Последние блоги

Прокуратура VS ТППУ. Чий наказ виконують корумповані прокурори?

Акцією громадянського засудження дій прокурорів закінчилася вчора майже дворічна історія викликів на допит в прокуратуру керівників і службовців Торгово-промислової палати України. Журналісти столичних інтернет-видань, зокрема й КНК Медіа, телеканалу «1+1», громадські активісти прийшли підтримати українських підприємців, членів ТПП, в їх прагненні захистити право на існування і законну діяльність.

Віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран заявив: «Більше двох років співробітників ТПП з дріб’язкових або надуманих причин продовжують викликати в прокуратуру. Минулого місяця комплексна перевірка податкової, прокуратури та СБУ підтвердила законність і ефективність роботи палати, про що є відповідні висновки. Два роки ми старанно відповідаємо на всі питання правоохоронців, даємо пояснення, документи. Нам повідомляють, що розслідування закінчено. Тим не менш, багато хто з нас знову отримує повістки. Слідчих цікавить, чому ТПП втратила вплив і активи в Криму на початку 2014 року».


Примітно, що слідчі практично слово в слово повторюють публічну претензію нардепа Олександри Кужель, яку вона твердить у виступах вже кілька місяців: «Коли була анексія Криму, вони (ТТП, — ред.) не закрили, не ліквідували ТПП Криму, і там залишилася печатка, яка дає право і донині (ніхто цього відстежити не може, — ред.) давати підтвердження сертифікатів, що це український товар».

На що промисловці резонно відповідають, що у них немає власних спецпідрозділів, здатних прогнати з території України окупаційні війська. І що керівник Торгово-Промислової палати не зміг десантуватися в Сімферополь з парашутом і викрасти печатку, як того, ймовірно, вимагає Кужель. Крім того, як вже без жартів відповіли в керівництві ТПП, – Кримська регіональна ТПП незалежна від центрального офісу юридична особа і ніхто не може вплинути на її рішення, тим більше змінити.

Проте, керівництво ТТП України знову провело кілька годин на допиті у слідчих прокуратури м. Києва. Після його закінчення адвокат Денис Ципін так прокоментував ситуацію: «Переслідування з боку прокуратури мають явно замовний характер і безпідставні за своєю суттю. Вони є наслідком процесів оновлення й очищення всередині ТТП, які відсунули від керівних посад корупціонерів і бюрократів. Саме ці «скривджені» знову рвуться до влади на багнетах прокуратури. Слідчі знають, що йдуть проти закону. Однак змушені висувати абсурдні звинувачення, інакше їх виженуть, знищать всередині самої системи прокуратури за наказом наставників і шефів згори. Якщо не припиняться переслідування службовців Торгово-промислової палати України – можна на міжнародному рівні впевнено говорити про те, що прокуратура сьогодні не просто деградує, а повстає проти національних інтересів, проти громадян України».Тихолаз Ігор

Журналіст, еколог, громадський діяч. Координатор проектів та інформаційної діяльності Комітету Народного Контролю. Головний редактор knk.media
Джерело: Your text to link...
comments powered by Disqus