Последние блоги

Не можна приймати такі диктаторські закони, бо це знищить демократію та остаточно відштовхне від нас Європу, - адвокати про скандальні законопроектиВ ІА «Українські новини» відбувся круглий стіл, на якому адвокати і правозахисники обговорили скандальні законопроекти, що наразі розглядає Верховна Рада. Учасники заходу закликали Президента Зеленського і Верховну Раду не приймати диктаторські закони, які знищують принципи демократії, свободи слова та верховенства права.

Див. відео:


Як зазначила одна із організаторів заходу, голова Комітету захисту прав людини НААУ Ганна Колесник, спочатку планувалося провести цей круглий стіл в «Укрінформ», але, після дзвінка зверху, у такому праві було відмовлено в останній момент — що вже є явним порушенням свободи слова.«Таке відбулося вперше за всю історію незалежної України, ніколи не було такої реакції влади на наші заходи», — зауважила Ганна Колесник. На її погляд, така реакція – ніщо інше, як наступ влади на свободу слова і демократію як таку.

«Щодо законопроекту про журналістську діяльність. Як можна вимірювати професійність чи непрофесійність журналістів, коли це буде залежати від контролюючих державних органів!? Професійність журналіста може визначати лише один орган – це український народ, який споживає, чи не споживає інформаційні послуги.

Більше того, в новому законопроекті зникає норма про безперешкодне відвідування журналістом будь-яких державних установ в рамках власної роботи.

Взагалі тут безліч абсурдних та недопустимих положень, що знищують свободу слова, і які вже вщент розкритикували багато експертів, відомих журналістів та громадських діячів. Виявляється, тепер будь-яка людина, яка має популярний акаунт в соцмережах, несе потенційну загрозу суспільству і державі, і має підпадати під контроль державних органів. Це абсурд! Навпаки, тепер блогери, журналісти, будуть змушені весь час виправдовуватись та доводити свою невинність, якщо комусь не сподобається те, що вони написали. Це унеможливить боротьбу із корупцією як такою, бо викривальні журналістські розслідування — зараз чи не єдине, що ще якось стримує безконтрольність влади та свавілля корумпованих силовиків, — впевнена голова комітету НААУ».

Далі адвокат звернула увагу на ще один диктаторський Закон 2513, про «ворів у законі», який хочуть проштовхнути у ВР. На її думку, — «він спрямований проти кожного громадянина, бо несе в собі невизначені норми, які влада зможе трактувати як захоче. За цим законом, «злодієм у законі» можна буде оголосити будь-кого, хто користується якимось авторитетом серед інших громадян. Цей закон дасть можливість посадити кожного, хто буде незручним для влади чи недобросовісних конкурентів, і розв’яже руки рейдерським захопленням майна, як це було в Росії».

Довідка експертів стосовно законопроекту №2513

Основоположним у законопроекті №2513 є визначення: «Злодієм у законі» визнається особа, яка дотримується притаманних злочинному середовищу традицій і правил поведінки, користується авторитетом серед осіб, які вчиняли кримінальні правопорушення, керує, координує та/або організовує діяльність злочинної спільноти чи її частини або є учасником такої спільноти». Дане визначення є вкрай розмитим, доказ такого статусу можливий, керуючись чутками або, в найкращому випадку, показами свідків, що суттєво спрощує можливість кримінального переслідування осіб, які взагалі не мають до даного статусу бодай якогось відношення. Більшість експертів впевнені, що законопроект про «злодіїв у законі» є додатковим силовим інструментом для тиску на бізнес, волонтерів та активістів.

Що стосується «Закону про розвідку», то на думку Ганни Колесник, невідомо навіщо цей закон взагалі, бо в українському законодавстві вистачає грамотних законів, які регламентують цю сферу і забезпечують діяльність розвідників.

«Навпаки, цей закон позбавляє тих осіб, які ведуть розвідувальну діяльність, будь-якого контролю і будь-якої відповідальності за свої дії! Він надає «розвідникам» виключні права та необмежений доступ до усіх даних та будь-якої особистої і конфіденційної інформації. Це спроба запровадити тотальний диктаторський контроль, який становить загрозу всім – від депутата до підприємця, від адвоката до журналіста чи блогера. З іншої сторони, у громадян прибирається можливість для захисту своїх прав».

