити це питання у найшвидший термін.
Джерело: http://kriminal-ohlyad.tk/main/15-pidleglyi-lucenko-izdyt-na-vidzhatomu-avto-bez-tehpasportu.html

Порошенка закликали приборкати земельну мафію Херсонщини

Мін'юст скасував підроблені договори оренди ТОВ «Украгросолід Інтернешнл». Але злочинці й досі не покарані! Дивіться сюжет журналістського розслідування в неділю, 9 квітня, о 23:15 в передачі «Територія закону» на каналі ТРК «ЕРА» (УТ-1)


Петро Олексійович обіцяв українцям безкомпромісну боротьбу із корупцією

Навіть на тлі зовнішньополітичних потрясінь та внутрішніх корупційних скандалів, ситуація в Чаплинському районі, Херсонської області, навколо села Преображенка, нагадує театр жорсткого абсурду.


В`їзд до Чаплинки

Такого відвертого беззаконня немає навіть у «бурштинових» районах українського Полісся, де майже відсутні правові відносини.

«Наша Версія» та інші ЗМІ вже неодноразово висвітлювали брудні справи земельної мафії в Чаплинському районі, яку очолюють керівники ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» Сергій Назарчук та Валентин Сидоренко, за підтримки тітушок Преображенського сільського голови Володимира Артюшенка.

Херсонщину поглинув рейдерський перерозподіл землі

З історії конфлікту

Нагадаємо, що господарство місцевого фермера Миколи Мартиновця (СПрАТ ім. Кірова), який понад 25 років обробляє землю, довірену йому в оренду селянами, ось вже півроку потерпає від зухвалих рейдерських атак з боку керівників ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» та їхніх найманців.

Сергій Назарчук разом зі своїм партнером Валентином Сидоренком — відомі в Україні земельні рейдери, які встигли ошукати не одну сотню селян та фермерів. Їхні щупальця тягнуться не лише в Херсонській області, але й у Житомирській та інших регіонах.


Брати Назарчуки «підмяли» під себе правоохоронців Херсонщини

Проти М.Мартиновця вони діяли цинічно, з почуттям повної безкарності — восени 2016 року знищили отрутохімікатами, буквально на очах у фермера, 306 га озимої пшениці, близько 16 га озимого ріпаку та 50 га озимого ячменю, чим завдали прямих збитків СПрАТ ім. Кірова на суму понад 115 млн грн!!!

Паралельно, підробивши печатки, за підробленою довіреністю, ошукавши людей обіцянками величезних прибутків, через корумпованих адвокатів та нотаріуса, намагались перереєструвати на себе сотні гектарів паїв, що були в довгостроковій оренді СПрАТ ім.Кірова. При тому адвокат Іна Ростальна, яка забезпечувала цю злочинну оборудку, не соромилась навіть представляти інтереси померлої людини!

А ще — купа інших злочинів, починаючи від знищення майна і закінчуючи прямими погрозами фізичної розправи!

Знімальна група ТРК «Ера», яка приїздила тоді восени 2016 р. в Чаплинку і робила розслідування по цій справі, зіштовхнулась з повним ігноруванням та саботажем місцевих правоохоронців.

На телеканалі «Ера» в передачі «Територія закону» було показано сюжет журналістського розслідування щодо земельних злочиніву Чаплинському районі.

Див. відео:Від журналістів кількох редакцій по цій справі було надіслано запити до Херсонської обласної прокуратури, поліції, обласної адміністрації, до кількох народних депутатів, а також до ГУ МВС, ГПУ та інших правоохоронних інстанцій.

Прокурора Херсонщини Тригубенка закликали розібратисьіз земельною мафією в Чаплинському районі

Гучний розголос не дозволив місцевим правоохоронцям зам’яти численні злочини. За фактами звернень потерпілого фермера Миколи Мартиновця було відкрито декілька кримінальних справ.

«Мертві душі» правників Херсонщини…

Проте рівень корумпованості херсонських правоохоронців, поліції, прокуратури виявився настільки жахливим, що рейдери не тільки не припинили свої дії, не отримали належного покарання, але й активізувалися!

Це й не дивно, бо в коментарі журналістам старший слідчий Чаплинської поліції Яна ПЕТРОВА відкритим текстом сказала:

«Особи — керівники ТОВ «УкрагросолідІнтернешнл» Сергій Назарчук та Валентин Сидоренко — здійснювали свою діяльність на законних засадах, жодних порушень закону поки що не виявлено, слідство триває…»

Така відповідь служителя закону журналістам не вкладається в жодне уявлення, в жодну нормальну систему.

Вона офіційно відмовляється вбачати злочин там, де протизаконні дії вже доведено документально, де відомі результати експертиз! Виникає занепокоєння її психічним станом, не кажучи вже про професійну компетентність. Бо факти приховати неможна, і правда неодмінно спливе на найвищому всеукраїнському, або навіть на міжнародному рівні!

Давайте подивимось, що саме ігнорує пані Петрова. І це лише найкричущі випадки.

1.Факт підробки довіреності на представлення інтересів щодо розірвання договорі оренди землі — підроблені підписи й печатки. ДОВЕДЕНО ЕКСПЕРТЗОЮ.Експертиза довела, що довіреність на розірвання договорів на користь ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» була підроблена!

2.Факт незаконного представлення інтересів від імені померлої людини адвокатом ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» Іною Ростальною — доведений до відома громадськості в суді.


Адвокат Іна Ростальна пояснила в суді своє представництво інтересів мерця «технічною помилкою»

3.Факт знищення озимих посівів СПрАТ ім.Кірова отрутохімікатами за допомогою техніки ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» на суму 5,5 млн грн — ДОВЕДЕНО ЕКСПЕРТИЗОЮ!


Експертиза довела, що техніка ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» отруїла посіви Мартиновця за допомогою ГЛІФОСАТУ

4.Факт незаконної перереєстрації договорів оренди землі на користь ТОВ «Украгросолід Інтернешнл» — ВИЗНАНИЙ КОМІСІЄЮ МІНЮСТУ, яка спеціальним наказом скасувала незаконні дії нотаріуса Андрія Тарасенка, котрий забезпечував цю махінацію.


Наказ МІН'ЮСТУ про відміну розірвання та перереєстрації договорів оренди землі на користь рейдерів)

Все доведено й відомо, злочинні дії підтверджуються документами і доказами. Але жодних натяків на притягнення злочинців до відповідальності від правоохоронних органів не спостерігається!

А скільки ще заяв про злочини Назарчука, Сидоренко, Артюшенко залишилося без розгляду – вистачить на кілька томів!

Виходить, що в нас саджають за вкрадений смартфон, а злочини, які завдали збитків в особливо великих розмірах — херсонські правоохоронці не розглядають навіть як правопорушення!!!

Щоправда, заступник прокурора області Сергій ЦИГАНОК пообіцяв на камеру, що ця справа все ж таки має шанс вийти із фази беззаконня й абсурду.


Заступник прокурора Херсонщини В.Тригубенка Сергій Циганок

Він заявив журналістам, що по справі знищення посівів СПрАТ ім.Кірова, підробки договорів оренди землі, та інших численних злочинів, розслідування яких саботувалися правоохоронними органами, будуть змінені процесуальні керівники, підслідність, та всі справи передадуть до Головного управління поліції Херсонської області, під контролем обласної прокуратури.

