Последние блоги

Олексій Піддубний "ЗА" національні ідеї та розвиток суспільства.

Багато хто з нас пам'ятає блокбастер «Бій з тінню» завдяки якому здобув популярність вже відомий співак Джанго ( справжнє ім'я Олексій Піддубний) та його саундтрек «Холодная весна». Олексій отримав цей псевдонім під час служби в армії, за любов до гри на гітарі, у тому числі й п'єс знаменитого європейського гітариста Джанго Рейнхардта. 2005 року, в Україні та в Росії вийшов дебютний альбом Джанго («Была не была») з десяти пісень. Нещодавно вийшов другий альбом під назвою «Выше. Еще» потішивши шанувальників довгоочікуваними новими піснями.
Олексій Піддубний переймається не тільки музикою, а й становищем українського суспільства.

— Олексію, Ви казали, що український шоу-бізнес схожий на цирк: «написав пісню, її прокрутили по радіо і більше нічого не треба». Чи змінилася ситуація за останні декілька років?

— Я таке казав? (Сміється.) Так, це дійсно так. А хіба ні? Лише погляньте на український шоу-бізнес! Якщо шоу-бізнес буде розраховувати на людей, які відчувають різницю між тим, як клав мазок Мікелянджело, або Ботічеллі, то знаєте, ви нічого на цьому не заробите. Взагалі нічого! Вам потрібно буде давати продукт найвищої якості на рівні світових досягнень, а нижче ви цікавити нікого не будете. Якщо б Ferrari робило такі автомобілі як Daewoo Lanos, то вони нікому не були б потрібні. Але вони зробили на найвищий смак і в них це вийшло. Взагалі, це йде гра на зниження, зниження, зниження… Тобто, з'явилася Сердючка – ні, тут з'являється Поплавський – біс із ним, адже за ним Стас Михайлов! От такий прогрес у зворотньому напрямку. І думаєш: «Що буде далі?». Бізнес іде туди, де дешевший ринок.

— Три роки тому, Ви сказали, що в Україні немає справжнього символу нації. Що саме ви розумієте під «символом нації»?

— Я не казав, що Україна не має національних символів. Ні! Національні символи є: флаг, гімн… Все є. Немає національної ідеї, а не символів. Символів, дійсно, повно: сало, цибуля. Дуже гарні символи, але вони всі стосуються гастрономії, зауважте. Так, у нас гастрономічна держава. Я завжди говорив! Стосовно національної ідеї – це серйозне питання. У нас немає культурної основи, фундаменту немає. Якщо наше покоління, яке при СРСР виховувалося ще знало, що є «погані» імперіалісти та «нормальні» хлопці, які в армії служили і у нас все просто було, то зараз я з військовими хлопцями спілкувався й питаю: «Яка військова доктрина держави?», а вони мені відповідають: «А ніяка, її немає.» Теж саме і культура. На що вона зараз спирається вам ніхто не відповість. Скоріш за все вона спирається на рекламу з телевізора, на Поплавського та інші нісенітниці! От на всю цю ілюзію вона спирається! А повинно спиратися на істинні культурні цінності: гідність, що розповіли батьки про те, як треба жити, якісь ідеали високі, допомога людям, любов. В принципі те, що проповідує церква та те, що завжди проповідувала народна культура: захищай сім'ю… А зараз що? Якщо настане війна, то хто воювати піде? Оці от «хлопчики» сучасні?

— Щодо армії, то саме там Ви отримали свій псевдонім. Чи згадуєте ви ті часи?

— Скільки я там всього отримав! (Сміється.) І не тільки псевдоніми. Іноді згадую. Раніше було дуже часто. Мені не так давно припинили снитися сни про те, що мене забирають в армію. Я все кажу: «Я вже відслужив!», а вони все кличуть. З ким не розмовляю у всіх так.(Сміється.)

— Чи хочете Ви побажати чогось сучасному українському поколінню?

— Знайти основу на яку можна було б стати. Стати на плечі «гігантів» як кажуть. Знайти те, від чого можна відштовхнутися. Якщо ти напханий демократію, то… Я завжди кажу, що демократія – дід Мороз, якого бачили, але якого насправді не існує. Я хочу молоді побажати, щоб хоч хтось їм роз'яснив, що вони нащадки духовного та дуже доброго народу. Не треба витріщатися у телевізор та шукати демократію та інші цінності, які нам зараз насаджують.
comments powered by Disqus