Ганна Колесник піддала сумніву необхідність його прийняття, адже в КПК досить чітко прописаний порядок негласних слідчих дій, оперативно-розшукової діяльності. За їх проведенням існує належний судовий контроль. Але новий Закон такого контролю вже не передбачатиме. Прокурор, який здійснюватиме нагляд у справі, не матиме права знати ні хто проводить оперативну діяльність, ні щодо яких осіб, ні якими методами.

«Не існує сумніву, — підкреслила Тетяна Колісник, що такі заходи будуть спрямовані в першу чергу проти правозахисників, адвокатів, журналістів. І це в той момент, коли в державі проводяться масштабні реформи, як то — пенсійна, земельна, трудова, а права людей щодня опиняються під загрозою.
Ми звертаємось до громадськості, до колег, журналістів, звертаємось до влади, до президента, народних депутатів – ми хочемо, щоб нас почули і не допустили прийняття тих законів, які несуть пряму загрозу правам кожної людини, за якими кожного можна буде безконтрольно переслідувати. Ці диктаторські закони – це рух від Європи, від демократії. Позбавлення українців свободи слова і можливості захищати свої права – це найгірше, що може придумати влада. Не можна цього допустити!», — підсумувала модератор круглого столу.Інший учасник круглого столу,член НААУ, адвокат Роман Гайдай зауважив, що відтоді, як суттєво підвищили судовий збір, у більшості українців, по суті, забрали можливість захищати свої права в суді, бо такі дії стали не по кишені. З іншої сторони, адвокат зауважив, що немає правових підстав, щоб приймати такі закони, бо вони не вирішують якісь причини, якісь вагомі негаразди, які неможливо подолати за допомогою існуючих законів.Відомий правозахисник, голова «Міжнародної ліги захисту прав громадян України» Едуард Багіров у своєму виступі зробив акцент на те, що приймаючи ці абсурдні закони проти адвокатів, журналістів, проти прав людей, депутати Верховної Ради підставляють самі себе.

«Рано чи пізно, у теперішніх депутатів, які приймають ці протиправні закони, обов’язково з’являться проблеми із законом! Когось з них безпідставно звинуватять у корупції, дезінформації, у дружбі зі «злодіями у законі» — їм знадобляться адвокати, правозахисники, знадобляться журналісти, щоб їх захистити, але ми вже не зможемо їм допомогти. Тобто влада зараз підставляє себе під удар, який відбудеться трохи згодом. Я завжди кажу – ви не будете вічним міністром, вічним депутатом, не зможете користуватись пожиттєво «кришею». Згадайте досвід Юлії Тимошенко, Юрія Луценка — вони були на найвищих посадах, але, коли змінилася влада, потрапили за грати! Те ж саме чекає і на вас, але тепер запроторити кожного за грати, завдяки новим законам, стане набагато легше. То ж, поки ще не пізно, подумайте над тим, що ви робите!» — застерігає Едуард Багіров недосвідчених та безвідповідальних парламентарів.

Він назвав депутатів більшості – помічниками Путіна, які допомагають підкорити громадянське суспільство.

На його думку, законом про медіа і дезінформацію, влада свідомо намагається розділити журналістське суспільство на угодних, хто буде обслуговувати інтереси влади під повним контролем, та інших, хто попаде у категорію непрофесійних журналістів, які будуть позбавлені основних прав, натомість ризикуватимуть підпасти під кримінальну відповідальність за свою роботу та переконання.

Правозахисник також підняв болюче питання, що зараз все частіше державні, правоохоронні органи, взагалі, дозволяють собі не відповідати на адвокатські, журналістські запити — що є грубим порушенням законодавства, і породжує абсолютну безкарність та безвідповідальність влади.

