Лучшее

image

Справа миколаївського бізнесмена Тітова лусне в суді, як мильна булька - адвокати

В «УНІАН» відбулась прес-конференція за участю адвокатів 5-ти громадян України, яких у рамках розпіареної справи було затримано 29 серпня 2017 року в місті Миколаєві. Зокрема, адвокат миколаївського бізнесмена Михайла Тітова і ще двох затриманих повідомив журналістам про численні факти зловживань та порушень закону зі сторони прокуратури, яка проводила слідство. Повне відео з прес-конференції: «Ситуація, яку ми...
image

Законно обрана Громадська рада Фонду соцстрахування вимагає звільнення керівництва Фонду та звіту за три роки

В ІА «Укрінформ» відбулась прес-конференція активу Громадської ради Фонду соціального страхування України (ФССУ), на якій було висунуто ряд вимог до керівництва ФССУ, і оприлюднені факти корупційних зловживань стосовно управління активами Фонду та саботажу результатів виборів Громадської ради ФССУ. Відео з прес-конференції: Зокрема, новообраний голова Громадської ради ФССУ, представник Всеукраїнської спілки...
image

Офицерам налоговой милиции есть место в новой службе

Тотальный кадровый голод. Так можно охарактеризовать то, что творится сегодня в украинских силовых ведомствах. Как выйти из ситуации, когда на одного следователя – тысяча уголовных производств? Свое решение вопроса предлагают авторы концепции Службы финансовой безопасности Вадим Мельник и Вячеслав Некрасов, законопроект о создании которой Петр Порошенко намерен лично внести в Раду. Эксперты, которые сегодня активно консультируют...
image

Підприємці пікетували АПУ з вимогою до Порошенка підписати закон 6776-д, який зупинить блокування податкових накладних

Зранку 22 грудня під Адміністрацією Президента зібрались активісти малого та середнього бізнесу, з метою переконати президента України Петра Порошенка до 26 грудня 2017 року підписати закон 6776-д. Цей закон нещодавно був прийнятий Верховною Радою у якості рятівного круга для малого та середнього бізнесу, який зазнав нищівних втрат від помилкового блокування податкових накладних (ПН) автоматичною системою СМКОР. Зокрема, даний...
image

Суд по делу о скандальном захвате базы «Козинка» решал три часа, на какую дату перенести заседание

Утром, 13 декабря, в Киевском апелляционном хозяйственном суде было жарко. На 11:10 было назначено заседание по иску Киевского отделения УООР к ЧП «Речная поляна» о возвращении незаконно присвоенного имущества рыболовно-спортивной базы «Козинка» (Дело № 910\8306\17). Речь идет о классическом рейдерском захвате всего имущественного комплекса базы «Козинка» вместе с землей, капитальными строениями, инвентарем, ранее...
image

Яків Осташ розповів, коли на Майдані запрацює «Скляна кімната»

У Києві, на Майдані Незалежності, за участі активістів ГО «Молодь війни» та ГО «Світле майбутнє України» відбулася презентація концепції рупору української молоді – так званої «Скляної кімнати». За словами ініціатора даного проекту, відомого громадського діяча і молодіжного лідера Якова Осташа, це буде дійсно прозора кімната з трибуною всередині, з мікрофоном, де кожен бажаючий зможе виступити та висловити своє бачення розвитку...

Последние блоги

Справа миколаївського бізнесмена Тітова лусне в суді, як мильна булька - адвокатиВ «УНІАН» відбулась прес-конференція за участю адвокатів 5-ти громадян України, яких у рамках розпіареної справи було затримано 29 серпня 2017 року в місті Миколаєві. Зокрема, адвокат миколаївського бізнесмена Михайла Тітова і ще двох затриманих повідомив журналістам про численні факти зловживань та порушень закону зі сторони прокуратури, яка проводила слідство.

Повне відео з прес-конференції:«Ситуація, яку ми спостерігаємо навколо цієї справи дуже загрозлива, але на жаль, типова для вітчизняного сьогодення. Бачимо явні ознаки вибіркового правосуддя, політичного тиску, безкарності правоохоронців, які ведуть цю справу», – заявив Сергій Войченко, адвокат затриманих Михайла Тітова, Олега Коноваленка і Дмитра Леонова.