Чи варто вірити таким його словам, якщо у свій злочинний проект земельні рейдери вклали купу фінансів та зусиль, і готові на будь-які витрати та злочини, аби уникнути законного покарання!?

Як би там не було, досі безпардонне кришування земельних рейдерів та ігнорування закону з боку правоохоронців дозволяло бандитам продовжувати свої ганебні справи, залякувати людей, підкупати чиновників і бути впевненими у власній безкарності.

У лютому 2017 р. бандою Артюшенка було жорстоко побито депутата Преображенської сільської ради Андрія Сінька — лише за те, що він не згоден із політикою голови, що розкривав людям очі на справжні наміри бандитів.

У березні, в Херсоні вночі було спалено машину сина Миколи Мартиновця — Сергія.


Голова Преображенської сільської ради Володимир Артюшенко залякав все село та поводить себе як бос мафії

А прямо зараз, у цей час, Назарчук разом із Сидоренком агресивно продовжують знищувати фермерське господарство Миколи Мартиновця — днями на його полях було знищено 35 гектарів озимих посівів!

Поліція відмовилась зупиняти бандитів, хоча мала всі підстави заарештувати їх на місці злочину!

Скільки грошей рейдери вже занесли до органів правопорядку і влади?

Якщо в Херсонській області злочинці можуть серед білого дня, не ховаючись, на чужому полі знищувати технікою чужі посіви — а поліція і прокуратура не вбачають у цьому проблеми чи порушення закону — це означає ПОВНУ ГАНГРЕНУ та КОРУПЦІЙНЕ РОЗБЕЩЕННЯ правоохоронної системи Херсонщини.

До честі кажучи, не всі слідчі поліції Чаплинського району просякли отрутою корупції до кінчиків нігтів, але не на камеру вони скаржаться журналістам, що зверху їм не дозволяють заважати бандитам робити свої чорні справи.

Цікаво, скільки коштує закрити очі прокуратурі та поліції на рівні області, щоб вони не втручалися, при тому, що йде такий розголос і злочини бандитів видно навіть із космосу? 100 тисяч «зелених», 200 тисяч? Напевно, значно більше, судячи із повного та зухвалого «бєзпрєдєлу», який там відбувається, і повної відсутності адекватної реакції місцевих правоохоронців.

Чи стерпів би рейдерів Президент України?

І тут само собою виникає запитання.

Якби на поля, що вирощують продукти для виробництв гаранта Конституції, президента України Петра Порошенка, виїхала б чужа техніка й почала б переорювати посіви й обприскувати їх отрутохімікатами — що б сталося? А от що: вже за півгодини прилетів би обласний спецназ, поклав би всіх на землю, а замовників того ж таки дня витягнули б за ноги з їхніх офісів і запроторили за ґрати.

Але фермер Микола Мартиновець і сотні місцевих селян, що довірили йому обробляти свою землю — люди беззахисні, які не можуть мати рівні права із сильними світу цього.


Фермер Микола Мартиновець вірить у те, що керівництво Держави зможе приборкати земельну мафію Херсонщини

Сам Микола Микитович не збирається складати зброю, незважаючи на бездіяльність влади, погрози, тиск, брехливі матеріали, що бандити розміщують у місцевій пресі. Він впевнений, що йому, разом із селянами, які розуміють, до чого можуть привести стосунки з рейдерами (повна втрата землі — те, що зараз відбувається по всій Україні!), вдасться відстояти священне право на роботу на своїй землі, на життя у вільній правовій державі.

«Зараз, від імені Сапіги Віталія у Чаплинському суді розглядається справа про захист інтересів власників земельних ділянок, — розповів журналістам Микола Мартиновець. — Але самі позивачі чомусь не з’являються до суду, не цікавляться, як ідуть справи. Більше того, ошукані позивачі кажуть, що взагалі не писали заяв про неотримання від СПрАТ ім.Кірова орендної плати за свої паї, бо насправді плата вносилася своєчасно і в повному обсязі. Це свідчить, що за ними стоять треті особи, які намагаються заволодіти їхніми ділянками, а в подальшому залишити їх без землі. Координатором всіх зловживань є Фаустов Олексій, голова Чаплинської районної ради. Він, разом із рейдерами Назарчуком та Сидоренком, просто хочуть забрати землю у СПрАТ ім.Кірова, поховати нашу структуру. А потім забрати цю землю у селян, залишивши їх без майнових прав. Деякі депутати казали мені, що якщо не вдасться відібрати землю в Мартиновця й витиснути його із села, доведеться його фізично знищити. Але я не боюся, і сподіваюся, що більшість людей мають здоровий глузд і добру волю», — прокоментував ситуацію фермер.

Але як довго тисячі фермерів, селян по всій країні терпітимуть знущання над собою та законом, терпітимуть захоплення власних земель? Чи може Україна дозволити собі селянські повстання у такий скрутний час?

Журналістська спільнота, що висвітлює Чаплинські події, закликає президента України Петра Порошенка особисто втрутитись у цей конфлікт і змусити правоохоронні органи виконувати свій обов’язок!

Шановний Петре Олексійовичу! Заради людей, заради закону, заради збереження України — просто уявіть, що бандити-рейдери з Чаплинки прямо зараз знищують хімікатами кукурудзу та соняшник на ваших полях! Уявили? — Дійте!Президент України має зрозуміти ту страшну небезпеку, яку становлять для держави рейдерські захоплення фермерських земель

У рейдерів — істерика: закінчилися гроші на хабарі!

Коли писався цей матеріал, стало відомо про побиття невідомими старшого сина Миколи Мартиновця, адвоката Олександра Мартиновця: його перестріли біля дому в Києві четверо й зненацька напали з вигуком «Привіт тобі з Херсона»! На щастя, йому вдалось вирватись від тітушок і зберегти своє життя і здоров’я. Але сам факт красномовно свідчить про наступне.

У рейдерів Назарчука та Сидоренка почалася істерика: мабуть, у них закінчуються гроші на хабарі та судові витрати. Адже, з кожним разом, коли журналісти звертають увагу країни на цю проблему, їм доводиться діставати ще більше грошей, аби стримувати від втручання силові структури Херсонщини. Брудні гроші закінчуються швидко а від закону, навіть у такій корумпованій державі, як Україна, не втечеш.

Київська прокуратура в долі?

Паралельно з подіями у Херсонщинів столиці тривають слідчі дії по справі підробки документів, які вчинив приватний нотаріус Тарасенко Андрій Володимирович. Зокрема він, перебуваючи у Києві, в інтересах ТОВ «Украгросолід Інтернешнл», код за ЄДРПОУ 37248963, використавши підроблені довіреності, підробив 166 договорів розірвання договорів оренди земельних ділянок приблизно на 1800 га, які знаходяться в оренді СПрАТ ім. Кірова до 2023 та 2025 років, та зареєстрував дані договори розірвання договорів оренди земельних ділянок 06.10.2016 року, 07.10.2016 року, 19.10.2016 року, 18.10.2016 року, 28.10.2016 року, 01.11.2016 року в реєстрі правочинів.