Стосовно законопроекту 2513 про «злодіїв у законі», Едуард Багіров впевнений, що цей закон приймається виключно для того, щоб розправлятися із неугодними людьми. Тисячі адвокатів, правозахисників, журналістів, які за родом своєї діяльності, можуть спілкуватись із так званими «авторитетами» та засудженими різних категорій, підпадають під загрозу стати «друзями», «співучасниками», та автоматично наражаються на кримінальне переслідування, якщо тільки цього захоче влада. Цей закон, начебто для боротьби із кримінальними авторитетами, лобіює МВС і особисто міністр МВС Арсен Аваков із своїм помічником А. Геращенком. Але цей закон був відкинутий владою Порошенка і минулим парламентом, як небезпечний і безпідставний. А зараз його дістали знову!

Ми маємо обговорювати такі питання у публічному просторі, а стосовно цих законів – будемо письмово звертатися до голів фракцій, до кожного депутата, щоб не допустити знищення правових інституцій в державі», — зауважив правозахисник.Адвокат Юрій Бойченко розпочав свій виступ з того, що охарактеризував запропоновані закони, як неприпустимі в правовій Європейській Державі.

«Якщо казати про законопроект 2513 — як взагалі можна вживати у законодавчому полі сленгове поняття «злодій у законі», ми що, на зоні, та живемо по бандитським поняттям?

Стосовно законів про медіа, про дезінформацію – я хочу звернутися до відомих журналістів Мустафи Найєма, Сергія Лещенка, які зараз у владі. В свій час ви робили гучні антикорупційні викриття, але за новими законами мали б вже сидіти. Чого ви мовчите? За новим законом журналіст мусить розкрити джерело власної інформації, але таке неприпустимо, такого немає в жодній цивілізованій країні. В нас може повністю зникнути свобода слова, що є головною ознакою правової держави! Сподіваюсь, що нас підтримає журналістська спільнота, і, зокрема, Спілка журналістів», — висловив надію адвокат.В свою чергу, відомий адвокат Віктор Колбанцев побачив у обговорюваних законопроектах спробу знищити демократію в Україні як таку.

«Ці закони не мають відношення до юридичної площини, це – виключно політична воля! Мені дуже боляче, що їх намагаються прийняти «слуги народу», бо я особисто голосував за Володимира Зеленського, думаючи, що він принесе в Україну реформи та позитивні зміни. Але, як виявилося, я дуже помилявся. Закон про «злодіїв у законі» 2513 – це закон Авакова, калька з російського закону, для підкріплення його повноважень. У нас в Україні взагалі практично немає такої категорії, як «злодій у законі», і цей закон загрожує кожному громадянину. Також бачимо величезний тиск на журналістів, намагання взяти ЗМІ під повний контроль. Але ж не можна розкривати джерело інформації, як вимагають нові правила. Це знищить свободу слова. Ми підготуємо звернення до президента і вищих посадовців, з надією, що вони схаменуться і не перейдуть межу, за якою – безправність людей, диктатура і повна узурпація влади, як це відбувається в Росії. Треба нам усім об`єднатися та йти єдиним фронтом, щоб не допустити такого, бо з нас знову намагаються зробити безправних рабів!» — емоційно вважає адвокат.Адвокат, член НААУ Оксана Сєрокурова звернула увагу на те, що прийняттям законопроекту 2513 – в Україні лише популяризується поняття «злодій у законі». На її думку, цей закон приймається лише для пригнічення прав людей. — «Це дозволить легко віджимати бізнес, запроторити за грати будь-кого, хто заважатиме владі».Правозахисник, ГО «Альянс української єдності» Ганна Скрипка звернула увагу присутніх на те, що за родом діяльності і за специфікою роботи, вона та багато колег, часто відвідують СІЗО та виправні колонії, спілкуються з ув’язненими, надають засудженим правову допомогу.

«За новим законом 2513 це дає пряму підставу вважати усіх нас – адвокатів, правозахисників посібниками, співучасниками, друзями авторитетів, а відтак кожного з нас можна заарештувати за сфабрикованою підозрою. Це неприпустимо, ми закликаємо депутатів відмовитись від прийняття цих законів!»Адвокат, член НААУ Тетяна Гнатюк відзначила невтішну ситуацію із захистом прав людей в Україні: «Людям обмежили доступ до суду, вони не можуть захистити свої права. З іншої сторони поліція дуже часто не бажає відкривати справи, вносити їх в єдиний реєстр, якщо там не має особистої зацікавленості для органів, або які не викликали суспільного резонансу. В людей немає віри до правоохоронних органів та судів. І все лише погіршується».