«Нагадаю присутнім обставини справи, і з чого все починалось. 29 серпня 2017 року у Миколаєві була гучна «спецоперація» — тоді затримали п’ятьох громадян України. У затриманні брали участь співробітники військової прокуратури, СБУ — високі чини тоді пропіарились у ЗМІ про взяття під варту, начебто, небезпечних злочинців. Але саме затримання було абсолютно незаконним та безпідставним. Не було жодного доказу їхньої причетності до якихось злочинів, не було жодної причини брати підозрюваних під варту без можливості внесення застави — ніхто з них не збирався нікуди тікати, а деякі епізоди, які їм інкримінували, стосувались 2013 року. Більше того, статті, по яким намагалися обвинуватити затриманих, належать до підслідності поліції. Проте справу забрала прокуратура і військова прокуратура України, які за законом не мають права цього робити, бо це не відноситься до їх підслідності. Далі, за рішенням Матіоса, справу передають з Миколаєва у Маріуполь, і затриманих перевозять у прифронтове місто – ще одне безглузде рішення, і грубе порушення прав людини та процесуального законодавства.

Чому справу вирішили розглядати у Маріуполі? Тоді як всі епізоди, свідки та інші особи, які мають відношення до справи, знаходяться за 500 км. На Миколаївщині. Окрім того, що це безглуздо, це ще й марнотратство, бо слідчі прокуратури, прокурори їздять на судові засідання, витрачаючи чималі кошти платників податків. Судді теж регулярно порушують процедури, нехтують аргументами сторони захисту, і приймають безпідставні рішення про тримання підозрюваних під вартою. Доказова база не витримує ніякої критики. Щодо свідків і потерпілих, то ми не побачили ще жодного, хто б міг розказати – коли, як і яким чином він потерпів від затриманих. Більшість так званих «потерпілих», взагалі, не знають жодного з затриманих, і не мали з ними ніяких справ, не вважають себе потерпілими, і відчувають тиск зі сторони прокуратури», — розповів адвокат.

На думку Сергія Войченка, ця справа ще й політично вмотивована, бо затриманим інкримінують якісь політичні уподобання, що не збігаються з президентською лінією.

«Коли генпрокурор Луценко представляв прокурора Миколаївської області Дунаса, він дав йому 3-4 місяці для розслідування цієї справі та передачі її до суду. Тому, напевно, і бачимо такий безлад і беззаконня — коли все робиться незрозумілими методами, з грубими порушеннями КПК і всіх норм моралі і здорового глузду. Рецепт прокуратури — зібрати міські чутки, і на основі цих чуток будувати свої обвинувачення. Жоден з 131 обшуків, жодна з 50 експертиз не дали ні вагомих доказів, ні законних підстав для висунення обґрунтованого обвинувачення. Докази, які наводить прокуратура, розсипаються одразу ж.

Натомість, за свідченням сторони захисту, прокуратура регулярно втручається в адвокатську діяльність. Останній приклад це створення проблем для адвоката одного з затриманих О. Пеліпаса — Володимира Тимошина, який не зміг приїхати на прес-конференцію. При тому, що сторона захисту всіляко підкреслює, що всі підозрювані і адвокати відкриті для нормальної співпраці, і ніхто не бажає йти на конфронтацію.

«Але, зважаючи на хід справи, ми будемо змушені подавати скарги у міжнародні інстанції. Також, ми очікуємо якнайскорішої передачі справи в суд, бо впевнені, що в суді ця справа лусне, як мильна булька», — підкреслив Сергій Войченко.

Адвокат іншого затриманого Бориса Серафімова, Вікторія Беліменко повідомила журналістам звістку, що буквально за день до прес-конференції Апеляційний суд Донецької області прийняв рішення змінити запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт для її підзахисного.

«Сьогодні мій підзахисний Серафімов нарешті приїхав додому. Будемо сподіватись, що більше ніяких сюрпризів, нових «потерпілих», чи нових, «висмоктаних з пальця», претензій від прокуратури не буде, і підозрюваний, згідно з законом, зможе дочекатись суду у колі родини», — висловила надію Вікторія Беліменко.