Дана справа донедавна знаходилась у провадженні прокуратури м. Києва, на контролі процесуального керівника Харлова. Але днями журналістам стало відомо, що цей гучний злочин, за розпорядженням прокурора Кононенка, спустили у Шевченківський районний відділ поліції.

Прес-секретар прокуратури у коментарі журналістам сказала, що це зроблено із мотивів більш швидкого завершення слідства, що мовляв, там вже майже все відомо, і залишилось лише завершити справу й передати її до суду. І навела кінцеві строки закінчення слідства — до 10 травня.

Але ж усім чудово відомі схеми покривання й замовчування гучних справ, які зазвичай починаються із зміни процесуального керівництва на більш низький рівень. Районні слідчі в Києві завантажені по самі вуха, й у них просто не вистачить ні часу, ні обізнаності довести справу до обвинувального акту. Враховуючи всі супутні обставини, в таких діях прокуратури м. Києва вбачаються ознаки корупції. Але це не допоможе злочинцям уникнути покарання, а правоохоронцям — спустити цю справу на гальмах. Вище керівництво ГПУ та Нацполіції буде повідомлене відповідними запитами, а громадський тиск забезпечить неможливість покривання злочину.

«Безпілотні гроші» на крові: як керівник ВАТ «Меридіан» В’ячеслав Проценко обкрадає «Укроборонпром» (ВІДЕО)

Відео тут: www.youtube.com/watch?v=uQPkdSj3d_k

Війна і грабіж – перевірені і надійні джерела збагачення. Той, хто набиває кишені під час кровопролиття, стає хитрим, лукавим і гріховним. Саме таким є герой нашої статті. Його звуть В’ячеслав Олександрович Проценко. Він очолює київське оборонне підприємство «Меридіан». У власній війні за грошові знакі Проценко розгубив те, що називають «людяність» і «порядність».Відкрите акціонерне товариство «Меридіан» має дещо заплутану структуру власності. Контрольний пакет — 50 відсотків плюс одна акція – має держава в особі концерну «Укроборонпром». 40 відсотків належить товариству с обмеженою відповідальністю, яке час від часу публічно жаліється, що не отримує дивіденди. Решта записана на загадкових фізичних осіб.

До початку війни на Донбасі завод «Меридіан» повільно вмирав. Від нього відламувались великі та маленькі шматочки. Товари народного вжитку, що вироблялись, особливого попиту не мали. Подейкують, на «Меридіані» не цурались закуповувати дешеву китайську техніку, щоб потім її виставляти на продаж як власні високотехнологічні розробки.

Під крильцями «Укроборонпрому» «Меридіан» провів багатомільйонну оборудку з безпілотними літальними апаратами. Голова правління «Меридіану» є В’ячеслав Проценко разом із своїм рідним братом за державний кошт придбав певну розробку. Після виготовлення зразки апаратів були урочисто передані до війська. Вироби отримали назву «Spectator».

Але виявилося, що «Спектатор» на фронте не дуже й потрібний. Відомий волонтер Юрій Касьянов вважає, що масово застосовувати Spectator у фронтових умовах нереально. Більш того, бійці бояться користуватись апаратом, оскільки він дуже дорого коштує.

Витяг з ухвали Солом’янського районного суду міста Києва від 13.12.2016 р. (справа 760/19086/16-к)

В БПЛА Spectator застосовано безкоштовне програмне забезпечення з відкритим кодом для цивільних потреб.

Вироби Spectator працюють на відкритих частотах і не мають належного шифрування каналів управління та передачі даних.

Електроніка виробів Spectator на 100% складається з електронних компонентів цивільного призначення, вироблених в КНР без відповідних сертифікатів державного зразка.

Невдовзі «Меридіан» заявив про готовність виготовляти двісті безпілотників на рік. Покупці з бюджетним гаманцем знайшлися одразу. Сумнівна якість апарату їх не засмутила, адже розмір «відкату» (за деякими даними) становив тридцять відсотків.

Справа дійшла до народних депутатів. У жовтні минулого року НАБУ і військова прокуратура були проінформовані про скоєння злочину. Проте спочатку в діях Проценка криміналу ніхто не побачив. Лише згодом суд зобов’язав детективів НАБУ відкрити кримінальне провадження за статтею 364 «Зловживання владою або службовим становищем».

Поки проводиться досудове розслідування, українські бійці гинуть на фронті. У тому числі, через брак розвідувальної інформації від безпілотних літальних апаратів.

Корупцію в «Укроборонпромі» помітили активісти Transparency International. Міжнародні експерти (серед яких колишній командир корпусу швидкого реагування НАТО) оцінили Україну за індексом антикорупційної політики в оборонному секторі. Наша країна потрапила у групу D. Це при тому, що F означає «критичний рівень».

Проте «червоний директор» «Меридіану» питаннями корупції не переймається. В управлінні Проценка знаходиться 160 тисяч квадратних метрів службових приміщень. Левова частка з них (з благословення «Укроборонпрому») здається в оренду. Пасивний дохід від орендаторів щомісяця становить десятки мільйонів гривень. Частина грошей переводиться у готівку, адже слідчі встановили факти фіктивних закупок товарів та послуг. Зокрема, у досудовому розслідуванні щодо «Меридіану» фігурують суми 12 та 13 мільйонів гривень.

Але цього махінаторам виявилось замало. Вони почали застосовувати класичну схему шахрайства. Це коли орендатор за власний рахунок робить у приміщеннях капітальний ремонт, а потім з ним розривають угоду.

Один такий випадок потрапив у поле зору «Нашої версії». Йдеться про контракт «Меридіану» з фірмою «Електро Метал Груп», яка орендує майже 14 тисяч квадратних метрів. Журналісти зафіксували, що під час дії угоди довірена особа Проценка показувала приміщення «Електро Метал Груп» новим орендарям.

І це при тому, що «Електро Метал Груп» сплатила три з половиною мільйона гривень за ремонт! А на рахунки «Меридіану» було перераховано майже два мільйони гривень. Відповідно, поповнювався бюджет країни.

Правозахисник Едуард Багіров вважає рішення керівництва заводу «Меридіан» незаконним та таким, що порушує інтереси держави. Пан Багіров звернувся до військової прокуратури та СБУ з питанням про те, чому директор «Меридіану» навмисно приймає неправомірні рішення?

Чому Проценко досі не заарештований? Чому розквітає корупція в оборонній сфері?

Секретар Національного антикорупційного комітету з питань оборони Віктор Плахута вважає, що це замкнуте коло. «Маріонеточні люди призначаються на державні підприємства, з яких потім виводяться кошти, які поступають в політику. А це дозволяє певним особам перебувати при владі», — підкреслив активіст.

Волонтер Юрій Касьянов відмітив, що в коррупционных схемах «Укроборонпрому» керівник «Меридану» — ці «сержантський» рівень. «Верхівка цих схем замикається на уряд і Президента країни. У нас нічого не робиться без їхньої згоди і гаманця. Цих людей треба відсторонити від влади, декого треба розстріляти, а більшість посади за грати», — вважає волонтер.