Підсумовуючи виступи учасників круглого столу, можна відмітити наступні тези:

— Вперше в Україні влада заборонила проведення публічного заходу – круглого столу щодо проектів законів, які розглядаються Верховною Радою.

— Законопроекти про медіа, дезінформацію, «злодіїв у законі», розвідку – це результат політичної волі для збільшення повноважень та узурпації влади.

— Згадані законопроекти, по суті, знищують свободу слова, знищують демократію та позбавляють людей права на захист.

— Ці закони дозволяють легко, швидко і безкарно заарештувати і посадити за грати будь-яку людину.

— Немає юридичних підстав для прийняття цих законів, бо існуюче законодавство цілком задовольняє всі означені потреби.

— Ці закони віддаляють Україну від Європи, цивілізованого світу та створюють диктатуру.

— Немає сумніву, що ці закони неодмінно, через кілька років, або швидше, використає наступна влада для зведення рахунків з «попередниками».

Правозахисники закликають Володимира Зеленського негайно втрутитись у ситуацію з катуванням ув’язнених.

Громадськість вимагає зупинити беззаконня та катування засуджених в українських колоніях, через що відбулися нещодавні «бунти».У п’ятницю, 17 січня 2020 р. в агенції «Укрінформ» відбулася резонансна прес-конференція, яка викрила проблему масового катування засуджених в українських СІЗО і колоніях.
Метою прес-конференції було привернення уваги ЗМІ та вищого керівництва Держави до проблем пенітенціарної системи, особливо — щодо жорстоких порушень прав людини в місцях позбавлення волі.
Журналістам повідомили настільки кричущі й ганебні факти, оприлюднення яких на міжнародному рівні може поставити Україну у дуже незручне становище…

Див. відео з прес-конференції:


Зокрема головну увагу було присвячено подіям в Олексіївській виправній колонії №25, Кропивницькому СІЗО та Бердянській виправній колонії №77. Під час прес-конференції колишні засуджені, в’язні розповіли про катування, які вони пережили — їх били по різним частинам тіла, прив’язували скотчем до ліжка, душили за допомогою пакета на голові, робили «розтяжку», катували електричним струмом, гвалтували тощо.

Учасниками прес-конференції були: Олег Цвілий – Голова громадської організації «Альянс Української Єдності», Віктор Колбанцев–адвокат, Сергій Ларін– колишній засуджений Олексіївської виправної колонії №25, Антон Соломко– колишній засуджений Бердянської виправної колонії №77, Ярослав Бублик (заочно) – колишній ув’язнений Кропивницького СІЗО, Артем Панін – колишній в’язень, брат воїна АТО, якого зґвалтували в Бердянській виправній колонії.

Змінюються керівники тюремного відомства, при цьому не змінюється парадигма ставлення до в’язнів. Досі пенітенціарна система діє з використанням радянських каральних методів. З радянських часів працюють династії тюремників на керівних посадах, які блокують реформування системи хоча б відповідно до мінімальних міжнародних стандартів.

Учасники прес-конференції розповіли:

Голова Громадської організації «Альянс Української Єдності» Олег Цвілий повідомив, що на адресу громадської організації «Альянс Української Єдності» останнім часом почастішали звернення про катування, масове побиття, приниження честі і гідності в’язнів, вимагання неправомірної вигоди від родичів, переведення засуджених в інші колонії, застосування бійців спецпідрозділів груп швидкого реагування (ГШР) для залякування, приниження і масового побиття в’язнів.« Саме таку практику системного побиття, залякування через бійців ГШР запроваджують на територію всієї України, розказав правозахисник.

