Последние блоги

Скупий платить двічі...

Махінація із векселями обійшлась столичному мільйонеру у 1,7 мільйона гривень

При перевірці декларації про майновий стан та доходи одного з мешканців міста Києва, працівники Міндоходів виявили схему ухилення від сплати податків. У своїй декларації чоловік відобразив дохід у сумі 8 мільйонів гривень від продажу акцій у вигляді векселя, на придбання інвестиційного активу із терміном погашення до 2021 року, що у результаті вивело його на нульовий дохід.

Проте, відверто кажучи, чоловік обрав досить типовий шлях для «легалізації» своїх мільйонних доходів без сплати податків. Адже практика свідчить наступне – рано чи пізно усе таємне стає очевидним, а спеціалісти Міндоходів постійно розплутують аналогічні «клубки» ухилень від оподаткування, які використовують подібні «винахідники».

В ході перевірки «паперовий — мільйонер» не надав жодних документів, які б підтвердили погашення боргу і здійснення платежів за простим векселем. За виявленням зазначених порушень фізособі донараховано за 2012 рік податку на доходи фізичних осіб близько 1 мільйона 360 тисяч гривень і штрафних санкцій у розмірі 25 % від суми заниженого податку. У підсумку оборудки, чоловік має сплатити до бюджету 1 мільйон 700 тисяч справжніх гривень.

Також, 17 липня 2013 року у відношенні громадянина було відкрито кримінальне провадження згідно з ч. 1 ст. 212 Кримінального кодексу України.
comments powered by Disqus