Яка доля чекає на «сержанта мафії» В’ячеслава Проценка? Раптом бійці АТО і підприємці згуртуються разом і відвідають хатинку злодіяки? Тоді над Києвом знов запалають шини. А люди, за законами військового часу, вимагатимуть трибуналу. Чи врятують «сержанта» Проценка його господарі від заслуженого покарання?

«Наша версія» слідкує за розвитком подій.

P.S. На даний час прокурорами військової прокуратури Центрального регіону України здійснюється процесуальне керівництво у 45 кримінальних провадженнях, пов’язаних із протиправними діями службових осіб державних підприємств, що входять до концерну «Укроборонпром». 37 з них — кримінальні провадження за ознаками корупції. Попередньо встановлені збитки на загальну суму 107 млн. 258 тис. грн.

Бюро журналістських розслідувань «Наша версія»

Самопознание – ключ к здоровью и самореализации

Секреты крепкого здоровья и личностных трансформаций от ведущих мастеров духовных практик — Ананда и ШАШИ.Продолжаем нашу беседу о саморазвитии и самопознании с мастерами духовных практик Анандом и Шаши. В первой части разговора мы вместе анализировали мотивацию людей, интересующихся духовным познанием, обсуждали систему Рейки, как основополагающую практику для гармонизации внутреннего мира и выхода на новый энергетический уровень.

Сейчас разговор пойдет о более конкретных вещах – здоровье и самореализации, и как занятие духовными практиками помогает в этих сферах.

— Ананд, Шаши, сейчас многие обращаются к духовным практикам, в первую очередь из-за того, что хотят поправить свое здоровье. Они где-то слышали, читали, что это очень помогает, что даже неизлечимые болезни проходят. Ради собственного здоровья люди готовы поверить во что угодно, даже если изначальной тяги к духовному пути у них нет.

Ананд: Вы правы, таких к нам приходит три четверти. И только одна четверть приходит искать духовный путь. Но это нормально, потому что неважно, что послужило первоначальным толчком к самопознанию. Проблемы со здоровьем, неудачи в карьере, в личной жизни потому и происходят, что человек сходит со своего истинного пути. И здорово, что он начинает понимать необходимость что-то менять в себе.

— И что вы предлагаете для людей, главная мотивация которых поправить здоровье?

Ананд: Весь наш комплекс практик направлен на то, чтобы улучшать здоровье и внутреннее состояние людей. Прежде всего, это, конечно же, Рейки, Глубинные практики. Также у нас есть специальная практика – целительское ТАРО. Все это помогает разобраться с телесными проблемами.

— Проясните нюансы работы с проблемами здоровья, как это у вас происходит?

Ананд: У нас это выглядит следующим образом. Есть Рейки, есть Глубинные практики. И есть обучающий цикл, так называемый «Обучающий интенсив».

Вот на этом интенсиве человек постигает технологию работы, как с собой, так и с другими людьми. С другой стороны, этот цикл оздоравливает сам по себе. Уже в процессе занятий улучшается здоровье. Улучшается качество крови, нормализуется КГР. Объясню — КРГ это кожно-гальваническая реакция организма, она является важнейшим интегральным показателем здоровья человека. Об этом мало говорят и пишут, но современный человек живет в закисленной среде. У него закислена кровь, показатели pH крови сдвинуты от нейтральной в кислую сторону. Из-за этого очень много проблем со здоровьем. Так вот, и Рейки, и Глубинные практики, помимо всего прочего, возвращают pH к нормальным показателям. Отсюда моментально идет общее улучшение самочувствия — если нормальный показатель pH, то большинство паразитов убегают сразу.

— Можно сказать, что эти практики создают основу для дальнейшей работы с больными органами?

Ананд: Конечно. Практики поднимают и выравнивают энергию, а энергия в содружестве с организмом помогает человеку успешно исправлять все те поломки – случайные, или которые стали хроническими, которые он заработал по жизни. Поэтому еще раз повторю, эта технология уже на стадии обучения улучшает здоровье людей. А Рейки – с самого начала, как только вы приложили руки. Вот только недавно у нас прошел семинар. Было восемь человек, они получили первую ступень инициации в Рейки. А уже на второй день все наперебой обсуждали – ой, а у меня вот это улучшилось, а вот то прошло… То есть, люди на практике сразу убеждаются, что буквально первые сеансы, которые они дают себе, уже сдвигают здоровье в лучшую сторону. Хотя иногда это идет через кризис, то есть, через обострение, особенно если это хроническое заболевание. Но без обострений не бывает облегчения и выздоровления.

Шаши: Я хочу добавить важный нюанс на счет здоровья и понимания сути практик. Иногда человек начитается информации и нацеливается на то, что раз Рейки — практика целительная, значит, она должна как волшебная палочка или чудесная таблетка решить все его проблемы со здоровьем. Выпил – получил.

— То есть, не все так просто?

Шаши: Не просто только тогда, когда у человека есть ожидания и свое виденье, что есть исцеление. И большинство людей нацелены на внешний результат, внешние симптомы болезни ушли, значит я здоров.

Вот два человека с одним и тем же заболеванием. Один и тот же практик Рейки делает им обоим сеансы. Один может исцелиться за 4 сеанса, а другому и двадцати не хватит. Почему так происходит?

Уже доказано, что большинство заболеваний человека вызваны психосоматическими факторами. То есть, он сам продуцирует свою болезнь, сам вызывает эти процессы, даже не осознавая этого! Если человеку по каким-то надуманным причинам «нужна» эта болезнь (манипуляция жалостью, выгодой и т.п.), он ее использует, он будет за нее цепляться, хотя сам может не видеть этого, либо не признаваться самому себе. В таком случае целительный процесс происходит очень медленно.

Наш основополагающий подход к практикам заключается в том, что целительство, это не обязательно исцеление симптомов болезни, а это принятие себя таким каким я сейчас являюсь, не разделяя себя на плохое и хорошее, принятие того, что дает нам жизнь с благодарностью в своем сердце.

Чудо выздоровления происходит, когда мы становимся более целостными и гармоничными по отношению к себе и к жизни.Ананд: Хочу добавить по этому поводу. Есть такой любопытный эффект «вторичной выгоды» от какого-либо заболевания. Многие заболевания люди используют просто как оружие в жизненной борьбе — «Я болен. Как ты ко мне отвратительно относишься. Я же болен». То есть, они изображают из себя жертву, к которой все окружающие люди должны изменить отношение. В результате, человек создает такую ситуацию и не хочет лишаться тех мнимых преимуществ, которые ему дает болезнь. К примеру, у меня было двое учеников, две пожилые женщины, они получили первую ступень Рейки. И вот, через год я их встречаю, а они говорят – это ваше Рейки такая гадость! Я удивлен, и спрашиваю, а в чем дело. – «Из-за практик у нас настолько улучшилось здоровье, что на медосмотре нам сняли инвалидность, стали меньше платить. И мы решили бросить Рейки. Через какое-то время здоровье ухудшилось и нам вернули инвалидность, теперь платят нормально, не нужно нам ваше Рейки». То есть они ради выгоды от болезни (денег) пожертвовали здоровьем. И очень многие люди продолжают болеть упорно. Таким практики вряд ли помогут.

— А перед началом практик, вы рассказываете новичкам о таких случаях, чтобы они понимали ситуацию более объемно и ответственно?