У нас зародилася така тенденція, що майже постійно, після того, як будь-які правозахисники заявляють, що бійці ГШР або адміністрація колонії перевищують повноваження та порушують права людини, зі сторони Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби ідуть звинувачення в бік правозахисників, що краще б Ви займалися дитячими будинками або будинками для людей похилого віку, а тут в тюрмі сидять злочинці і немає чого сюди лізти. Мабуть адміністрація колонії забула, що далеко не всі там злочинці, багато сидить, взагалі, без доказаної провини і не всі в тюрмі кримінальники та покидьки», — впевнений О. Цвілий.

Нещодавно, 18-22 грудня в Кропивницьке СІЗО ввели бійців ГШР, які масово побили всіх в’язнів. На мою думку, ситуація яка трапилась в СІЗО навмисно спровокована і готувалась заздалегідь. В ході обстеження підтвердилися факти, що при проведенні заходів щодо стабілізації ситуації перевищувались повноваження з боку працівників груп швидкого реагування, зокрема застосовувався скотч для фіксації ув’язнених, заходи фізичного впливу щодо людей з інвалідністю та неповнолітніх. У 82-х ув’язнених зафіксовані тілесні ушкодження. Наразі ведеться слідство.
Наприклад, Ярослав Бублик, депутат міської ради від партії БПП, який опинився в СІЗО, і є вже колишнім ув’язнений, який звільнився після подій, розповів:

«В камери закидали шумові гранати, заливали камеру чимось схожим на газ, деякі люди стояли на «продолі» (коридор) по ним почали стріляти з помпових рушниць і просто забивати. Коли забивали людей, решта бійців починали стукати кийками по щитках, щоб нікому не було чутно. 07.01.2020, на Різдво заходить людина в масці і каже мені «повернись», потім питає «чого ти не побритий?», я йому пояснив, що брився вчора, але у мене дуже швидко відростає щетина, і так як я віруюча людина, а сьогодні Різдво, тому я не побритий. Але тебе ніхто не слухає, заламується рука і починають бити. Перші дні медиків до нас не допускали взагалі. Там повністю стабільна ситуація, який надзвичайний стан? Я думаю, що до цього готувались.»

«Там їх просто забили, там нікого «образно» живих звісно не залишилось, їх побили так, що вони не могли прийти в себе. Були такі камери, які були всі в крові і сечі, вони там не могли спати або вставати, там просто забивали людей так, що організм не витримував».

Після подій в Кропивницькому СІЗО вже на початку року другого і третього січня адвокати ХПГ зафіксували в Олексіївській колонії №25 чимало свідчень про тортури і нелюдське поводження, зокрема і у Сергія Ларіна: зґвалтування, побиття, понаднормову і безоплатну працю. Крім того, люди скаржилися, що адміністрація закладу через добровільних помічників постійно вимагає у засуджених гроші.

Вночі 8 січня до колонії ввели групу швидкого реагування та територіальне воєнізоване формування для начебто «попередження бунту». В результаті бійці побили всіх, хто скаржився.

11 січня представник Офісу Омбудсмана заявив про те, що зафіксував 22 засуджених з тілесними ушкодженнями, на одному з них, через катування якого і стався конфлікт, були завдані опіки в області сідниць та анального отвору.

Як зазначив Сергій Ларін, який звільнився з Олексіївської виправної колонії №25 9 січня 2019 року: «о 3-й годині ночі 8 січня бійці ГШР в масках в повному бойовому спорядженні витягли мене та інших засуджених в одних трусах — одягтися не дали. Нас поклали обличчям в підлогу, завели руки за спину та наділи кайданки або зв’язали, і потягли до штабу. Частина засуджених пробула на вулиці більше години (температура повітря мінус 3 по Цельсію). В штабі мене та інших засуджених примусили повзти на животі по сходах на вищі поверхи – другий, третій і четвертий, деяких при цьому жорстоко били. Як у мене, так і інших засуджених сильно обідрані лікті, коліна та живіт. В такому стані засуджених протримали з 3 години ночі до обіду. Били в першу чергу тих, хто скаржився працівникам ХПГ 3 січня. 22 засуджених, до яких застосовували спецзасоби, примусили написати пояснювальні записки, що вони чинили опір та перешкоджали обшуку, і тому проти них була застосована фізична сила і спецзасоби, і що вони не мають претензій. Після цього засуджених, яких примусили писати пояснення, перевели до інших харківських колоній, а мене звільнили. Проте в медичній частині колонії залишилося багато побитих».

