Последние блоги

У столиці 67 відсотків підприємств не отримують «ПДВ-автомат» у зв’язку з низькою зарплатою

Щомісяця близько 200 столичних підприємств подають до органів Головного управління Міндоходів у м. Києві декларації з податку на додану вартість, в яких вказують до повернення певні суми податку. Проте, автоматично отримують бюджетне відшкодування ПДВ лише 16 %, а це в середньому близько 33-ох підприємств Києва. Поміж іншим, більшості суб’єктів господарювання цієї категорії потрібно покращити всього лише декілька критеріїв господарської діяльності аби отримувати ПДВ «автоматом».

Так, майже 67 % вказаних підприємств мають недостатній рівень заробітної плати. Зважаючи, що підприємства намагаються компенсувати з держбюджету значні суми податку на додану вартість, не відповідати критерію «автомат-відшкодування», де передбачено, що середній рівень заробітної плати працівників має у два з половиною рази бути вищим за мінімально встановлений законодавством, є несправедливим по відношенню до праці власних найманих осіб. Якщо за інформацією органів статистики у Києві середній рівень заробітної плати складає на рівні 5 000 гривень, то, згідно критерію автоматичного відшкодування, на сьогодні середній рівень зарплати на підприємстві має перевищувати 2867,5 гривень.

Крім того, 31 % від загальної кількості підприємств, які відшкодовують ПДВ, мають рівень експортних поставок менше 40 відсотків, 22 % підприємств мають розбіжності між податковим кредитом та податковими зобов’язаннями контрагентів більше 10 відсотків від заявленої до відшкодування суми ПДВ, 19 % – недостатню кількість працюючих, а понад 13 % – податковий борг.

Слід зазначити, що згідно з пунктом 200.19 Податкового кодексу України передбачено критерії для автоматичного відшкодування, основні з яких: відсутність податкового боргу, відсутність процедури банкрутства у судовому порядку, середній рівень заробітної плати на підприємстві повинен у два з половиною рази перевищувати мінімальний встановлений законодавством рівень, чисельність працюючих має перевищувати 20 найманих осіб, підприємство повинно знаходитись за місцем реєстрації.

Нагадаємо, у першому півріччі столичні платники ПДВ отримали 400 мільйонів гривень автоматичного відшкодування. У червні критеріям «автомат-відшкодування» відповідали 33 підприємства Києва, які отримали на свої рахунки 44 мільйони гривень.
comments powered by Disqus