Ананд: Обычно мы делаем так. У нас есть предварительный час перед семинаром Рейки, когда мы рассказываем об этой системе, что она дает, как работает, на чем основан принцип Рейки. Конечно, рассказываем и о личной ответственности человека перед самим собой. Но главное, что мы делаем – мы даем практические сеансы. И все на собственном опыте, прямо здесь, видят, что с ними происходит, что они чувствуют, как меняется их состояние. А дальше каждый уже решает, нужно ему это или нет.

— Еще у вас есть такая практика — Целительское ТАРО. Она тоже направлена на улучшение здоровья? Расскажите о ней.

Ананд: Эта, без преувеличения, эффективнейшая практика профессиональных тарологов, в частности и лично моя практика, показала, что символика карт Таро настолько мощная, что ее можно применять для исцеления и для лечения. Скажу, что между этими двумя понятиями есть существенная разница. Лечение, это когда мы думаем, что лечим какую-то конкретную болезнь, когда мы конкретно работаем с образом этой болезни. И тогда действительно она может быть излечена.

Исцеление или целительство это совершенно другая технология. Мы сдаемся на волю энергии, не задаваясь целью вылечить какое-то конкретное заболевание, о котором мы даже можем не знать. И тогда энергия сама выбирает те искаженные, поломанные, заблокированные и другие места, которые надо наполнить энергией. И наполнение этой энергией тут же дает телесный отклик.

Более того, как я уже говорил, мы часто используем болезнь для достижения каких-то эгоистичных целей в жизни. Болезнь вовсе не наваливается на нас случайно, она нам нужна для того, чтобы что-то получить. Поэтому при исцелении мы можем сразу и не лишиться той болезни, которая нам была очень нужна для получения чего-то. А вот при лечении мы можем ее лишиться, а потом не знать, что делать дальше. Ибо с выздоровлением мы потеряли нечто, в чем очень нуждались. Так часто бывает, и через некоторое время человек снова этим заболевает, чтобы решать проблемы старым испытанным способом. Целительство же устраняет не саму болезнь, а работает с причиной ее возникновения. Все эти тонкости карты Таро учитывают автоматически. И так как это великая символика, за каждым символом стоит энергия доступная человеку, то все это можно применять. Притом применять безопасно.

— По личному опыту знаю, что улучшить физическое и психическое здоровье также очень хорошо помогают Глубинные практики. А у вас, я знаю, есть целая россыпь таких практик.

Ананд: Да, мы активно продвигаем это направление. Вообще, Глубинные практики очень молоды, они развиваются примерно с 1998 года. Из того, что мы преподаем можно назвать — глубинное касание, глубинная гимнастика, глубинный звук, глубинная волна, глубинный жест, ступенчатый танец, глубинное дыхание и полостное дыхание. Все они великолепно работают с проблемами здоровья и настроены на высвобождение энергии на благо человеческого организма.

Надо сказать, что они делятся на большие глубинки и малые глубинки. Большая глубинка – это глубинное касание. В малой глубинке – все остальное, что мы сейчас перечислили.

Еще есть Речение. Очень сильная практика, которая помогает раскрыть речевой канал.

Существует еще целая система факультативов. Факультативы – это то, что не входит в учебный процесс. В них используются те приемы, которые уже освоены студентами в процессе обучения, сейчас они очень сильно развиваются. Они очень разные. Например, факультатив для беременных женщин помогает отлично вынашивать детей, и благополучно их рожать. Сейчас у нас появился новый факультатив для нервной системы. Потом факультативы для выделительной и кровеносной системы, для лимфатической системы. Ведь современный человек загажен химическими веществами и энергетически. Мы живем в поле высокочастотных колебаний, в магнитных полях. Ведь город – это, по большому счету, то место, где человек живет очень неестественной жизнью. И вот такие факультативы помогают справиться с проблемами, которые связаны с той неблагоприятной средой обитания, в которой люди пребывают.

— Многие люди обращаются к духовным практикам для того, чтобы найти социальную реализацию, поправить карьеру или материальное положение. Насколько такая мотивация соотносится с вашей философией?
Шаши: Конечно, у многих такая мотивация находится на ведущих ролях. И от практик они ожидают, что им что-то такое откроется, благодаря чему они реализуют все свои планы и мечты. Но дело в том, что часто наши планы и мечты бывают, так сказать, иллюзорными, продиктованными социумом, рекламой, какими-то навязанными извне установками. Истинные же свои потребности люди часто не осознают. Бывают случаи, когда приходят люди, начинают заниматься, и после этого даже меняют профессию. Бросают свою работу. У меня был случай – одна девушка была начальником на высокооплачиваемой работе, после получения инициации сказала: я чувствую – это не мое. Она бросила эту работу, и начала заниматься живописью, хотя до этого вообще не рисовала. Ее картины начали покупать за большие деньги, даже заграницей. То есть, Рейки пробуждает способности, высвобождает индивидуальность человека, то, в чем он, может быть, сам не решался себе признаться. У нас есть ребята, уникальные архитекторы, сейчас они получают первые призы на престижных конкурсах. Оба они мастера Рейки, их профессиональный успех начал расти после того, как они получили мастерские инициации в Рейки, до этого их никто не знал. Удивительно…

— То есть, благодаря практикам можно найти самореализацию в жизни?

Шаши: Безусловно. Хочу отметить, что самая главная самореализация – это найти себя. Узнать себя. Но бывает, что идет в гору и та профессия, которой человек уже занимается, тогда это подтверждение, что этот человек занимается своим делом.

Ананд: Я очень часто говорю такую вещь новичкам, почти все, что они знают о себе, они знают со слов других людей — что им сказали в детстве папа, мама, потом в детском саду, в школе, товарищи, враги. И они думают, что являются такими, какими их считают другие. Но это не правда. Они не знают, кто они такие — они знают только свой социальный портрет, как они выглядят по отношению к другим людям. Рейки и Глубинки помогают разобраться с тем, какие они есть на самом деле. А это всегда путь к себе. Тогда становится понятно, что реализовывать, где искать, и в большинстве случаев такое прозрение не связанно с желанием стать известным или зарабатывать миллионы. Истинные потребности человека, удовлетворение собственной жизнью лежат не в материальной плоскости, ибо только внутри себя можно найти счастье и гармонию.

— Кажется, в понимании этих принципов для современного мира настоящую революцию совершил ОШО.

Ананд: Да, ОШО говорил замечательные вещи, о том, что вам не даст удовлетворения ни миллиард долларов, ни собственный небоскреб или какой-нибудь круизный лайнер. Все это бесполезно, пока вы не научитесь находить источник радости не вовне, а внутри себя. Все наши практики именно на это направлены – на то, чтобы научиться искать внутренний источник счастья. А показной успех, престиж, влиятельность, чувство значимости от достижений, представления о том, что правильно и неправильно, которые нам навязывает общество – для нас имеют наименьшее значение. Это не значит, что мы асоциальны. Нет, как раз люди, практикующие Рейки и Глубинки, лучше встраиваются в социальную жизнь, лучше себя реализовывают, понимают, что им нужно для счастья, чем те, кто с этим незнаком. Они не теряют поиск внутренней радости.