«Окремо хочу сказати про Бердянську виправну колонію (БВК-77), зауважив Одег Цвілий. — Цією колонією ми займаємося ще з початку 2019 року, після того, як до нас звернулися родичі засуджених та розповіли про знущання над їхніми рідними. Представники громадськості, разом із журналістами, відвідали Бердянську колонію та зустрілись із засудженими. Деяких вдалось знайти в СІЗО інших міст. З пояснень родичів та в’язнів вдалось з’ясувати, що в колонії систематично катують новоприбулих засуджених. Прямо в карантині їх можуть зв’язувати на кілька днів, бити по кілька разів на день, змушувати голими на морозі виконувати фізичні вправи. За «безпечне» перебування в колонії з родичів засуджених вимагають чималі гроші.
Як розповів Артем Панін – колишній в’язень, брат воїна АТО Олесандра, якого зґвалтували в Бердянській виправній колонії:
«Ми з братом служили в зоні ООС, ще під час служби Сашко та я разом з іншими військовослужбовцями отримали наказ командира, за яким ми затримати сепаратиста та передали його представникам контррозвідки. Далі сумлінно відслуживши отримали Орден «За мужність». Але, як виявилося, по нас велося слідство за незаконне позбавлення волі. Олександра та мене засудили до трьох років ув’язнення. Мого брата відправили відбувати покарання у Бердянську виправну колонію №77, звідки він повернувся психічно хворою людиною. Він, як і багато інших ув’язнених, пройшов процедуру “переходу в касту опущених”. Його зґвалтували, а потім відправили до Вільнянської психіатричної лікарні №20, де його закололи психотропними препаратами. Звільнившись звідти, на даний час він продовжує знаходитись в дуже важкому психологічному стані.»

Нещодавно відбулася прем’єра документального фільму Влада Сидоренка та Сергія Дідковського – «Зона-77». В цій стрічці більш детально розповідається про Бердянську виправну колонію і про всі жахіття, які в ній відбуваються. Бердянська виправна колонія №77 одна з найстрашніших, найжорстокіших, найкривавіших колоній України. Одна з найкорумпованіших систем України, яка десятиліттями не змінювалася, де створене та продовжує існувати рабство, насильство над людьми, приниження честі, гідності і дискримінація в системному вимірі.

Як повідомили Антон Соломко та Едуард Іванов (останній звільнився 11 січня 2020 року), які є колишніми засудженими Бердянської виправної колонії №77. Вони навіть під загрозою свого життя, не побоялися сказати все на камеру:

«Нас прив’язували на ніч, і ми мочилися під себе, тому що не могли потрапити в туалет. Нам заганяли голки в руки і штурляли голки в пісок, щоб було зараження. З нас та наших родичів вимагали гроші. І це фактично працює як конвеєр».

На часі після виходу стрічки Антону Соломці продовжують погрожувати. По фактам виявлених злочинів в Бердянський ВК №77 ДБР м. Мелітополя було порушено низку кримінальних проваджень, які були об’єднані в одне кримінальне провадження № 42019081120000015 за ч. 2 ст. 127, ч. 2 ст. 189, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 365 КК України. Натомість, слідчий Мелітопольського ДБР нещодавно закрив кримінальне провадження в частині 2 ст. 364 КК України, вказавши на те, що не побачив складу злочину в діях працівників Бердянської виправної колонії.

За останні півроку працівники ДУ «Бердянська виправна колонія №77», продовжуючи приховувати свої злочинні дії на території установи, повторно, а саме 7 разів, не допустили до установи помічника народного депутата України, члена громадської ради при Міністерстві юстиції України, разом з журналістами та лікарем. Свої дії, а саме не допуск до установи, адміністрація колонії, разом з керівником установи Чукіним М., пояснюють тим, що у моніторингової групи не вистачає документів. На питання помічника народного депутата до адміністрації колонії, яких саме не вистачає документів, працівники колонії не можуть відповісти.

