Последние блоги

Шолом японського самурая колишній моряк намагався незаконно вивезти до Росії

У багажі нашого співвітчизника співробітники Київської міжрегіональної митниці Міндоходів виявили старовинний шолом з облаштунками, який чоловік намагався вивезти «зеленим коридором» через аеропорт «Київ» (Жуляни) до Єкатеринбургу (Росія).

При митному контролі багажу пасажирів, в валізі, що належала нашому співвітчизнику, мешканцю Київщини, рентгенологічне обладнання показало наявність металевих предметів, які неможливо було ідентифікувати за загальним обрисом.

При детальному огляді, оперативники Міндоходів встановили, що виявлені металеві предмети — це старовинний шолом з облаштунками, візуально схожий на шоломи японських самураїв.

Припущення київських митників Міндоходів підтвердив і сам порушник. З його слів, шолом він придбав під час роботи на риболовецькому судні в Японії, а до Росії віз на реставрацію.

Громадянин же обрав для проходження митного контролю спрощену систему «зелений коридор», засвідчивши тим самим, що в нього відсутні заборонені або ж обмежені для переміщення через митний кордон речі.
У поясненнях митникам, 57-річний українець посилався на свою необізнаність законодавчих вимог при вивезенні з України предметів, вік яких становить понад 50 років. Про необхідність надання дозволу на вивезення старовинних предметів та необхідність їх декларувати митному органу не знав, однак до інспекторів митниці за роз‘ясненнями не звертався.

За порушення митних правил при проходженні «зеленим коридором» відносно вказаного громадянина складено протокол про адміністативне правопорушення за ст. 471 Митного кодексу України. Шолом з облаштунками вилучено, вартість буде встановлена додатково.
comments powered by Disqus