Последние блоги

Особливості подання податкової звітності в електронному вигляді

Дві квитанції – гарантія, що звітність прийнята

Головне управління Міндоходів у м. Києві нагадує, що відповідно до р. ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 №233, після того, як платник надіслав звітність електронною поштою (засобами телекомунікаційного зв’язку) до органу Міністерства доходів і зборів України, він отримує першу та другу квитанції.

Перша квитанція підтверджує передачу податкових документів в електронному вигляді до органу Міндоходів. Ця квитанція надсилається органами Міндоходів на електронну адресу платника, з якої було отримано податкову звітність. Якщо платник не отримав першу квитанцію, то податковий документ вважається неодержаним.

Друга квитанція підтверджує прийняття податкових документів платника до бази районних даних Міндоходів.

У квитанції мають значитися:
– реквізити прийнятого податкового документа в електронній формі;
– відповідність податкового документа в електронній формі затвердженому формату (стандарту) електронного документа;
– результати перевірки електронних цифрових підписів (ЕЦП);
– інформація про платника податків;
– дата та час приймання;
– реєстраційний номер;
– податковий період, за який подається податкова звітність;
– дані про відправника квитанції.

На вказану квитанцію накладається ЕЦП органу Міндоходів, здійснюється її шифрування та надсилання платнику засобами телекомунікаційного зв’язку.

Обидві квитанції складаються у двох примірниках. Другі примірники першої та другої квитанцій в електронному вигляді зберігаються в підрозділах Міндоходів.

Нагадаємо, якщо податковий документ в електронному вигляді надійшов до органу Міндоходів до 16 години, то протягом двох годин з моменту прийняття (неприйняття) платнику надсилається друга квитанція. У разі, якщо звітність надійшла після 16 години, то друга квитанція надсилається платнику протягом перших двох годин наступного робочого дня.
comments powered by Disqus