Правозахисники та колишні засуджені закликають вище керівництво Держави, та особисто президента Володимира Зеленського, звернути увагу на тотальне порушення прав людини в місцях позбавлення волі, та зробити все можливе, щоб припинити тортури над в’язнями. Така ситуація не може продовжуватись, бо ризикує перерости у всеукраїнське повстання в’язнів за свої права.

Киев собирает сторонников «зеленого разума» в бизнесе

27 — 28 октября, 2015 года, в Киеве состоится Международный форум для устойчивого развития бизнеса GREEN MIND — 201527 — 28 октября, 2015 года, Торгово-промышленная палата Украины (Большая Житомирская, 33, Львовская площадь) уже четвертый год подряд соберет сторонников устойчивого бизнеса. Более 300 ведущих международных, европейских и национальных экспертов, представителей органов государственной власти, инвестиционных компаний, компаний-товаропроизводителей, экспортеров и дистрибьюторов, бизнес-ассоциаций из 11 стран мира будут обсуждать последние тенденции ведения бизнеса на основе принципов устойчивого (сбалансированного) развития, новую политику и проекты изменений нормативно-правовой базы в свете реформ и адаптации к актам права ЕС. Также участники форума смогут в рамках мероприятий деловой программы обменяться лучшим опытом в сфере технологических инноваций, возможностей привлечения инвестиций, корпоративно-социальной ответственности и других актуальных вопросов.

Что будет на форуме

Первый день форума, 27 октября, вторник, начнется с Пленарной сессии «Стратегия экологической политики и национальный план действий на период до 2020 года: перспективы для бизнеса».

Стратегия экологической политики – один из главных стратегических документов государства, которым определены основные принципы, цели и задачи национальной экологической политики. В этом году состоялся пересмотр действующей Стратегии (которая была утверждена Законом Украины в 2010 году) и осуществляется разработка национального плана действий по ее реализации.
Участникам сессии будут презентованы основные изменения и дополнения к Стратегии и проект плана действий по ее реализации на период 2016 — 2020 г.г.
Презентация стратегических документов предусматривает также и обсуждение вопросов, каким образом предлагаемые изменения скажутся на деятельности бизнеса.
В презентации и обсуждении примут участие разработчики указанных документов, европейские эксперты, представители Минэкономразвития и Минприроды Украины.
Также в этот день, 27 октября, пройдут такие важные мероприятия, как

Пленарная сессия «Соглашение об ассоциации Украина — ЕС»

Подписание Соглашения об ассоциации между Украиной и ЕС требует внедрения новых стандартов в различных сферах общественной жизни, включая сферу охраны окружающей среды. Реализация положений Соглашения предусматривает существенное реформирование природоохранного законодательства, и будет иметь регуляторное влияние.

Пленарная сессия «Модернизация производства: экономические стимулы, инновации, инвестиции»

Участники сессии получат возможность ознакомиться с деятельностью международных организаций и инвестиционных программ, которые доступны украинскому товаропроизводителю, и способствуют модернизации экономики Украины (ЮНИДО, ЕБРР, НЕФКО). В рамках работы пленарной сессии будет представлен опыт реализации проектов по внедрению ресурсоэффективного и более чистого производства на предприятиях Украины, а также новейшие технологии в сфере энергосбережения, очистки сточных вод, экологического транспорта и др.Пленарная сессия «Экологическая, химическая и пищевая безопасность: регулирование и управление»
На данной сессии будут обсуждены механизмы и инструменты регулирования и управления экологической, химической и пищевой безопасностью в Украине.


Среди вопросов, которые будут рассмотрены: меры противодействия незаконному обороту агрохимикатов; регламентирование некоторых химических веществ в ЕС (свинец в красках, нанотехнологии, полимеры); обращение с электронными и электротехническими отходами; механизмы управления экологической безопасностью в транзитной среде промышленных районов; экономические инструменты управления экологически вредными товарами в Украине, включая экологические налоги и сборы; экологические экспертизы и др.
В пленарной сессии примут участие эксперты системы ООН, в частности Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН (ФAO), а также представители ОЭСР, ОБСЕ и других международных и европейских организаций.