Шаши: Скажем так – практики помогают людям найти гармонию между материальным и внутренним миром. Это приобретение удовлетворения от обычных дел, от обычного общения, исходя из этой гармонии и целостности, которую дают практики.

Продолжение следует…

Почему украинские лотереи не пополняют бюджет – круглый стол

В среду, 22 марта 2017 года, в 14:00 в пресс-центре информационного агентства «Украинские новости» (г. Киев, ул. Эспланадная, 20) состоялся Круглый стол «Топ-5 рынков, находящихся в тени: пути фискализации и учета».


Организаторами мероприятия были Центр содействия реформам и Аналитико-исследовательская инициатива Policy & Politics Platform – собственная инициатива Украинского центра стратегических решений и Аналитической группы «Левиафан». Кроме этого, в мероприятии приняли участие представители Центра содействия реформ и Организации LEAD office.

Видео мероприятия:Основатель Украинского центра стратегических решений Максим Карижский отметил, что пока такие рынки как игральный, добыча янтаря, использование государственных сельскохозяйственных земель, свалки мусора и мусоропереработка, будут «находиться вне практики лицензирования и учета — весь этот поток денег лишает смысла существование следственных и карательных органов в стране».Руководитель исследовательских программ Центра содействия реформам Георгий Чижов подчеркнул, что по оценкам экспертов «в тени находится практически еще один бюджет Украины. И понятно, что мало того, что этот «теневой бюджет» не пополняет основной бюджет нашей страны, он еще и способствует формированию криминала, организованной преступности и до финансирования вооруженной деятельности против Украины».Генеральный директор Аналитической группы «Левиафан» Николай Мельник отметил, что «за семь лет запрета игрового бизнеса, мы поняли, что этот запрет никоим образом не повлиял на количество игорных залов. Они продолжают существовать, но немного в другом виде. Так, к примеру, существуют игровые аттракционы, из которых налоги не в государственную казну идут, а к определенным правоохранителям за «крышевание».Политический эксперт некоммерческого общественно-политического проекта «Слово и Дело» Валентин Гладких подчеркнул, что «на самом деле в украинской экономике есть огромные внутренние ресурсы, а проблема заключается лишь в том, кто их присваивает и в чьих интересах они сегодня работают».

Спикерами на мероприятии были:

Максим Карижский — основатель Украинского Центра стратегических решений;
Николай Мельник — генеральный директор аналитической группы «Левиафан»;
Георгий Чижов — Центр содействия реформ;
Валентин Гладких — политический эксперт некоммерческого общественно-политического проекта «Слово и Дело»;
Владислав Власюк — представитель организации LEAD office;
Роман Кухарук — политический эксперт, Украинский клуб;
Николай Козлов — эксперт по вопросам электронного управления Института общественно-экономических исследований.
За дополнительной информацией просим обращаться
e-mail: [email protected]
Інформаційний додаток

Український бюджет недотримує від лотерейного та грального бізнесу декілька мільярдів гривень щорічно. В умовах протистояння на сході, стагнації економіки, дефіциту пенсійного фонду ці кошти були б як ковток свіжого повітря. Джерело наповнення бюджету особливо старанно не помічається з 2012 року.

Історія питання.

Після заборони азартного бізнесу в червні 2009 р., державні лотереї є єдиним дозволеним законодавством видом азартних ігор (ігор на гроші) в Україні. 06 вересня 2012 року був прийнятий Закон України «Про державні лотереї в Україні», який встановив нові правила гри.

Діяльність по проведенню лотерей з того часу мають право лише оператори державних лотерей, котрі отримали відповідні ліцензії. Операторами державних лотерей згідно із ст.6 закону можуть бути юридичні особи, зареєстровані на території України. Крім цього, вони мають відповідати низці вимог: мінімальний розмір їх статутного капіталу не може бути меншим від встановленого НБУ для банків (120 млн грн.), мають бути створені постійно діючі відокремлені підрозділи в кожному населеному пункті, де мешкає понад 500 тис. чоловік, а також точки розповсюдження державних лотерей у кожному населеному пункті з кількістю жителів понад 5 тис., але не менше 5 тисяч пунктів розповсюдження тощо.

Жодних обмежень стосовно того, що оператори повинні бути підприємствами державної форми власності або державі має належати хоча б частина компанії, закон не містить. Тобто фактично під прикриттям держави монопольно працюють на ринку бізнесмени, які заробляють на цьому шалені гроші. Хто ці люди?

Гравці ринку. Ринок державних лотерей в Україні представлений трьома операторами лотерей — оператором «МСЛ» (всі види лотерей), Української Національної Лотерей (числові лотереї) і ПрАТ «Патріот» (миттєві лотереї). У 2001 році ліцензія на випуск і проведення державних лотерей була видана також і Державному ощадному банку, однак останній вже досить тривалий час не здійснює, відверто кажучи, не властиву банку, тим більше державному, лотерейну діяльність.

ПрАТ «Патріот» через кіпрську «Cehriba Investments Limited» входить в інвестиційний холдинг Finstar, яким володіє російський мільярдер Олег Бойко. Власник «Патріота» має лотерейний бізнес і на батьківщині. У Росії Бойко є оператором лотереї «Перемога», доходи від якої направляє на підтримку російської армії. ТОВ «М.С.Л» — підконтрольна одному з найбагатших росіян — Михайлу Фрідману. «Українська національна лотерея» — належить офшору з Віргінських островів «Олімпік Голд Холдінгз Лімітед».

Цей елітарний клуб є закритим. Основною вимогою до операторів державних лотерей, яка блокує вихід нових суб’єктів господарювання на цей ринок, є необхідність мати 10-річний досвід випуску та проведення державних лотерей в Україні на момент звернення за отриманням ліцензії (ч.6 ст.6 закону).

Подарунки для операторів лотерей.

Після набрання чинності Закону «Про державні лотереї в Україні» Мінфін повинен був внести відповідні зміни до Ліцензійних умов лотерейної діяльності не пізніше, ніж протягом 3-х місяців з моменту опублікування закону (до 06.01. 2013 р.). Міністерство фінансів часів Віктора Федоровича пішло на широкий жест і з метою виходу з патової ситуації просто подовжило дії ліцензій ще на рік.

Відзначимо, що ні Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», ні Закон України «Про державні лотереї в Україні» не передбачають можливості продовження строку дії ліцензій. Відповідно, ні Мінфін як орган ліцензування, ні тим більше Кабінет Міністрів України не мають повноважень для продовження строку дії вже виданих ліцензій, тобто Кабінет Міністрів просто вийшов за рамки своїх повноважень.

Після зміни влади в країні питання було вирішене більш красивим методом. З одного боку ліцензії операторів закінчилися в період з 23 лютого по 30 березня 2014 р., і їх більше не продовжували. Хоч і Рахункова палата України, і Мінюст офіційно відзначали ліцензійну бездіяльність Мінфіну. Одночасно до санкційного списку РНБО потрапили два найбільших, зокрема найбільший в Україні оператор державних лотерей «М.С.Л.». З іншого боку, нові менеджери з закордону знайшли вихід з такої скрутної ситуації.