«Майже всі потерпілі, яких у суді представляє прокуратура, взагалі незнайомі з підозрюваними. Справа розслідується у стилі роману Агати Крісті «10 негренят», коли голос зверху постійно говорить і диктує, що і як треба робити – все робиться з порушенням закону, процесуальних норм. Затриманим інкримінують чи не половину статей КК України. Це суцільний фарс – коли суддя запитує у прокурора, чому саме ця стаття, а прокурор відповідає «прочитаєте про це в нарадчій кімнаті». Хіба це нормально! Не можна переслідувати людей лише за те, що вони думають не так, як хочеться владі, та опинились на шляху бажання зробити піар на гучній справі. Але сподіваємось, що закон і правда переможе, а ЗМІ і громадськість не дадуть здійснитись беззаконню». – підсумувала адвокат.

P.S. На даний момент під вартою в маріупольському СІЗО залишаються двоє підозрюваних з п’яти раніше затриманих по справі – Михайло Тітов і Дмитро Леонов.

Законно обрана Громадська рада Фонду соцстрахування вимагає звільнення керівництва Фонду та звіту за три рокиВ ІА «Укрінформ» відбулась прес-конференція активу Громадської ради Фонду соціального страхування України (ФССУ), на якій було висунуто ряд вимог до керівництва ФССУ, і оприлюднені факти корупційних зловживань стосовно управління активами Фонду та саботажу результатів виборів Громадської ради ФССУ.

Відео з прес-конференції:Зокрема, новообраний голова Громадської ради ФССУ, представник Всеукраїнської спілки працівників наземного, водного та авіаційного транспорту Дмитро Сар`ян звернув увагу громадськості і журналістів на кошти у розмірі 49 мільярдів гривень, які впродовж останніх трьох років Фонд розподіляє за власним бажанням, і не звітує – куди і на яких підставах.

«Наразі, ніхто не знає, куди вони поділися, а коли ми від імені законно обраного контролюючого органу задали це питання керівництву ФССУ, то наштовхнулись на саботаж, відверте нехтування законом і спробу розвалити, зробити Громадську раду недієздатним органом, через створення фейкової ініціативної групи, яка начебто готує нові вибори до Громадської ради на підставі того, що на установчому засіданні були присутні менше двох третин зареєстрованих членів.

Але це повна нісенітниця! Ми вже обрали легітимну, законну і повноважну Громадську раду 14 грудня 2017 року, де були присутні більшість членів громадських організацій, які офіційно зареєструвались для участі в установчих зборах, щодо формування складу Громадської ради Фонду соцстрахування. А саме, на цьому засіданні були присутні 19 з 31 зареєстрованих кандидатів, тобто значна більшість, що повністю відповідає закону і положенням, які викладені у постанові Кабміну № 555. Тобто, Громадська рада обрана, вона існує, і має всі повноваження передбачені законом.

Натомість, голова правління ФССУ пан Володимир Саєнко в своєму блозі на http://blog.liga.net ставить під сумнів легітимність зборів, і хоче обрати нову Громадську раду, яка (дослівно) «не гратиме у власну гру, а стоятиме на сторожі ефективної роботи фонду». Звичайно, йому не подобається незалежна Громадська рада, яка вимагає прозорості і абсолютно справедливо прагне контролювати діяльність керівництва ФССУ.

Дмитро Сар`ян наголосив, що платниками у ФССУ є мільйони людей, і вони мають право знати – як і куди розподіляються кошти Фонду.

«Від імені Громадської ради, я звертаюсь до Правління та виконавчої дирекції ФССУ з вимогами:

— По-перше, припинити дії по перешкоджанню діяльності Громадської ради;

— По-друге, зупинити протизаконні дії по утворенню рейкової ініціативної групи;

— По-третє, надати Громадській раді Фонду звіт за 2015, 2016 та 2017 роки;

— По-четверте, створити систему за допомогою якої кожна людина, яка сплачує до ФССУ, мала б можливість бачити куди витрачаються її кошти — до копійки;

— По-п`яте, зробити роботу Фонду публічною та прозорою;

— По-шосте, звільнити директора виконавчої дирекції ФССУ Баженкова Євгена Володимировича та його радника Беліневича Павла Вадимовича з займаних посад».