Желающие изучить принципы работы по новым стандартам смогут посетить Семинар-тренинг «Устойчивые государственные закупки: внедрение и критерии устойчивости».

В Украине с 2014 года, в рамках реализации региональной программы «Экологизация экономик стран Восточного партнерства ЕС» (EaP GREEN) реализуется проект по внедрению устойчивых государственных закупок.
Устойчивые государственные закупки отличаются от традиционного для Украины подхода к государственным закупкам тем, что предусматривают включение экологических критериев на различных этапах закупок (при планировании, формировании технических спецификаций, исполнении договора и т.д.) для достижения более высоких стандартов в сфере защиты окружающей среды и социальных стандартов.
Эксперты проекта ознакомят участников семинара-тренинга с принципами и планом внедрения государственных закупок в Украине на основе устойчивости, согласно требованиям Директив ЕС 24/2014 и 25/2014 и экологическими критериями отбора и выбора товаров, услуг или работ.

В среду, 28 октября, 2015 года, работа форума продолжится по следующему плану

Пленарная сессия «Экологизация строительной отрасли: опыт, выгоды и преимущества»

Мероприятие предусматривает презентацию последних тенденций в направлении экологизации строительной отрасли; методологии проектирования, строительства и эксплуатации энергоэффективных зданий; практические примеры экологического и энергоэффективного строительства; школы эко-строительства для частных застройщиков и опыт сотрудничества между государством, производителями и дистрибьюторами стройматериалов в реализации программ по термомодернизации жилого фонда и др.
В работе сессии примут участие представители производителей стройматериалов и выдающиеся архитекторы Украины — Иван Пономаренко, Юрий Серегин, и Беларуси — Александр Кучерявый.

Круглый стол «Мониторинг и отчетность, верификация и аккредитация (MRV) в системе торговли разрешительными единицами на выбросы парниковых газов в соответствии с Директивой 2003/87/ЕС (СТВ)»

Заседание этого «круглого стола» будет посвящено вопросам имплементации Директивы 2003/87/ЕС об установлении схемы торговли квотами на выбросы парниковых газов, которая вводит систему торговли разрешительными единицами (квотами) на выбросы, с целью стимулирования снижения выбросов парниковых газов от крупных стационарных источников экономически эффективным и низкозатратным способом.


Семинар-тренинг «Экологическая и органическая сертификации: требования для производителей и экспортеров»

Участники семинара-тренинга будут ознакомлены с такими вопросами как:
— Стандарты, определяющие улучшенные качественные характеристики продукции относительно воздействий на окружающую среду и здоровье человека;
— Методы подтверждения преимуществ продукции в соответствии с требованиями нормативно-правовой базы Украины и права ЕС, и другие.

Круглый стол «Экспорт в страны ЕС и Азии: экологический аспект»

С подписанием Соглашения об ассоциации между Украиной и ЕС для Украины открылись новые возможности свободной торговли, связанные с модернизацией ее торговых отношений и экономическим развитием страны в целом.
Но готовы ли украинские производители к выходу на рынки ЕС? Об этом, а также об интегрированной товарной политике ЕС и отдельных стран Азии; экологических стандартах и методах подтверждения соответствия; инструментах поддержки отечественного производителя, проблемных вопросах, которые мешают внедрению таких инструментов и путей их преодоления, состоится обсуждение в формате заседания «за круглым столом».
К участию в заседании приглашены представители Представительства ЕС в Украине, Минприроды, Минэкономразвития и Минагрополитики Украины.

Презентация лучших практик КСО

Корпоративно-социальная ответственность является одной из важнейших составляющих в деятельности для обеспечения устойчивого развития бизнеса.
Своим опытом и практиками внедрения КСО поделятся ведущие компании, такие как: ООО «Метинвест Холдинг», ООО «Сандора», Platinum Bank, и др.

Более подробная программа GREEN MIND — 2015, информация о докладчиках, условия участия в форме, Online-регистрации размещены на официальном сайте форума: Your text to link...