Последние блоги

Київ отримав шанс розвиватися за прикладом Лондона

Кличку порадили, як залучити інвестиції і організувати будівництво в Києві за європейськими стандартами

В «Інтерфакс» відбулася прес-конференція «10 порад для міського розвитку Києва». Своїм баченням перспектив впровадження передового європейського досвіду організації міського простору поділилися відомий британський архітектор Саймон Скотт, директор з міжнародного розвитку компанії Leslie Jones Architecture, Лондон і Віталій Бойко, експерт ринку нерухомості, засновник компанії Urban Experts, Київ.Приводом для зустрічі стало недавнє оприлюднення ексклюзивного партнерства між двома компаніями, яке дозволить британським архітекторам вийти на український ринок нерухомості. Міжнародна експертиза і світовий досвід лондонських архітекторів дасть поштовх для розвитку міського середовища та пожвавлення економіки.

«Для початку хочу привітати всіх українців з перемогою Джамали на «Євробаченні — 2016 », — звернувся до присутніх Саймон Скотт. — Для кращого розуміння наших завдань, я хочу показати кілька проектів, які реалізовуватимуться в Британії нашою компанією. Ці приклади допоможуть краще зрозуміти можливості столиці України, адже трапляється, що умови і ситуація в Лондоні нагадують ті, що ми спостерігаємо в Києві». Показуючи слайди з реалізованими проектами, британський фахівець зазначив, що Київ має чудовий потенціал для якісного прориву в сфері міського будівництва.

«Головний принцип, який допоможе Києву стати в майбутньому комфортним європейським містом — це, щоб при розробці будь-якого архітектурного або інфраструктурного проекту, максимально ефективно поєднувати в гармонійному союзі різні об'єкти нерухомості. Багатофункціональні комплекси, які дозволяють об'єднувати потреби людей в комфортному житлі, транспорті, торговельній інфраструктурі — один із способів гармонійної організації міського простору», — розповів Саймон Скотт.

«Наше ексклюзивне партнерство з компанією Leslie Jones Architecture дозволяє безпосередньо задіяти передовий європейський досвід цивільного будівництва. Відтепер Київ та інші міста України отримають унікальну можливість розвиватися за кращими європейськими стандартами», — заявив на прес-конференції Віталій Бойко.

«Сьогодні Київ, незважаючи на непросту економічну ситуацію, як і раніше залишається досить привабливим для міжнародних інвестицій і, в першу чергу, в сфері будівництва і девелоперських проектів. Конкуренція за увагу інвесторів дуже висока, і вимагає ретельного комплексного підходу. Наша компанія має багатий досвід в реалізації масштабних девелоперських проектів, таких як ТРЦ «Ocean Plaza» і ТРЦ «Respublika». При цьому ми зіткнулися з необхідністю працювати з іноземними архітектурними компаніями безпосередньо, адже це дозволяє досягти найвищого рівня і якості проектів і служить гарантією майбутнього успіху для інвестора. Так, разом з Саймоном, ми вже розробили ряд проектів, таких як ТРЦ «Blockbuster Mall», ТРЦ «Ocean Mall», і працюємо над концепцією розвитку центральних районів Києва, зони Дніпра, реконструкцією промислових зон, тощо.Дуже важливо зберігати зелені зони, створювати пішохідний простір, і дбайливо ставитися до архітектурної спадщини, в чому також може допомогти неоціненний досвід Саймона з його проектами в Лондоні, де ситуація з дефіцитом простору і великою кількістю пам'яток історії ще більш складна, ніж у Києві.

Вважаю, що Києву необхідні принципово нові відносини між містом (владою), будівельними інвесторами і жителями. В першу чергу, мер міста повинен мати чіткий план дій, довіру людей і волю реалізовувати цей план крок за кроком, чого ми поки що не бачимо в Києві. Показовим є приклад Сінгапуру, де будівельні конкурси оцінюються не за ціною, а за оригінальністю ідеї, користю для людей і вигодою для міста. Нажаль, поки Україна ще не може забезпечити інвестору прозорих і вигідних умов. Можливо, ключ до цього — прийняття в новій редакції «Закону про державно-приватне партнерство», що дозволить пожвавити потік інвестицій і приверне в країну міжнародні кошти.
В першу чергу, для роботи з інвесторами потрібен активний, високопрофесійний склад агентства і такий же якісний продукт, підготовлений на одному рівні з Лондоном або Дубаї. Саме завдяки цим складовим, нам вдалося привернути увагу міжнародних інвесторів, прикладом чого є перемога Києва в рейтингу MIPIM. Тепер наше завдання — виправдати цю довіру.

Не можу не відзначити мого давнього соратника, засновника Київського інвестиційного агентства Олега Містюка, який вже багато років плідно працює на цій ниві.

Поки в Києві не визначилися з Генпланом і остаточною стратегією розвитку, ми пропонуємо створювати високий рівень організації інфраструктури на окремих ділянках, в конкретних проектах, тим самим показуючи приклад європейської якості і стимулюючи економічну активність», — підсумував Віталій Бойко.
comments powered by Disqus