Також, голова Громадської ради ФССУ повідомив журналістам, що зараз тривають слідчі дії, щодо зловживань та порушень законодавства в управлінні коштами ФССУ: «Вже сьогодні Управлінням з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ України розслідується кримінальне провадження за фактами заволодіння грошовими коштами Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності в особливо великих розмірах та зловживання службовими особами вказаної установи своїм службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України. На підставі ухвал суду працівниками ГПУ були проведені обшуки у приміщеннях Фонду та за адресами проживання його службових осіб. Досудове розслідування триває. Як Громадська рада, ми слідкуватимемо та контролюватимемо хід розслідування і не дамо спустити його на гальмах», — заявив Дмитро Сар`ян.

Голова Громадської ради ФССУ також повідомив, що теперішнє керівництво Фонду збирається звільнити 35% його штатних працівників. — «Ми не дамо цього зробити, бо це порушує законні права працівників Фонду, громадян України. Також, ми перевіримо інформацію про корупційні схеми у ФССУ, стосовно дерибану коштів у сфері санаторного лікування. Закликаємо громадськість, ЗМІ разом з нами слідкувати за розвитком подій та вимагати реформування ФССУ, бо ця справа стосується кожного з нас», — підсумував Дмитро Сар`ян.

Секретар Громадської ради ФССУ, представник Всеукраїнської профспілки працівників сфери бух. обліку та аудиту Дмитро Ходос, звернув увагу журналістів на підозрілі і незрозумілі, з точки зору закону і здорового глузду, дії керівництва ФССУ.

«Ми не розуміємо, чому керівництво ФССУ, відмовляючись визнавати діючий склад новообраної Громадської ради, намагаючись дискредитувати вибори, вирішило змінити положення про кворум. Але ж у постанові Кабміну № 555 від 05.08.2015 р., що регламентує вибори, чітко зазначається, що Установче засідання Громадської ради ФССУ визнається чинним, якщо на ньому присутня більшість зареєстрованих делегатів. Із 31 зареєстрованих на засіданні 14 грудня були присутні 19 членів, тобто переважна більшість. Які можуть бути претензії, чому керівництво ФССУ вирішило змінити правила, і хто давав їм на це право? Це — абсурд і беззаконня. Тому ми вимагаємо щоб правоохоронні органи розібратись з цією ситуацією, і надати їй правову оцінку, про що ми написали відповідні заяви», — зазначив Дмитро Ходос.

Ще один учасник прес-конференції, член Громадської ради ФССУ, представник профспілки працівників агропромислового комплексу Сергій Кондрюк наголосив на неприпустимості втручання керівництва ФССУ у створення Громадської ради: «Ми тут хотіли говорити про реформування ФССУ, про майбутній розвиток цієї структури. Натомість змушені спростовувати дезінформацію та звертатись до громадськості, щоб розказати правду. Сформована 14 грудня 2017 року Громадська рада ФССУ за всіма ознаками була обрана прозоро, легітимно, законно. Жодна громадська або правоохоронна структура не оскаржила результати цих виборів. Натомість, керівництво ФССУ вирішило не визнавати ці результати, а хоче обрати нову Громадську раду під власні смаки. Але так бути не може. Тому ми закликаємо профільні установи – Мін’юст, Мінсоцполітики, ГПУ – дати відповідь, як таке, взагалі, могло статись в Україні? Очевидно, що керівництво ФССУ боїться, що його викриють, та заставлять відповісти за розкрадання коштів.

Звичайно, ми плануємо системні кроки щодо реформування ФССУ – хочемо зробити його діяльність відкритою, прозорою, щоб усі могли побачити рух коштів. Хочемо, щоб керівництво ФССУ обиралось за участю основних делегатів-платників внесків, і ще маємо багато пропозицій», — розповів Сергій Кондрюк.

Вадим Бодаєв, голова Ради Всеукраїнського об`єднання «Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України» у своєму виступі підкреслив, що АПУ є найбільшим платником у Фонд соцстрахування, тому його представники хочуть мати чітку відповідь – де їхні кошти, як вони витрачались, і куди зникли. — «Ми хочемо створити механізм контролю за витрачанням коштів, за управлінням фінансами ФССУ, і сподіваємось, що новообрана Громадська рада ФССУ впорається з цим завданням. Закликаємо суспільство не бути байдужими та вимагати реформування ФССУ, як структури, яка розпоряджається життєво важливими для кожного українця коштами», — підкреслив він.