Частина 2 статті 15 Закону України «Про державні лотереї в Україні» передбачає, що оператори лотерей, що провадили діяльність з випуску і проведення державних лотерей до моменту набрання чинності цим Законом на підставі виданих ліцензій, діють на підставі цих ліцензій до моменту закінчення терміну їх дії. І саме головне: у разі відсутності нормативно-правових актів, необхідних для отримання нових ліцензій, оператори лотерей, що провадили діяльність з випуску і проведення державних лотерей до моменту набрання чинності цим Законом на підставі виданих ліцензій, продовжують свою діяльність до отримання нових ліцензій, але не більше як на три місяці з моменту набрання чинності зазначеними нормативно-правовими актами.

Відповідно для того, щоб вищезазначені оператори продовжили займатися своїм бізнесом, потрібно було лише не приймати нових ліцензійних умов, тобто нічого не робити. Операторам навіть не потрібно платити щорічний платіж за ліцензію, адже вона продовжується, а це є значним фактором наповнення бюджету.

Учасникам ринку це надзвичайно вигідно. По перше, не треба платити за переоформлення ліцензій. По-друге, це дозволяє російським компаніям оминути санкції, адже одержати нову ліцензію вони не змогли б.

Цифри.

У розвинених країнах світу надходження від лотерейної діяльності становлять не менше 1 – 2% від дохідної частини бюджету. Оскільки у 2017 р. дохідна частина бюджету України сягала 706 млрд. грн., такі надходження мали становити 7 – 14 млрд. грн.
З приводу отриманих коштів то є можливість оперувати лише даними 2013 року. Дохід державного бюджету України від проведення лотерей у 2013 році склав 321 млн. грн.

Якщо міністерство фінансів України просто виконає свій обов’язок по розробленню і прийняттю нових ліцензійних умов для ведення лотерейного бізнесу, то за самими скромними підрахунками державний бюджет отримає близько 1 млрд. грн. за рік.

Висновок.

Керівництво міністерства фінансів України та вочевидь Кабінету Міністрів України навмисно зберігає ринок в тіні, створюючи квітучі умови для бізнесу країни агресора, прибуток від якого напряму йде на фінансування армії.

З метою нормалізації ринку лотерейного бізнесу, наповнення державного бюджету України та недопущення фінансування армії країни агресора в умовах військового протистояння необхідно виробити нові ліцензійні умови ведення лотерейного бізнесу. Це не потребує спеціального закону.

З метою потужного використання механізму наповнення державного бюджету України надходженнями від гральної діяльності необхідно прийняти новий закон, легалізувавши ті види ігор, що по факту існують під виглядом лотерей.

Чи варто пускати в Україну пособників агресора?У протистоянні України і Росії є багато фронтів. Силовий, політичний, культурний, а нещодавно яскраво проявив себе й лікарський.

15-16 червня, на запрошення приймаючої сторони, в Києві мала відбутись авторська лекція відомого в Росії зубного лікаря Олександра Бабурова. Цей пан відомий тим, що є одним із світил російського стоматологічного товариства. Принаймні він себе таким вважає.

Коли факт запрошення Бабурова став відомий широкому загалу, у соцмережах розпочалась компанія, ініційована патріотичною стоматологічною спільнотою, щоб не допустити приїзду одіозного спеціаліста. Головна причина обурення людей – чітка і неприхована позиція Бабурова щодо конфлікту між Україною і Росією. Він схвалив анексію Криму та був готовий «заправляти російські танки», як це колись робив його дід.«Я спілкувався зі своєю родичкою з Севастополя – вона каже, що всі у Криму нескінченно щасливі від того, що опинились в Росії! Напевно, ніякої анексії не було», — робить висновок пан Бабуров у своєму пості на сторінці Facebook.І от після таких висловлювань, організатори знаючи все це, свідомо обирають цю людину на роль високоповажного лектора, який має просвітити українську стоматологічну спільноту. Щоб українці могли посміхатись білішими усмішками, могли розгризати міцніші горіхи, набувати щастя та впевненості в собі! Ну, а вітчизняні спеціалісти повинні були мріяти про сертифікат курсу Бабурова, який можна було б повісити на стіну та пишатись ним перед клієнтами.

Безумовно, ще п`ять років тому такий «ґешефт» не викликав би жодних негативних реакцій. Але часи змінились докорінно, і зараз до будь-яких ділових візитів росіян в Україну виникає подвійна і прискіплива увага.

Головне питання – чи взагалі мають право люди, які не визнають українську державність та право українців на самовизначення, приїздити сюди та заробляти в Україні гроші?

Ініціатори цього візиту намагались виправдати свою ініціативу винятковою користю, яку принесе лекція Бабурова для вітчизняних лікарів. Мовляв, не варто чіплятись до слів, треба бути вищим за чвари, та й взагалі, пан Бабуров насправді любить Україну та українців! Та всі ці виправдовування виглядали дуже непереконливо, бо слова Бабурова говорили самі за себе.

«У вас 25 лет была возможность зажить нормальной жизнью, а что в сухом остатке?риторично запитує Бабуров в своєму дописі у Facebook — А в остатке сплошные оранжевые революции, нищета и долги. И, конечно, во всем виноват большой сосед. Я бы на месте Украины попросил Россию взять вас под опеку. Погуляли – и хватит, возвращайтесь домой, примем хорошо!»Що взагалі можна сказати про людину з такими поглядами!? Опускаючи нецензурну лайку, на яку б міг легко зірватись кожен свідомий патріот, що любить свою країну, можна виділити головну рису пана Бабурова: він взагалі не сприймає Україну, як незалежну державу, а українців – як повноцінний народ. Тобто, за логікою Бабурова, Україна – це якась територія, що завжди була в складі Росії, населена кумедними дядьками й тіточками, що гомонять на цікавому суржику та співають гарні пісні. Бабуров впевнений, що українці весь час поводилися погано, як шкідники, але ж він не опускається до прокльонів, а готовий вибачити українцям їхню недолугість, та навіть полікувати їм зуби. За гроші, звичайно.Чи варто дивуватись, що сама можливість приїзду такого гастролера викликала цілий шквал обурень — і не лише в стоматологічній спільноті!

Нарешті, минулого тижня, зрозумівши, що приїзд Бабурова може обійтися дуже дорого в будь-якому випадку, організатори вирішили таки відмінити цей візит.

А що ж далі?

Насправді, грець з ним з тим Бабуровим, нехай розповідає байки про друзів-українців своїм клієнтам, коли свердлить їхні зуби. Але ж головна проблема, з якою ми зіткнулись, полягає не в окремо взятому шовіністичному московському лікарі! Головна проблема полягає в тому, що попри всі жахи та зневагу, які «братній народ» експортує в Україну, попри те, що більшість росіян, якби був референдум «кинути атомну бомбу на хохлів, чи ні» – проголосували б ЗА, і не лише голосом з підписом, а просто мовчанням, відсутністю протестної реакції, такі візити досить широко практикуються у різних сферах, і як вони можливі взагалі!!!І прямо зараз вітчизняними організаторами планується та вже організовується чимало інших зустрічей, лекцій, концертів діячів, які ненавидять Україну та не визнають її суверенітет. Наприклад, досить великим виглядає список російських стоматологів, які влаштовують ділові візити в Крим.

Так само, багато діячів, спеціалістів з України охоче їздять по діловим справам в Росію та на окуповані території (Крим, ДНР-ЛНР), і не бачать в цьому жодних протиріч.

