Последние блоги

Отримав дохід від іноземної компанії – задекларуй та сплати податки!

Столичні працівники Міндоходів нагадали забудькуватому громадянину про його податкові зобов’язання в 1,8 мільйона гривень

У статті 49 Податкового кодексу України вказано: — «…платник податку, що отримує доходи, нараховані особою, яка не є податковим агентом, зобов'язаний включити суму таких доходів до складу загального річного оподатковуваного доходу та подати річну декларацію з цього податку», відповідно «до 1 травня року, що настає за звітним».

Проте громадянин Т., мешканець одного з найбільших районів столиці, отримавши ще в жовтні 2010 року від однієї з латвійських компаній комісійну винагороду за посередницькі послуги з купівлі-продажу мазуту у сумі півтора мільйони доларів США, що за офіційним курсом НБУ складала 11,9 мільйони гривень, не подав до територіального органу Міндоходів податкову декларацію про майновий стан і доходи, а ні за 2010, а ні за 2011 роки. Забув він і про сплату податків з перерахованої суми винагороди на рахунок у латвійському банку компанії із Нової Зеландії, засновником якої він є, хоча і був зобов’язаний це зробити за договором з латвійською компанією – замовником його послуг.
Так як платник податків не подав у встановлені строки податкову декларацію, територіальний орган Міндоходів м. Києва у відповідності до Податкового кодексу України самостійно визначив суму грошових зобов'язань громадянина Т. перед державою.

Зобов’язання склали 1,8 мільйони гривень за ставкою 15 %. із оподаткованого іноземного доходу за 2010 рік. Загальна сума донарахувань разом зі штрафними санкціями склала 2,2 мільйони гривень.
comments powered by Disqus