Последние блоги

Старовинну картину руки невідомого майстра оперативники Міндоходів вилучили у білоруса в аеропорту «Київ» (Жуляни)

Старовинне полотно із зображенням жінки, розміром 60х78 см. співробітники Київської міжрегіональної митниці Міндоходів виявили прихованим серед інших полотен сучасності, які громадянин Білорусії намагався вивезти «зеленим коридором» до Іспанії.

Під час митного контролю багажу пасажирів, що пройшли реєстрацію на рейс «Київ – Барселона», в одній із валіз рентген-апарат показав наявність габаритних вкладень з характерними контурами.

При детальному огляді вмісту валізи оперативники Міндоходів побачили 3 картини, обмотані протиударною плівкою. Дві картини виявились сучасними творами, їх переміщення через митний кордон не підпадає під будь-які заборони чи обмеження. А от третя картина, яка знаходилась поміж інших двох, має явні ознаки старовини та не може бути вивезена за межі України без письмового декларування митному органу та надання відповідних дозволів.

Дозволів Мінкультури України чи висновків експертів молодик не мав, за роз‘ясненнями до інспекторів митниці не звертався. Спробувавши вивезти «зеленим коридором» старовинну картину, 31-річний пасажир тим самим порушив порядок його проходження.

При усному опитуванні пасажир запевняв митників, що вивезти картину до Іспанії його попросили знайомі з Києва, а сам він правил і порядку переміщення культурних цінностей не знав.
За виявленим фактом порушення митних правил складено протокол за ст. 471 Митного кодексу України. Картину вилучено. Її культурну цінність та вартість встановить експертиза.
comments powered by Disqus