Медична сфера – лише одна з численних ланок, через яку вплив сусідньої країни намагається матеріалізуватись на українських теренах. Ще гостріше це питання постає у сфері культури, коли десятки, сотні діячів високих мистецтв, які ще вчора кляли «невдячних бандерівців», а тепер прагнуть співати, грати, танцювати на українських сценах! Вражає, що більшість із цих діячів щиро обурюються, роблять здивований вираз обличчя, коли в Україні їм обіцяють «теплий прийом». Якби там не було, можна стверджувати, що це питання потребує чіткої державної позиції, щоб розставити крапки над «і» та унеможливити подібні «дружні» візити.

Можливо, Україна прийме такий закон, який би забороняв в'їзд будь-кого, хто ставить під сумнів українську мову, державність, право українців на самовизначення. А поки що варто піднімати це питання на широкий загал та визначитись із суспільною позицією. Можна обговорювати нюанси, технічні засоби та сутність проблеми.

Як би там не було, треба визнати: будь хто, якщо він дозволяв ганебні, зневажливі, образливі вислови чи дописи на адресу України та українців – це пособник вбивць та окупантів. Така людина не має жодного права відвідувати Україну, особливо з якоюсь місією на кшталт повчити нас уму-розуму. Крапка!

Зараз, в інформаційну еру, все залишається на видноті, і приховати справжнє обличчя, справжні наміри неможливо. Наші північні сусіди повинні чітко зрозуміти – це був їх свідомий вибір, вони знали на що йшли, і докоряти вони мають лише самим собі.

Чи залишати їм шанс на майбутнє?

Риторичне питання. В історії були випадки прозріння, покаяння. Починаючи із Савла-Павла аж до сьогоднішнього дня. Німці, що підтримували Гітлера, взяли на себе всю відповідальність за злочини фашистів. Австралійці попросили вибачення в аборигенів, яких вони кількасот років цілеспрямовано знищували.

Чи зможуть колись росіяни масово розкаятись, вичавити з себе імперську хворобу та вибачитись перед українцями? Час покаже, а доки цього не сталося – наші вороги не мають права топтати українську землю. І завдання українців, що мають активну позицію та прагнуть захищати власну державу від шкідливих впливів — це пильнувати і не допускати відновлення стосунків із пособниками агресора.

Примирення із вбивцями неможливе!

Це важливо і тому, що так само активно діє і велика група «примирителів», які вважають, що дуже контрпродуктивно плутати політику і професію. Мовляв, є різні обставини, й ситуація в тій же Росії не дає можливості її громадянам засуджувати агресивні дії керівництва та власних політиків. Адептами «примирення» та побудови «цивілізованих стосунків» наводяться аргументи, що майже в будь-якій країні є гострі проблеми територіального, національного, релігійного, історичного напрямків, і неможна вимагати від іноземців, які приїздять до країни, щоб вони публічно визнавали якісь постулати, чи змінювали погляди на гострі питання, згідно офіційного курсу держави. Але ж такий підхід – це хитра, цинічна підміна сутності проблеми. Одна справа – визнавати Путіна злочинцем, та відкрито засуджувати його політику по відношенню до України. І зовсім інша – з власної ініціативи демонструвати всіляку підтримку злочинним діям агресора в Україні. Ніхто людей не тягне за язика, ніхто не примушує росіян дивитись телевізор та кричати «Крим наш!».

Є великий список діячів російської культури – починаючи з Ахеджакової, Басилашвілі, Шевчука, Макаревича та інших гідних людей, які не лише не підтримали агресію Росії в Україні, але й публічно висловлювались проти. І ніхто до в’язниці поки що не потрапив.

Це не означає, що кожен притомний росіянин мусить бути героєм в очах українців та кидати виклик путінській системі. Але він, перш за все, мусить бути людиною, мусить дивитись правді в очі та визнавати власну відповідальність за свої слова, вчинки, за те, що сталося. Принаймні, якщо він дійсно прагне мати нормальні стосунки із українцями, якщо він хоче приїздити до України, або мати тут якісь справи.

Будемо сподіватись, що тема, яку ми підняли, знайде продовження та оформиться у зрозумілу і чітку державну позицію. І ніякого «полювання на відьом» за вуха сюди не притягнути!

Екс-заступник голови ДСНС Олег Авер’янов звернувся до прокуратури з заявою про шантаж з боку високопосадовців СБУЯк повідомляють представники Авер’янова, особи зі складу вищого офіцерського складу Служби пропонували Авер’янову участь у злочинній схемі. Згідно якої він, будучи на посаді зам-міністра Служби з надзвичайних ситуацій мав би сплачувати представникам контролюючих органів 3% від обороту підприємства, яке брало участь в тендерах. Згідно проведених торгів, сума виділених на облаштування і будівництво протипожежних машин, за які відповідав Авер’янов, складала: 200 млн грн. за 2015 рік, 400 млн. грн. – за 2016. Отже, зловмисники зі складу силовиків, згідно оприлюдненої заяви, мали намір отримувати регулярну данину з відомства ДСНС у десятки мільйонів гривень.

Авер’янов звернувся з заявою до ГПУ, і навіть мав очну ставку із вказаними службовцями СБУ в Генпрокуратурі в рамках відкритого провадження. Але далі свідчень справа не зрушила. Натомість на колишнього службовця почав здійснюватися психологічний тиск. А в пресі з’явилися наклепницькі статті, в яких виливався бруд стосовно особистого життя колишнього чиновника.

— Викриті хабарники не гребували нічим, — коментує заяву Олег Авер’янов, — від погроз і анонімних дзвінків вони перейшли до дій. Через мою колишню дружину ініціювали ряд судових заходів спрямованих на майнові скандали. Коли це не вдалося – перейшли до політики тиску, залякувань і травлі через засоби масової інформації. В рамках кампанії по дискредитації було зафіксоване кримінальне провадження, яке вони й сьогодні використовують як основний засіб для психологічного терору. Можна тільки здогадуватися про статки цих людей, які знаходять засоби підкуповувати не тільки окремих журналістів, але й цілі телевізійні канали для розправи. Так, у 2016 році ми виграли позов в одного з центральних телеканалів на символічну суму позову, проте змусили вибачитися і визнати інформацію стосовно мене і репутації ДСНС – недостовірною.

Проте, переслідування з боку шахраїв, за словами Авер’янова не припиняються й досі. Днями колишнього службовця ДСНС запросили на інтерв’ю нібито для програми новин 24 каналу, в ході якого з’ясувалося, що характер збору інформації журналісткою носить явно упереджений характер, а сама манера “інтерв’ю” – являла собою психологічний вплив з метою приниження гідності та дискредитації його в очах телеглядачів.

Деталі інтерв’ю тут:Про що Авер’янов повідомив керівництво каналу.

Слідче управління СБУ та Генеральна прокуратура України надали офіційні висновки про те, що провадження відносно Олега Авер’янова не починалися і не здійснюються. Проте презумпція невинуватості стосовно екс-заступника голови ДСНС не захищає від незаконного переслідування. Через що, колишній держслужбовець змушений звернутися публічно до ЗМІ з сенсаційною заявою.