Последние блоги

Щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності

Головне управління Міндоходів у м. Києві інформує, що питання сприяння захисту прав інтелектуальної власності регулюються положеннями розділу 14 Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI.

Міністерство доходів і зборів України веде митний реєстр об‘єктів права інтелектуальної власності (далі – ОПІВ), які на підставі заяв правовласників охороняються відповідно до:

Закону України від 15.12.1993 № 3688-ХІІ «Про охорону прав на промислові зразки»;
Закону України від 15.12.1993 № 3687-ХІІ «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі»;
Закону України від 15.12.1993 № 3689-ХІІ «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг».

Правовласник, який має підстави вважати, що під час переміщення товарів через митний кордон України порушуються чи можуть бути порушені його права на ОПІВ, має право подати до Міністерства доходів і зборів України заяву про сприяння захисту належних йому майнових прав на ОПІВ шляхом внесення відповідних відомостей до митного реєстру.

Порядок реєстрації у митному реєстрі, включаючи форму заяви, перелік інформації та документів, які додаються до заяви, порядок подання і розгляду заяви та ведення реєстру визначаються наказом Мінфіна від 30.05.2012 № 648 «Про затвердження Порядку реєстрації у митному реєстрі об‘єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону».

Після реєстрації ОПІВ в митному реєстрі митні органи на підставі даних такого реєстру вживають заходів щодо запобігання переміщенню через митний кордон України контрафактних товарів.
Міністерство доходів і зборів України забезпечує оприлюднення переліку ОПІВ, включених до митного реєстру, на своєму офіційному сайті (minrd.gov.ua).
comments powered by Disqus